Polecane posty

atomik    148

A co kolego powiesz na to krowa 3 laktacja 88% HF 245dzień laktacji 30.6l dziennie tłuszcz 7.11% białko 3.73% ostatnie wyniki z wyceny

kolego normalne zjawisko to to nie jest ale bardziej by mnie to nie pokoiło niż cieszyło, ten temat tak z drugiej strony temu nie służy


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko co z takiego wysokiego tłuszczu czy białka skoro mleczarnia przynajmniej Mlekovita płaci tylko do poziomu białka 3,6% i tłuszczu 4,5 chyba. Wszystko ponad to jest gratisem dla mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Tylko co z takiego wysokiego tłuszczu czy białka skoro mleczarnia przynajmniej Mlekovita płaci tylko do poziomu białka 3,6% i tłuszczu 4,5 chyba. Wszystko ponad to jest gratisem dla mleczarni.

dobrze ze ci wogule placa za bialko powinnes sie cieszyc bo to dodatkowy zarobek a nie tylko za tluszcz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

^ Każda mleczarnia inaczej płaci, niektóre więcej za białko, a inne więcej za tłuszcz, pewnie zależy to od tego co jest głównym produktem danej mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Atomik a w łowiczu sa jakies granice?

raczej nic mi o tym nie wiadomo, w zeszłym roku miałem 3,74 b i 5,15 tł i zapłacili za całość


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Panowie jak by można sprytnie odejść ze starej Mleczarni żeby za dużo na tym nie stracić. Jestem małym dostawcą mam ok 3000L/Mc cena za litr wychodzi 99gr białko i tłuszcz jest na przyzwoitym poziomie, a na domiar złego kierowcy jeszcze kradną na litrach. Podobno niektórzy robią tak że do starej mleczarni oddaj na odczepne 10 litrów a resztę do tej nowo wybranej i tak przez ten czas wypowiedzenia. Na ale w umowie dostawca niby zobowiązuje się oddawać całość wyprodukowanego mleka. P.S Macie może jakiś wzór wypowiedzenia do mleczarni albo coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Znajdź inna mleczarnie która da ci więcej. Jedź do starej i powiedz że słaba cena a kredytów dużo, nawóz drogi, ropa droga itp. I złóż wypowiedzenie ale powiedz że nie chcesz odchodzić ale słabo płacą i że jak minie wypowiedzenie to wtedy wybierzesz najlepszą ofertę. Krzywdy ci nie zrobią bo będą chcieli żebyś nie odchodził a potem odejdziesz i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

kolega ma racje musisz ich troche postraszyc to zmienia zdanie chyba ze sa cwani a litry musisz mierzyc sam i od kierowcow rzadaj wydruku lub legalizacji licznika i jak sie nie zgadza to do mleczarni ze skarga.Ja tak zrobilem jak pisalem o odbior z gospodarstwa bo na zlewni ciagle wychodzil antybiotyk a krowy byly zdrowe powiedzialem ze zmieniam mleczarnie to w ciagu minuty rozmawialem z prezesem a tak nikt nie chcial gadac i teraz tez mysle nad zmiana bo slabo placa ale umowe trzeba wypowiedziec 3 m-ce wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regan1    0

DANONE cena za grudzień 1,34 netto: tł 4,2; białko 3,3; pow 15000 litrów. Dodam tylko, że w cenie zawarte jest 5 gr premii, która nie obowiązuje dostawców którzy złożyli wypowiedzenie ( 3-miesięczny okres wypowiedzenia). Taki chwyt, żeby zniechęcić do odejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer98    0
:o kolego davidsonn nie narzekaj bo ja w osm opole lubelskie przy 9000 l mam 1.08 gr netto i tez sie zamierzam przeniesc pozdrawiam zycze dobrego wyboru mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VERJAR    2

OSM Radomsko 22 000 kg, zawartość tłuszczu 5,1; białka 3,72 Rolnik na VAT na rękę wyszło 1,54zł/kg

Kolego drogi własnie dzisiaj byłem w OSM Radomsko i musze powiedziec iz masz bardzo bujną wyobraznie gdyz za te Twoje parametry i ilosc według cennika miałbys maxymalnie 1.40 netto kierownik skupu wyliczył mi cene netto 1,39 przy parametrach - 30 000 litrów ,tłuszcz 4,76 ,białko 3,52 wiec chyba ktos tu popuscił wodze fantazji. my mamy tu rzetelnie mówic o cenie za litr mleka wiec albo pomyliłes strony albo pomyliły Ci sie rejony , bo wiesz woj. łódzkie to nie podlasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

BIałko 3,35 tłuszcz 4,45 ilość- 18000 tyś cena 1,55 brutto plus 12 groszy do litra za grudzień.Czyli cena za grudzień 1,67 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuku    0

OSM Krasnystaw białko 3,43 tłuszcz 3,80 ilosc 4200 cena 1.18zl za grudzien

 

OSM Krasnystaw białko 3,43 tłuszcz 3,80 ilosc 4200 cena 1.18zl za grudzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena dla każdego klijenta jest indywidualną kwestią, ja się tam przenosłem już pare ładnych lat temu, kiedy mleczarnia ledwo co się trzymała, wtedy nikt nie płakał, niektórzy ludzie to docenili... mamy efekty tego, teraz każdy cwaniakuje bo jest zapotrzebowanie na surowiec, Radzeń Podlaski jest u mnie co 2 tyg. i namawia na przejście, ostatnio już przy mojej produkcji do 1,58 zł doszedł. tak że jeśli chce się ryzykować to można uzyskać lepszą cenę niż ja mam...

wierzyć nie musisz, nie tylko dla Ciebie są moje wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

OSM ŁOWICZ białko 3,63 tłuszcz 4,71 ilość 2140 l cena 1,44 za grudzień. Cena dobra ale litrów mało ;)

Edytowano przez matti6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Mała dygresja w sprawie cen mleka - nie wiem jak to wygląda u Was - ale myślę że podobnie:

 

rok 2009 - cena mleka 0,95zł - rok 2011/12 - 1,20 zł - wzrost o 25%

rok 2009 - cena wołowiny - 5,50zł - rok 2011/12 - 8,20 - wzrost o 49%

rok 2009 - cena ON - 3,60zł - rok 2011/12 - 5,80 - wzrost o 62 %

 

do trzody się nie wypowiadam bop nigdy nie produkowałem - a to dość specyficzny rynek.

 

- ceny brutto - co prawda jestem małym dostawcą - śr 4000l/mies - więc jestem ciekawy opinii dużych dostawców - bo na pewno w 2009 też mieli wyższą cenę - tylko nie wiem jakie relacje.

 

W każdym razie coś z ceną mleka coś nie gra.

 

Jestem dostawcą do OSM Czarnków - północna wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
443suchy    0

HEJ. pomocy! jestem młodym gospodarzem,mam 23 lata. <nowym> rodzice odstawiali mleko do polmleku--->skup w mławie mam 20.000 l. mleka białko 3.65, tłuszcz 4.20 cena to 1.43 obiecują że podniosą mi ale tego nie robią :( gdzie mam uciec od nich??? nie traktują mnie poważnie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

1.43zł to nie jest tragedia. W Lacpolu przy ilości 20.000 litrów nie zapłacą lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj