Polecane posty

MarcinKle    0

OSM Hajnówka 19100l za styczeń. tł- 4.20 bi- 3.35 cena 1.27netto. Jest ktoś na tym forum co w tej mleczarni dostał wyższą cenę bo wydaje się mi że się nie da. Miałem miesiąc wcześniej słabsze białko i tłuszcz i dużo mniej mleka cena była praktycznie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

ZM w Zalesu grupa Lacpol, 13500l, bi. 3,15%, tł. 4% 1,32zł/l (w tym 5gr. premii) Parametry z doju próbnego bi.3,4%, tł. 4,2%. Trochę duże rozbieżności :wacko:


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

za białko najwięcej płacą to i ucinają, skoro ja mam w mleczarni 3,3 a czasem łapie nawet 3,4 białko to w ocenie bedę miał pewnie z 3,5 ;) dowiem się po próbnym udoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

ZM w Zalesu grupa Lacpol, 13500l, bi. 3,15%, tł. 4% 1,32zł/l (w tym 5gr. premii) Parametry z doju próbnego bi.3,4%, tł. 4,2%. Trochę duże rozbieżności :wacko:

 

 

Rewelacji w cenie nie ma -_-

Edytowano przez piotrus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas za luty obniżka 4gr. Białko 3.2, tłuszcz 4.1, 6tys litrów, stado pod kontrolą, 1.29netto. Pośrednik mlekovity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

za białko najwięcej płacą to i ucinają, skoro ja mam w mleczarni 3,3 a czasem łapie nawet 3,4 białko to w ocenie bedę miał pewnie z 3,5 ;) dowiem się po próbnym udoju

 

ja bym sie do knca nie sugerowal wynikiem srednim z oceny moze to byc jakis wskaznik ale nie wytyczna jak wiadomo w probnych udojach licza srednia z probek a nie biora ilosci mlwka od danej krowy wiadomo ze kazda kowa w zaleznosci od wydajnosci ma inny udzial w wyniku ostatecznym jesli np masz 10 krow i 5 ma tluszcz 4,30 i daje po 20 l na dzien a kolejne 5 daja po 40 l i maja tluszcz 3,80 to z federacji przyjdzie duzolepszy tluszcz niz z mleczarni wiec chcac sprawdzic to najbardzioej wiarygodnie najlepiej by bylo wziasc probe z baniaka podczas prubnego udoju:)

 

ps. MLEKOVITA Wys Maz 1,39 brutto ilosc 18411 litrow

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Kolega się myli. Wyniki są liczone wg. średniej ważonej (poza wynikami dla grup 1-40, 40-100...dni laktacji) poza tym nieraz daje próbkę z zbiornika i się zgadza z średnimi z udoju próbnego.

Ks z mleczarni i z oceny wychodzą niemal tak samo to i białko powinno wychodzić+-0,1% a nie 0,25% do 0,4% i to zawsze na nie korzyść.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

OSM Czarnków. Cena za luty 2012. Tłuszcz-4,44. Białko-3,48. Lekko ponad 13 tys.litrów. Cena 1,29zł/litr. I już mi się kwota skończyła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

ja w sty zakupiłem dmuchając na zimne po 7 gr kwotę ;) jeszcze sezonów kilka będzie a za rok czy dwa może być problem to przy cenie symbolicznej warto kupić mysle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

ja w sty zakupiłem dmuchając na zimne po 7 gr kwotę ;) jeszcze sezonów kilka będzie a za rok czy dwa może być problem to przy cenie symbolicznej warto kupić mysle ;)

W tym roku nie przekroczymy, w przyszłym raczej też, a juz na pewno jak cena mleka spadnie. Ja prognozuję wykorzystanie KKM na poziomie 96-97 %. Zresztą, rząd chce znieść zaliczkowanie za przekroczenie IKM na następne dwa lata.To coś znaczy.Sam kupiłem kwotę w poprzednim roku kwotowym "na zapas" po 3gr...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

ja oddaje do SPOMLEKU w Radzyniu Podlaskim obecnie cena 1.20. 7000l miesiecznie przy zawartosci białka 2.8-2.9 i tłuszczu 3.7-3.8 słabe parametry mam bo mleko ekologiczne hm zero dodatków praktycznie... a nie wiecie jaka mleczarnia odbiera mleko ekologiczne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Ja od początku wprowadzenia kwotowania mleka nie zakupiłem ani 1 kilograma kwoty mlecznej. Wszystko otrzymałem z rezerwy krajowej. Zaczynałem od 24000 własnej kwoty, a teraz jest 140000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Mlekovita za Luty

bialko 3,1 tluszcz 3,7

ponad 7000 litrow

cena 1,33 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

A zaliczki za "nadprodukcje" pobierali od Ciebie?

Zaliczkę pobrali tylko w jednym roku , i to było o ile pamiętam jakieś 3000 zł. Oczywiście później zwrócili bo nie było przekroczenia kwoty krajowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

za ekologiczne tak mało?????????? a masz certyfikat na ekologiczne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko prorokować jeżeli chdozi o ceny,bo jedni przewidują jej spadek,a inni wzrost. Ciekawe jak będzie z ekologicznym,jeżeli masz certyfikat to faktycznie niska cena jak za takie mleko.

Edytowano przez SklepMizarComPl

www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM Mlekovita wys maz 17tys. tłuszcz 4.45% bialko 3.38% 1,455zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj