Polecane posty

atomik    148

już w tym miesiącu bedzie spokojnie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to akurat obetna troche lub same spadna parametry i z 5 gr zostana 2 albo nic bo juz podwyzki i takie rzeczy nieraz przerabiałem zmiast wiecej to jest to samo lub minimalnie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Hochland węgrów 1,51zł tłuszcz 4,79, białko 3,53 poniżej 10.tys litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

yyy aktualne białko wczoraj dzwoniłem mam jeszcze wyższe 3,6 - 3,7 także jakby coś miało spaść to będą kombinować choć z 1 grudnia podała mi pani że było 3,2 ... także spadek 0,4 jednostki w ciąglu kilku dni przy niezmienionym żywieniu kompletnie i przy następnym braniu powrót pozostawiam bez komentarza


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

OSM Żuromin białko 3,65% tłuszcz 4% próg ponad 6 tys. - 1,47 zł brutto w związku z premią świąteczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

yyy aktualne białko wczoraj dzwoniłem mam jeszcze wyższe 3,6 - 3,7 także jakby coś miało spaść to będą kombinować choć z 1 grudnia podała mi pani że było 3,2 ... także spadek 0,4 jednostki w ciąglu kilku dni przy niezmienionym żywieniu kompletnie i przy następnym braniu powrót pozostawiam bez komentarza

 

U nie na mleczarnia białko 3,2% a na raporcie z udoju próbnego 3,6%.

 

Tak więc niektóre mleczarnie kombinują;[. Zdziwił bym się tylko jeśli wyniki z mleczarni były by wyższe niż z udoju próbnego.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kempes    0

Ryki 1,48 netto tł4,5 bi 3,6 .

Jestem zainteresowany Rykami nikt więcej nic nie pisze. Jakie są tam warunki. Są jakieś progi dostaw, czy wszyscy mają taką samą cenę? A jakie trzeba mieć udziały? Ja jestem w Opolu Lubelskim i właśnie złożyłem wypowiedzenie. Szukam lepszej oferty w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

atomik skąd ty masz takie ceny odstawiam do łowicza 9888 tys tł 4,2 biał 3,32 i cena boże pożal się średnia 1,28 zł jedna mleczarnia a baranów z rolników robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    4

Osm lowicz 3,5 biłko 4,4 tłuszcz 18000l 1,31 netto . to jest jakaś kpina jedna z największych i najlepszych mleczarni w polsce płaci praktycznie najmniej zamiast podnosić ceny to przejmują zadłużone mleczarnie. ja proponuję zrobić strajk albo jakąś blokadę drobi do mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Vala ale zobacz jego parametry i on ma chyba jeszcze 2gr za kontrole uzytkowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

nam pośrednik mlekovity za listopad zapłacił 1.36+vat ponad 6tys litrów białko 3.6 tłuszcz 4.1

a co to za pośrednik? ja w samej mlekovicie z takimi parametrami uzyskuję podobną cenę, a u ciebie jeszcze pośrednik musi zarobić. gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

taki pośrednik który własnym transportem dostarcza im 2-3 tiry mleka dziennie. Podejrzewam że płacą mu grubo ponad 1.60. Wszystkie mleczarnie mają duże braki surowca podejrzewam że po nowym roku będą podwyżki w cennikach.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Vala ale zobacz jego parametry i on ma chyba jeszcze 2gr za kontrole uzytkowosci

nie mam kontroli, 1,31 netto mi wyszło a brutto 1,4 dokładnie, jednostka białka kosztuje 16 groszy chyba juz nie pamietam wiec przy różnicy 0,4% masz 6 groszy różnicy, do tego tłuszcz, poza tym może oddajesz z okolic Kutna człownkowie z tamtego terenu mają niżej jakiś tam grosz, w radzie nadzorczej nie jestem ukłasdów z kierowcami tez nie mam :P co roku zimą mam takie parametry mleka. A no i mam 7% VAT bo nie jestem na ryczałcie

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

U nie na mleczarnia białko 3,2% a na raporcie z udoju próbnego 3,6%.

 

Tak więc niektóre mleczarnie kombinują;[. Zdziwił bym się tylko jeśli wyniki z mleczarni były by wyższe niż z udoju próbnego.

Z tego co orientuje się to w każdej mleczarni jest o 2-4 kreski mniej <_< wszyscy chcą żyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

za białko jest 0,17 :lol: takze realne jak najbardziej i rzeczywiste czyli jest 2gr roznicy miedzu lowiczem a kutnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

To jest po prostu jednorazowe wpisowe, choć nie widzę w tym sensu(trzeba zarobić na wszystkim). Przecież ja nie jestem nowym dostawcą z innej mleczarni tylko kontynuuję po rodzicach. Udziały to mi będą potrącać dalej, gdy zwiększę litraż.

jeśli macie takie umowy jak Mlekowita dała po przejęciu Baranowa że " punkt 13 umowy'...Zerwanie przez Producenta warunków niniejszej umowy ...powoduje obciążenie producenta karą umowną w wysokości trzy miesięcznej wypłaty /brutto/...Nie dotyczy to przypadku przekazania gospodarstwa wraz z kwotą mleczną ,o ile nowy Producent niezwłocznie,nie póżniej jednak niż w ciągu miesiąca zawrze umowę ze Spółdzielnią ... ////////// a jaki Ja mam wpływ na to gdzie będzie oddawał mleku ktoś kto przejmie ode mnie gospodarstwo wraz z kwotą mleczną ////// czyli nie miałeś wyjścia tylko podpisać umowę z Mlekowitą .Mój prapradziadek był chłopem pańszczyżnianym ale jego syn a mój pradziadek dostał w 1864 roku wolność osobistą o dziwo od róskiego Cara /ja to nazywam uczłowieczenie chłopa /i odtąd moja rodzina nie podpisuje pańszczyżnianych umów dlatego odeszłem od taj niby Spółdzielni mam mniejsze pieniądze ale nie zawsze kasa jest ważna ,honorem dzieci nie nakarmię ale jak mawiał Stasiak "Boso ale w ostrogach "


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

niedaleko mnie mieszka dostawca byłej bakomy też odstawia do łowicza ma mniej płacone niż ja dostawca byłej zoriny a ja mam mniej niż dostawcy łowicza trzech dostawców jeden złodziej to tak tylko w Polsce może być dobry żart ;) i co wszyscy na to nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Ja odnośnie Łowicza wnioskuję,żeby z okazji świąt życzyć dostawcą tylko zdrowia,a miłościwie nam panującym sowitych premii z wypracowanego zysku.Bo to przecież oni czuwają ,aby "frajerą" od nadmiaru pieniędzy nie poprzewracało się w głowach.Dali nam już niejednokrotnie do zrozumienia,że OSM Łowicz to jedyna słuszna droga ,a jeśli chcecie mieć lepiej- rozwijajcie-się oto złoty środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak jest tam tak źle to dlaczego nie złożycie wypowiedzenia?

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kempes    0

Napiszcie coś o RYKACH muszę się przenieść a nie chcę się wpakować w gorsze bagno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jak jest tam tak źle to dlaczego nie złożycie wypowiedzenia?

 

I najlepsze jest to że teraz tak narzekają mimo ze 2 lata temu średnia cena za mleko była prawie 2 razy niższa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kempes    0

I najlepsze jest to że teraz tak narzekają mimo ze 2 lata temu średnia cena za mleko była prawie 2 razy niższa.

Ale porównaj sobie same ceny paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

OSM Garwolin, białko 3,33, tłuszcz 4,65; 1,44zł/l,a faktura jeszcze dla ryczałtowca.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj