Polecane posty

Gość   
Gość

Mlekowita Wys Maz 16tys. białko 3.1% tłuszcz 3.95% 1.38zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się 5groszy za miesiąć też maja brać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nam w Mlekovicie Baranowo też wzięli na udziały, ale jednorazowo 400zł. W tym roku chyba nie było zebrania na wiosnę(nie dostaliśmy żadnej informacji) a rok temu mówili, że nie będą brali udziałów a tu proszę. Ciekawe, czy w przyszłym też będą brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

Nam w Mlekovicie Baranowo też wzięli na udziały, ale jednorazowo 400zł. W tym roku chyba nie było zebrania na wiosnę(nie dostaliśmy żadnej informacji) a rok temu mówili, że nie będą brali udziałów a tu proszę. Ciekawe, czy w przyszłym też będą brać?

masz nową umowę to wzięli na udział( i nie musieli pytać w nowej umowie stoi jak byk " zgadzam się nieodwołalnie na wszelkie należności już wymagane i przyszłe " może nie dosłownie zacytowałem ale o to miej więcej chodzi , przed połączeniem był udział 800 od 10 tyś litrów kwoty teraz 5500 zł od 50 tyś litrów kwoty (przeczytaj na starszej fakturze stan udziałów i deklarowany stan udziałów i na nowej fakturze np za czerwiec stan udziałów i deklarowany stan udziałów ),a o jakim zebraniu mówisz podpisałeś umowę ze spółdzielnią mleczarską Mlekowita której to zarząd oddał władzę Grupie Kapitałowej Mlekowita ( przeczytaj z kim masz umowę a kto ci cennik na mleko przysyła ) GK Mlekowita zarządza spółdzielnią i nie ma obowiązku z tobą gadać na zebraniach a Spółdzielnia oddała zarząd Grupie więc niema nic do gadania to po co ma robić zebrania . .sądząc po ilościach mleka jaki oddali do mleczarni piszący poprzednie posty wydawać by się mogło że to poważni hodowcy z treści postów bez komentarza ,kiedyś powiedział mi mój przyjaciel "wystaw od czasy do czasu łeb z obory to będziesz wiedział co się wokół dzieje " i posłuchałem go


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Pociesze wszystkich udziałowców MLEKPOLU (tych którzy jeszcze nie wiedzą) dowiedziałem się, że prezes Borawski odchodzi na emeryturę. Ciekawe ile będzie kosztować jego odejście i jak to się odbije na cenach w mlekpolu.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita wys maz 17500 l; tłuszcz 4.05; białko 3.10; 1.40zł brutto -5gr udziałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita oddział Baranowo za tłuszcz ok 3,79 i białko 3,09 płaci średnio 1,34zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hochland Węgrów 14 tyś; tł 4,23; b. 3,3 cena to 1,42

ostatnio straszne namawia nas polmlek i łuków sm.

łuków daje nam 1.50 zł za litr przy tych parametrach

a polmlek 1,50 + VAT czyli polmlek wygrywa ale są też obawy czy polmlek nie obniży ceny po miesiącu na 1,40 albo niżej albo nie będzie oszukiwał na parametrach zaniżając ja w duł

czy może ktoś ma jakieś informacje o tej mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polmlek www.polmlek.com/

to duża spółka zrzeszająca kilka zakładów: WARMIA, MOLY, MLEKO LIPSKO, SERWAR, STARCO, MAĆKOWY, MŁAWA

i chciałam sie dowiedzieć coś o ich cenach i ogólnie czy dostawcy na nich nie narzekają, i czy nie oszukują na wynikach próbnych i litrażu

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

zaczynali w Gąsewie przejeli małą spółdzielnie nazywali się Andex spóldzielnia splajtowała winna była rolnikom kasę może ludzie liczyli że nowy nabywca je spłaci ,potem w Makowie Mazowieckim na spółkie z niemcem pobudowali zakład mleczarski Andex Onken ale niemniec nie dał się kiwać śmieszne to było rozstanie bo bili się ochroniarze współwłaścicieli zamiast nich samych ,Maćkowy to chyba nieczynny jest bo kumpel z Gdańska mi mówił że oni dla gruntu to przejeli niż żeby coś produkować ,ostatnio dzieżawili od syndyka upadłą spółdzielnie w Ostrowi Mazowieckiej część podpisała z nimi umowy jak się dzierżawa skończyła odeszli z dostawcami ,wielu moich znajomych oddawało do Ostrowi mleko mieli współne we wsiach zbiorniki ale jak wszedł Polmlek to uciekli do RENE PICOT w Ciechanowie do Melkuljana do Przasnysza ,a nawet do Plindusa ja nie słyszłem żeby oni tak dobrze płacili ale popytać mogę tych co zostali jak płącą i jakie umowy wciskają

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie zaczynam się trochę zastanawiać z tym polmlekiem bo strasznie naciskają na jak najszybsze popisanie umowy; oczywiście jak tylko dostane tą umowę idę z nią do radcy prawnego żeby ją sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja mama była w tym tygodniu w Baranowie w Mlekovicie w dziale skupu i widziała przygotowane cenniki, ale póki co nic do nas jeszcze nie dotarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

hehe też jakoś pierwsze co mi przyszło do głowy po przeczytaniu tego sms-a to zbliżające się wybory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj