Polecane posty

danield28    35

Kolego może i skoczą ale nie miej pretensji jak za kilka miesięcy od podwyżki twoja mleczarnia ogłosi bankructwo... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna132    1029

witam! jestem tu nowa:)

prosze niech mi ktoś powie ile za litr mleka płaci mlekpol na podlasiu:)od początku roku jeśli ktoś by mógł,z góry dziękuję :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

za kwiecień firma boro wilary białko 3.1 tłuszcz 4.1 ponad 7tys litrów 1.17+vat.obniżka 7gr, od stycznia już 15gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padelec    1

na podlasiu jeżeli masz w granicach 9000 litrów i dobre białko i tłuszcz to płacili ok. 1,5, za kwiecień będzie już 10 gr mniej i tak systematycznie aż do 1 zł za litr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

podlasie i wschodnie mazowsze to inny świat. Zawsze macie 20-30gr więcej za takie samo mleko. Jak u was będzie złotówka za litr to reszta kraju będzie miała 70gr i to dopiero będzie katastrofa. Tak że jak ktoś jest z podlasia to nie na się czego obawiać. W kujawsko - pomorskim w najlepszym okresie dostawcy sprzedający powyżej 30tys litrów miesięcznie dostawali 1.40 a teraz już wszędzie 10-20gr obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

To prawda na podlasiu są wysokie ceny za mleko szczególnie osm piatnica płaci najwięcej w polsce, bo mlekpol i mlekovita to podobnie jak reszta kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Damian - uwzględnij różnice cenowe między tym największym a najmniejszym w danej mleczarni. Na podlasiu mniejsi mają nadal w okolicach 1zł a najwięksi 1,6zł. Reszta kraju 0,8zł - 1,4zł. Więc przy spadku cen na podlasiu do 1 zł w przypadku dużych, mały będzie dostawał z 0,5zł. Wątpię żeby taka sytuacja miała miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
Napisano (edytowany)

To prawda na podlasiu są wysokie ceny za mleko szczególnie osm piatnica płaci najwięcej w polsce, bo mlekpol i mlekovita to podobnie jak reszta kraju.

HAHAHA!!! Kolego te twoje teorie mnie rozśmieszają. Płacą najwięcej?!?!?!

osm piatnica 15 tys.l, bialko 3,5, tluszcz 4,2 1,53 brutto vatowiec

Mlekpol za luty dla moich rodziców zapłacił za tł. 4,41 białko 3,35 i za 9806litrów po 1,43netto(1,53brutto) taką cenę. Nie wiem jaka jest dodatkowa wypłata za powyżej 15tys litrów

Za marzec za ponad 9600litrów już zaczeli płacić 1,37netto(= 1,46/1,47zł brutto) za prawie te same parametry tzn. 4,49tłuszcz a białko 3,21

 

Parametryt które podałe to śr. ważona z faktury. Mleko klasy EXTRA

Pochwal się kolego rmiecz8 dokładnymi wynikami, a nie tylko tym że płacą najwięcej bo to do tematu nic nie wnosi.

Owszem piątnica płaci najwięcej ale są tam największe wymogi

A co do wiadomości z pw to nigdzie nie pisałem że ty jesteś w mlekpolu, tylko napisałem jaka jest sytuacja w mlekpolu.

Za marzec właśnie to chyba było potrącenie 5gr/litr a za kwiecień dodatkowe 10gr/litra więc niestety ceny spadają i w piątnicy także spadną bo jest nadprodukcja mleka

 

OSM Piątnica 1,57zł/l za marzec , białko 3,41%, tłuszcz 4,30%. Miesięcznie oddaję ponad 140tys.l, na odbiór ponad 9000 l.

Pamiętasz tego posta kolego??? W mlekpolu miał byś napewno z 10-15groszy więcej hehe. I kto kogo robi w durnia?

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Trochę się z tobą zgodzę ale nie do końca. W Piątnicy nie ma nadprodukcji mleka, bo oni mleko skupują jeszcze z innych mleczarni, bo im brakuje. Dla mnie płacą 1,57zł/l brutto przy dobrych parametrach tłuszczu i białka. Za kwiecień ma być drożej. Masz rację że w Piątnicy są największe wymogi, ale jak ktoś jest uczciwy i się dostosowuje to na pewno tego nie pożałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
Napisano (edytowany)

nietylko piątnica skupuje, większość dużych mleczarnii to robii, głównie piątnica mlekovita i mlekpol. Parametry mleka mamy podobne, niewiem jak w piątnicy ale od 3,2 do 3,5 białka i od chyba 4 do 4,5 tłuszczu jest dopłata, powyżej tego mlekpol już nie płaci za dodatkowe jednostki. Z cennika mleka to pamiętam tylko tyle, że od ponad 30tys litrów miesiącznie można negocjować stawki za mleko więc sądzę, że 1,7brutto powinieneś spokojnie dostać, niestety nie wiem jak by było ze spadkomi cen, no ale niestety kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

 

Mógłbyś w skrócie opisać jakie są wymogi w piątnicy???

Trochę się z tobą zgodzę ale nie do końca. W Piątnicy nie ma nadprodukcji mleka, bo oni mleko skupują jeszcze z innych mleczarni, bo im brakuje. Dla mnie płacą 1,57zł/l brutto przy dobrych parametrach tłuszczu i białka. Za kwiecień ma być drożej. Masz rację że w Piątnicy są największe wymogi, ale jak ktoś jest uczciwy i się dostosowuje to na pewno tego nie pożałuje.

Kolego mleczarnii nie oszukasz. Jeżeli źle będziesz żywił krowy to spadną dla ciebie wyniki, zaczną chorować i to spadnie na ciebie to przekleństwo a nie na mleczarnie, no i jak nie będziesz leczył krów to zaczną się problemy z komórkami somatycznymi i czy mlekpol czy piątnica to mleko pójdzie w pozaklasowe.

Jedynie wirówka od somatycznych może pomóc, ale jak wpadniesz to cię wywalą dla tego my wolimy zadbać o zdrowie krów a nie oszukiwać, bo daleko na tym nie zajedziemy. Może krowy mamy słabej wydajności w porównaniu do ciebie kolego, ale jak na razie produkcja jest opłacalna i będziemy starali przetrwać ten kryzys;)

ORTOGRAFIA!!!

Edytowano przez danielhaker

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Przy każdym odbiorze jest pobierana próbka mleka i jeśli jest coś nie tak to można spodziewać się kontroli, która bada jeszcze raz i sprawdza czystość pomieszczenia itp. Lepiej mleko mieć ok, bo cenę obniżają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Dlaczego uważasz że dostajemy 30gr. więcej za to samo mleko?

uważam tak ponieważ cenniki w mleczarniach z mojego rejonu w najlepszym okresie przed spadkami kończyły się na 1.40 przy maksymalnych parametrach i ponad 30tys litrów miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Dobrze wiemy, że Podlasie będzie miało wyższą cenę za litr mleka... Pewnie nie którzy będą próbowali wmówić, że mają większe koszty niż w pozostałej części kraju?! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Napisano (edytowany)

"Masz rację że w Piątnicy są największe wymogi, ale jak ktoś jest uczciwy i się dostosowuje to na pewno tego nie pożałuje."-parę lat temu na AF był podobny temat i jakoś też nikt z Piątnicy nie potrafił sensownie odpowiedzieć mi czym owe największe wymogi się charakteryzują...W Mlekpolu od x lat samochody pobierają automatycznie próbki-normy w Polsce co do klas mleka są jednakowe-więc o co biega ?

Aha i jeszcze do @daniela-"Dobrze wiemy, że Podlasie będzie miało wyższą cenę za litr mleka... Pewnie nie którzy będą próbowali wmówić, że mają większe koszty niż w pozostałej części kraju?! Pozdrawiam"-nie będą :D -ale stawiam dukaty przeciwko orzechom że u siebie masz :

-lepszą klasę ziemi

-dłuższy okres wegetacji

-lżejsze zimy

-ba, nawet maszyny masz tańsze :D

A my po prostu mamy lepsze spółdzielnie...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

i zapewne nie sieje 10 ha kukurydzy w 17 działkach...

 

co by nie było południowo-wschodnie Mazowsze dorzuciło swoje dwa grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

@jaro, odpowiedź na to:

lepszą klasę ziemi

zapewne będzie brzmiała "wy macie tańszą ziemię" :P

 

@karol oraz @rmiecz- po co to wywyższanie się przed innymi która mleczarnia jest lepsza? Za dużo dostajecie że się tak chwalicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Dobrze wiemy, że Podlasie będzie miało wyższą cenę za litr mleka... Pewnie nie którzy będą próbowali wmówić, że mają większe koszty niż w pozostałej części kraju?! Pozdrawiam

 

To ty teraz udajesz eksperta od mleka?..a z krową to miałeś jakiś kontakt ?..kto ci broni osiedlić się na Podlasiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

chodzi mi o to że osm piątnica została w 2011 roku ogłoszona jako mleczarnia najlepiej płacąca (dostała nagrodę nie tylko za to) i dalej się tak utrzymuje. Akurat ja do niej należę i na tym polega moje szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

A ty do jakiej należysz? Jak masz możliwość to przepisz się do Piątnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

@jaro, odpowiedź na to:

 

zapewne będzie brzmiała "wy macie tańszą ziemię" :P

 

@karol oraz @rmiecz- po co to wywyższanie się przed innymi która mleczarnia jest lepsza? Za dużo dostajecie że się tak chwalicie?

nie kolego nie oto chodzi, przynajmniej nie w moim toku rozumowania. Chodzi mi o to, że rolnik który posiada mały areał w porównaniu z dużym dostaje taką samą kasę i jest tak samo traktowany i ja nie pozwolę szarpać imienia rolnika tylko dla tego, że ma mało ziemi i że większy więcej może. Do poprzedniego długiego postu zachęciło mnie tylko i wyłącznie tekst że pątnica płaci najwięcej. Może to i prawda ale 2 różnej wielkości stada o różnej wydajności dostają prawie tą samą cenę za litr(a miesięczna dostawa obu gospodarstw to różnica około 130tys litrów o praktycznie takich samych parametrach), a wystarczyło poszukać paru postów w tym temacie aby zaprzeczyć teorii @rmiecz8 ;) oczywiście kolego @rmiecz8 bez obrazy hehe ;)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

najpierw napiszcie parametry mleka i jego ilość bo o jakości nie ma co dyskutować.większość mleczarni dopłaca do ilości oddanego mleka i tak osoba która ma w Łowiczu 7 tys mleka dostaje (dokłądnie teraz nie pamiętam) w granicach 8-10 gr mniej niż osoba co oddaje 20 tys. miesięcznie a to jest kolosalna różnica. każda większa renomowana mleczarnia płaci za mleko wysokiej jakości np w Łowiczu cena zależy min.od ilości jednostek białka i nie ma ograniczenia że nie płacą jak ktoś ma 4% białko i 5,5% tłuszcz a w niektórych mleczarniach płaci się do pewnego poziomu. Cena mleka zależy w dużym stopniu od miejsca sprzedaży i struktury kraj-eksport. O mleku tzw, przerzutowym nie ma co dyskutować chyba że ktoś ma wiedzę jakie są jego koszty, z tego co wiem w czasie kiedy mleka brakowało mleczarnie kupowały od siebie po cenie dochodzącej do 2 zł, przy nadprodukcji przerzuty poniżej 1 zł chodzi. Ja gdybym oddawał 15 tys. l miesięcznie przy swoich parametrach osiągnąłbym 1,5 za litr. A za kwiecień OSM Łowicz podobnie jak i w poprzednich miesiącach nie poleciało z ceną w porównaniu z innymi


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zauważcie jeszcze jedną rzecz. Przy 140tys l miesięcznie mleczarnia powinna zapłacić ponad 1,7zł. Dziesięciu zawodników po 14 tys otrzymałoby ok 1,4zł. Dwudziestu po 7 tys dostałoby ok 1,25zł za l. Dziwi mnie że mleczarni opłaci się dać taką cenę za 1l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj