Polecane posty

XxpudelxX    0

Widziałem w poprzednich postach,że ktoś pytał się o zakład mleczarski Prezydent Winica ja oddaje mleko do tej mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko :) Ile można jechać na minusie :o


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

mi teraz nawet 10tyś za mleko nie wyszło co powinno chociaż ze 12tyś o tej porze wychodzić :(


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic    0

jest ciężko produkcja jest droga a koszt wyprodukowania litra mleka wynosi od 1 do 1,2 zł a jak ktoś dostaje 1,1 zł to rachunek jest prosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9
w alne było około 20 maja,o premiach decyduje rada-jest dobry mieśiąc,firma zarobiła,to dzielimy.tak to działa. rmiecz8-ja mówie o cenie jaką mam do ręki netto-licząc udział i wat. to cena jest wyższa,ale po co bulwersować kolegów twoją ceną-smutno ze jedni doją po złotówce a my 1.5 zł. oni też chcą żyć i inwestować. jest lipa i tyle, szacun że ludzie nie wymiękają i ciągną tą biedę. pozdrawiam
nie badz taki złosliwy i uwarzaj żeby ciebie bieda nie dopadła los sie moze odwrócic nie raz tak było dziadek sie smiał potem tak samo miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

nie tak jak trzeba zinterpretowałeś tego posta kolego...

Chore jest że jeden dostaje 1,7zł za litr a inny 0,8zł. W żadnej produkcji tak nie ma ale spokojnie... mali zlikwidują hodowlę to i dużemu nie dadzą ceny bo nie będzie z czego dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dokładnie tak. Duży myśli że jak mali zlikwidują krowy to dostanie jeszcze więcej bo konkurencji nie będzie miał. A prawda jest taka że mały oddając po kosztach dorabia mleczarnie która część z tego przeznacza na większe wypłaty dla dużych. A jak mali znikną to kto będzie mleczarnie dorabiał i składał się na wypłaty dla największych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

A mleczarnia jak będzie chciała zarabiać te kokosy to skąd weźmie mleko jak małych nie będzie a duży upadnie po nie będzie mu się opłacało...? Ludzie puknijcie się w łeb bo aż żal... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Doskonale wiadomo że mleczarni nie opłaci się dać każdemu po 1,5 czy 1,7. W OSM Siedlce średnia cena była w okolicach 1,25-1,30. Po takiej cenie zakupu opłaciło im się produkować. Dlatego są w stanie dać 1,6 zł jednemu co oddaje dużo bo wiedzą że 20 czy 30 małych obniży cenę do średniej podanej wyżej.

 

Szanowny kolego Danielu, teraz wyobraź sobie że mali kończą działalność, przybywa dużych którzy chcą mieć mleko po 1,5-1,7. Mleczarni opłaci się dać po 1,3 i ani grosza więcej. Nie ma komu tyrać na tych największych i co się dzieje??? Zapewnienie odpowiedniej ilości surowca to nie wszystko, ważna jest średnia cena zakupu. Przyznasz że rolnictwo zmierza w kierunku zmniejszania rozdrobnienia we wszystkich branżach. Prędzej czy później... mleczarnie a raczej dostawcy zapłaczą. Sprawiedliwie byłoby gdyby cena mleka mniejszych dostawców była pomniejszana o koszty transportu (większe bo więcej trzeba jeździć od obory do obory) i koszty związane z dodatkowym zatrudnieniem pracowników. Jestem przekonany że nie byłoby to więcej niż 5-10 gr na litrze. A jakie mamy różnice? Chore... nawet do 0,9zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

no i pawelo przedtawił jasno i wyraźnie jak to wszystko wyglada powinno sie poruszyc ten temat róznicy miedzy małym a duzym i dażyć do zmnieszenia dysproporcji miedzy nimi w tym widze sens i racje bytu dla małych mleczarzy żeby dalej nie ciagneli tej biedy jak to tadzik22 sie wyraził zamiast protestowac na ulicach lepiej domagac sie sprawiedliwosci w mleczarni i tam szukać przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Gdyby nie było małych gospodarstw to duże dostawałyby mniej. Normalne więc nie wiem po co sobie nawzajem to uzasadniacie. Niedługo tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

OSM Łowicz ponad 18,5 tys l białko-3.37 tluszcz 4.27

1.36 brutto nadal bez zmian i za czerwiec tez ma byc bez zmian niby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

w kwestii ciągnięcia biedy,maiałem na myśli hodowle krów i produkcję mleka- bo to zawód bardzo ciężki, na portalu mleczarstwo, był ranking i zawód producent mleka zajął 199 miejsce na 200 możliwych,a zawód rolnik,176. ,Agrouki-zero złośliwości z mojej strony i pełen szacunek dla wszystkich z tej branży. problem ceny nadal leży w rozdrobnieniu branży mleczarskiej,i nie tyle producentów co przetwórców,zamiast rywalizować z importowanym produktem,mleczarnie walczą między sobą,a sieci handlowe to wykorzystują i jest jak jest.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

agrouki ma bana pisze w jego imieniu ale może konsumentom odpowiada mleko z importu tak jak polskim rolnikom ciągniki z zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

to fakt jest taki ilu rolników musiało oddać wypłate za mleko lub jej lwią część bo skrzynia padła ,pompa paliwowa itp.a traktor ma 1000 godz. pracy.lub ile małych bąków ma refluks żołądkowy-ile jeszcze wydołamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rycho80    0

koledzy jak wam płacą za mleko Mlekovita lubawa?

 

litrów 5600 białko 3,1 tłuszcz 4,0 wyszło po1,17 średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic    0

mlekpol cena w dół na ilościówce od lipca coraz bardziej mniej opłacalna produkcja chyba trzeba iść na ryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

nawiąże do postu kolegi spokokoko podaj przykład Polskiego ciągnika ? wiem że to temat o cenie mleka ale gospodarstwo to naczynie połączone więc wybaczcie ale muszę .Kupiłem maszyny z programu mleczarstwo PROW 2013 ,3 lata się namyślałem czy wydołam finansowo dlaczego "poprzednie tak zwane dołki mleczne skutecznie mnie zniechęcały " . Złożyłem dokumenty w ostatnim rozdaniu .i znów dołek ale trudno .Podziwiam hodowców mleczarzy którzy kupując maszyny założyli cenę 1,50 za litr i gdy by nawet ta cena się utrzymała nie zakładali że koszty produkcji wzrosną i będzie ona nie adekwatna do poniesionych kosztów .Wybierając maszyny ostatecznie a wyszło całkiem co innego niż złożone do ARiMR oferty mam takie doświadczenie ,jakość materiałów użytych do produkcji maszyn przez firmy "polskie " tragedia . Niestety kupiłem "polski " pług ,śmieją się ze mnie sąsiedzi że lemiesze w nim są z chlapaczy od czołgu bo jak go opuszczam na ziemie to się podginają do góry .


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

mam kilka nowych maszyn. I polskie i zachodnie. Oczywiście w kredyt. Zachodnie są ok, ale jak już spłace polskie maszyny to posmaruje smalcem i wyrzuce w krzaki. Może psy zjedzą. Widze że wszędzie ceny za mleko takie sobie. Ja brałem maszyny jak za mleko było 80gr więc już wtedy twierdziłęm że gorzej być nie może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj