Polecane posty

lukaszek410    0

HEJ. pomocy! jestem młodym gospodarzem,mam 23 lata. <nowym> rodzice odstawiali mleko do polmleku--->skup w mławie mam 20.000 l. mleka białko 3.65, tłuszcz 4.20 cena to 1.43 obiecują że podniosą mi ale tego nie robią :( gdzie mam uciec od nich??? nie traktują mnie poważnie ;[

 

 

Wypowiedz umówe tak jak pisze @janek82. 20 tyś litrów miesięcznie to nie jest juz mało. Łatwiej im stracić takiego klienta niż znaleźć. Ty im stawiaj warunki (oczywiście rozsądne) ;) Ja tak zrobiłem i nie żałuje. Cena poszła w góre, białko i tłuszcz. Przed złożeniem wypowiedzenia to miałem najniższe białko i tłuszcz w 15-sto letniej historii produkcji. Teraz jest już znacznie lepiej. Nawet licznik cysterny zaczął zgadzać się z litrami w zbiorniku;) wczesniej na odbiorze nawet do 60 litrów brakowalo i twierdzili że oni wszystko mają sprawne. Także bierz ich pod włos i jak bedzie Ci się konczył okres wypowiedzenia to nie podpisuj odrazu umowy jak przyjadą do Ciebie;) Niech się pofatygują ze 2-3 razy przyjechac. To bardzo dobrze działa na nich;) To im ma zależeć na rolniku a nie nam na nich! Jak nie kupią mleka to co będą produkowac? Oranżade?

 

Jeszcze lepiej gdybys znalazł ze 2-3 takich rolników z okolicy jak Ty i razem złożyć wymówienie wtedy efekt bedzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

a ja nie rozumiem co ty jeszcze robisz w Mławie, wszyscy uciekają stamtąd. "Ten statek" już odpłynął kolego. mława dawno padła,a numer z wypowiedzeniem u tego Pana Kierownika może przejdzie przez miesiąc,ale nie na dłuższą metę. tem siedzą już w większości tacy co mają po 1000-3000 litrów na miesiąc i nie mają z czym poszaleć. uciekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Mała dygresja w sprawie cen mleka - nie wiem jak to wygląda u Was - ale myślę że podobnie:

 

rok 2009 - cena mleka 0,95zł - rok 2011/12 - 1,20 zł - wzrost o 25%

rok 2009 - cena wołowiny - 5,50zł - rok 2011/12 - 8,20 - wzrost o 49%

rok 2009 - cena ON - 3,60zł - rok 2011/12 - 5,80 - wzrost o 62 %

 

do trzody się nie wypowiadam bop nigdy nie produkowałem - a to dość specyficzny rynek.

 

- ceny brutto - co prawda jestem małym dostawcą - śr 4000l/mies - więc jestem ciekawy opinii dużych dostawców - bo na pewno w 2009 też mieli wyższą cenę - tylko nie wiem jakie relacje.

 

W każdym razie coś z ceną mleka coś nie gra.

 

Jestem dostawcą do OSM Czarnków - północna wielkopolska.

 

jeszcze dorzuć nawozy opłaty stałe etc. temat jest o mleku i nie mieszaj na tym dziale. Jedyna słuszna dygresja jest taka że cena za mleko wzrosła w progowej do opłacalnej relatywnie wzrosły koszty produkcji i tyle. Ja w 2009 najmniej dostałem 94 grosze dziś cena oscyluje około 1,35-1,43 i tak jak wtedy mi sie opłaciło to i teraz też mi się opłaca. Boli mnie tylko to że za półtora litra mleka mogę iść i kupić sobie i to nie żart tylko realia tyle samo wody mineralnej. Porównaj sobie teraz koszty jednego i drugiego i powiedz jakie to są czasy. Wracając do tematu oby kryzys mleczny nie powrócil a ceny rosly nam w takim samym parytecie jak i ceny nawozów czy ON


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
Boli mnie tylko to że za półtora litra mleka mogę iść i kupić sobie i to nie żart tylko realia tyle samo wody mineralnej.

Dokładnie! Czasami nawet woda jest droższa. Możemy sobie tylko pomarzyć o cenie 2l mleka=1l ropy. Już nie mówię o 1l=1l bo taka sytuacja już nigdy się nie powtórzy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

bywało że wołowina była tańsza od wieprzowiny, zboże słuzylo za opał, owoców i warzyw nikt nie zbierał bo koszty najmu pracownika były wyższe od wartości zebranego materiału - tego niestety nie wyrównują wymarzone przez mieszczuchów dopłaty z których gor osób czerpie zyski a nie ten co przewala pecyny i kamienie. Mleko jest bardzo pracochłonne i przywiązujące rolnika do pracy 365 dni w roku o stalych godzinach dlatego zapłata powinna być godziwa zresztą jak kazdemu rolnikowi. Tyle żę np "badylarze" nie prowadzący hodowli zwierzącej są w innej sytuacji. Chciałbym napisać tu za rok że przy tych paramtrach co dziś dostałbym do kieszeni 1,7 czy 1,8 zł za litr. Zobaczymy, zresztą i tak w grudniu koniec świata :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

OSM Czarnków. Cena za styczeń 2012: ilość 14000 ltr, białko 3,4 , tłuszcz 4,28. Średnia cena 1,27 zł/litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Lacpol z.m. w Zalesiu bi. 3,16%, tł. 4% 10741 l 1,32zł/l (w tym 5 gr. premii w lutym niewiadoma czy będzie :unsure: )


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

-Białko 3.5%

-Tłuszcz 3.8%

-ilość 29.000 litrów

-cena 1.45zł

 

Lacpol Piotrków Kujawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam oddaje ktos mleko do osm wloszczowa jakie maja wymagania i czy moze ktos wrzucic wzor wniosku o zmiane mleczarni ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano147    0

OSM Pajęczno 0,99zł netto, ilość pow. 3000l, tł 4,0. Może wiecie ile teraz płaci Wieluń i Radomsko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

W agrobiznesie twierdzą że tendencja spadkowa... A jak tam u was? Nic nie słychać o spadkach?

Może orientuje się ktoś jak płaci mleczarnia w Łukowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć ile płaci OSM Środa Wlkp. bo jest propozycja przejścia jako Grupa Producencka.Czy płaca w terminie??? Miesięcznie około 120 000L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Wys maz 17tys. litrów białko 3.33% tłuszcz 4.40% 1.45zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

pawelo111 w Agrobiznesie zawsze podają to co im pasuje niedawno trąbili że Rosja i Ukraina otwiera granice i zaleje nas zbożem ,kolega mi mówił bo zwraca na to uwagę jest dużym producentam zboża że jak chcą zbić cenę w dół to takie plotki głoszą .widocznie telewizją można sterować trzeba mieć tylko odpowiednie dojścia i rząd musi w tym interes widzić .w poniedziałek było w rejonie zebranie z Mlekowity i kierownik mówił że cena tylko na luty i marzec jest pewna a potem nie wiadomo bo jest tendęcja spadkowa ,pytam gdzie mleka brak on sam też powiedział że Polska kwoty nie przekroczy , naganiacze z innych mleczarni latają za nowymi dostawcami .wystarczy w TV powiedzieć wcześniej i ludzie się przyzwyczają a jak cena spadnie przełkną to gożką wiadomość bez echa i będą doić krowy za grosze


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leslaw00    0

Białko-3,66 Tłuszcz-4,16 25000 l. mleka miesięcznie Cena za styczeń 1,43 brutto Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka- lubuskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2

białko 3,4

tłuszcz 4,2

ilość 5100l

cena 1,43zł brutto

OSM Włoszczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj