Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ilidan    0

rozmawialem z jednym klientem co mial zamiar powiekszyc swoje poglowie i prezes pewnej spoldzielni mu odradzil inwestycje bo do lipca ceny maja poleciec o 50-60 gr na litrze.

zobaczymy co z tego wyniknie


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Nie słyszałem o czymś takim, chyba że będzie kryzys.(oby nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Jeśli tak będzie, a wszystko jest możliwe, to znowu będzie nadprodukcja mleka (bo kredyty trzeba spłacać) i ubędzie gospodarstw posiadających do 30-40 krów.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ubędzie gospodarstw zadłużonych. Ten co ma 20 sztuk i 0 kredytów jakoś przeżyje, współczuje tym co brali na rozbudowę obory, na sprzęt czy na automatyzację. Robot ułatwia pracę ale i podnosi koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe ależ z ciebie dobry kolega że juz na zapas współczujesz bo jak narazie to nie masz czego wieć daruj sobie pewnie zazdrość cię zżera ze sasiedzi maja nowe budynki i maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Skąd wiesz jakie ja mam budynki i jaki sprzęt? Nie zazdroszczę nikomu bo i czego? Mi nikt nie broni się rozwijać, jedziemy na tym samym wózku. Prawda jest taka że jak upierdzielą ceny mleka do poziomów sprzed lat to te nowe budynki i maszyny zajmie komornik a ten co nie ma kredytów będzie robił na chleb i coś do chleba jak niewolnik. Tak jest w każdej branży. W okolicy już nie jednego zlicytowali bo chciał mieć dużo i szybko. Zresztą... można wyliczyć wszystko, mądrze gospodarzyć a potem przychodzi kryzys i d*pa.

Jak ceny mleka spadały udało mi się oddać ostatnie raty kredytów. Dzięki temu przetrwałem. Ciężko było przeciągnąć od wypłaty do wypłaty a gdyby dodać do tego kredyt to jedyne wyjście albo czegoś uprzedać albo wywiesić białą flagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

nie moge sobie wyobrazić żeby mleko potaniało 0.50 - 0,60 gr przezcież to by był koniec i nie tylko ci mali dostawcy by nie wytrzymali biorą pod uwagę ceny ropy, energii i ....., pamiętacie starsi jak kiedyś litr mleka równał sie z litrem ropy?, zobaczcie co sie teraz dzieje, gdy nastąpi ten czarny scenariusz to przeciez nawet o 1 zł za litr mleka to trzeba będzie marzyc, a małym dostawcom to litr po 0,50 gr wyjdzie, przecież to woła o pomste do nieba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Na razie się na nic nie zapowiada więc nie piszcie tak, bo jak ktoś jest głupi to już posprzedaje całe gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

 

wlsnie dostalem fakture 19tys i wyszlo po 1.25zl z mleksu wyszkow zlodzieje zrobili mi tluszcz 3.8 i to nie pierwszy raz wic badalem w lboratorium prywatnie i wychodzi 4.2 -4.3 jutro zaworze wypowidzenie nie pozwole sie okradac

 

Kolego ja dziś dostałem fakture i mi wyszło przy 10980 litrów 1.41 tylko że nie mam jeszcze faktury i nie wiem jaki mam tłuszcz.

 

Jeśli ci tak wyszło t otrzeba ich ostro zje..ć!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

dostałeś fakturę,a jeszcze jej nie masz? zastanów się odrobinę

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Sorki mała pomyłka!!Dzięki za zwrucenie uwagi. Chciałem powiedzieć że nie mam faktury ale według litrów mleka a pieniędzy za mleko wyszło mi 1.41!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

ponad 900tys. W tym roku będzie ponad milion, bo przez większość tamtego roku miałem mniej niż 90 sztuk.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby napisać jak Hochland Węgrów skorygował cennik ostatnio?

Z tego co słyszałem, znajomemu opuścili o 8 gr, więc pewnie każdemu opuszczą o te 8-10 gr. W mojej bliskiej okolicy, kierowca autocysterny cennik dostawcom Hochlandu w ostatnich dniach dostarczył albo dostarczy.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Już na kolejny miesiąc planują obniżki, pośrednik z Korczewa sprzedający do Mlekovity mówił o 7-8 gr. Będzie to już druga obniżka, za marzec zapłacili 8 gr mniej. Mówi się o obniżce nawet o 30-40 gr w stosunku do cen ze stycznia.

 

Agrobiznes jak wiadomo często sieje panikę, podaje błędne prognozy, nierzetelne informacje jednak co do mleka z reguły mają rację. Marny czas się szykuje. Znowu 0 inwestycji, wegetacja. Ciekawe jak długo trzeba będzie czekać na normalne ceny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kierowca nic nie zostawiał. Jutro rano będzie po mleko.

Sebek, od kiedy te 8gr opuścili mu?

Kilka dni temu był w Węgrowie i dostał informacje że szykuje się obniżka w tym miesiącu.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daniel, w moim zakładzie tylko w marcu obniżali cenę, na razie nowych obniżek brak.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

OSM w małopolsce ;) 8tys.l tłuszcz 4,0% oczywiście obcięty ;) białka nie podają i nie premiują :) 1.28 brutto. za marzec, miało niby iść w dół ale utrzymali cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Mlekovita oddziel w Baranowie

ponad 11 tys litrow, tluszcz 3,4 % bialko 2,7 i cena za maczec to 1.28 za kwiecien ma cena spasc,ale jeszcze nie wiadomo o ile ;/ poza tym wczesniej zadnych obnizek nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj