Polecane posty

To jest cena w takim wypadku warto inwestować i powiększać stado.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

A co my mamy robić chodowcy żywca wieprzowego jak za kg płacą nam 2,50.Przy tak wysokejcenie zbóż.Teraz zaczyna trochę drgać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem co macie robić ale ostatnio jeden się pytał na forum jak ma wyglądać nowa chlewnia którą chce zbudować.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A co my mamy robić chodowcy żywca wieprzowego jak za kg płacą nam 2,50.Przy tak wysokejcenie zbóż.Teraz zaczyna trochę drgać.

Weź nie przesadzaj . Nie ma takiej ceny, aktualna cena to powyżej 3,50 zł żywej wagi, a jeśli będziesz miał dużą sprzedaż to możesz wyciągnąć ok 500 Zł za sztukę ale to już poubojowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no co do piątnicy że jest 1,45 się zgodzę... ale w mlekpolu to raczej 1,33 a nie 1,43 mam cennik przed sobą i nijak mi taka cena wyjść nie chce;D możesz kolego @siewca fakturę przeskanować i wrzucić??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A co my mamy robić chodowcy żywca wieprzowego jak za kg płacą nam 2,50.Przy tak wysokejcenie zbóż.Teraz zaczyna trochę drgać.

 

Wez juz nie przesadzaj nie było takiej ceny na żywiec jak 2,5 zł chyba ze sprzedajesz takie kabany ktore maja rok i szczecine jak na mamucie, i nie mow ze na mleku jest tak dobrze bo bardzo wielu hodowcow bydla mlecznego przez 2 lata sprzedawało poniżej kosztów lub z nedznym zyskiem

 

Mlekowita Lubawa podwyżka o jakies 6 grosiczkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

no co do piątnicy że jest 1,45 się zgodzę... ale w mlekpolu to raczej 1,33 a nie 1,43 mam cennik przed sobą i nijak mi taka cena wyjść nie chce;D możesz kolego @siewca fakturę przeskanować i wrzucić??

 

Około 8-10 wystawiam fakturę ale właśnie przeliczyłem parametry i jest jak byk 1,5008 brutto.

Cztery grosze na udziały nie traktuję jako potrąceń bo one jednak mimo zawirowań są na moim koncie w MLEKPOLU. Może kiedyś je odzyskam? Więc po potrąceniu owych groszaków i tak jest to 1,4608 brutto.

W Piatnicy też nie wszyscy mają "słuszne " ceny.......

'


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chciałbym mieć te niesłuszne ceny z Piątnicy?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no co do piątnicy że jest 1,45 się zgodzę... ale w mlekpolu to raczej 1,33 a nie 1,43 mam cennik przed sobą i nijak mi taka cena wyjść nie chce;D możesz kolego @siewca fakturę przeskanować i wrzucić??

 

no u nas w mlekpolu za styczeń przy dostawie pow 6500 l cena po potraceniu udziału wyszła 1,35brutto bez potracenia udziałów to jest 1,388 brutto dla vatowca czyli na 5% VAT, więc jakby była większa ilość( te 30000l) i stado pod ocena to wyszło by w granicach 1,50 pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Ja za luty w OSM w Czarnkowie(wlkp) otrzymałem śr.cene 1,21 za litr. Tłuszcz 4,5 białko 3,4 odstawione 11000litrów.

Edytowano przez gazela77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Za luty ZM w Zalesiu (kuj-pom)grupa Lacpol 1,2563 zł brutto za 8750 l 3,25 białka 3,9 tłuszczu. Ma marzec zapowiedziana podwyżka 3-5 gr.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

u nas wyszło za styczeń po 1,1687zł/litr pozaklasowe 3,5tłuszczu a 3,00białka 4700litra mleka w mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Za luty 2011, Firma BO-RO Wilary, ponad 6 tys litrów białko 3,2 tłuszcz 4,0. 1,15gr+vat.(w tym 5 gr premii) zamiast podnieść cennik to rzucają co 3 miesiące takie premie po 5 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo w mojej mleczarni premia 5gr zawsze mogą to zabrać.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

cena w piątnicy jakby nie liczyć zawsze będzie wyższa niż w mlekpolu,do tego dochodza duże premie 2-3 razy na rok gdzie u nas tylko raz w grudniu dlatego jeśli rolnicy którzy przeszli w tym roku wygraja sprawę z mlekpolem(pierwszą rozprawę podobno wygrali) to ja od następnego roku przechodzę do piątnicy bo ma we wrześniu przyjmować nowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

Ja myślę że mlekpol może upaść jak tak dalej będą robić z mlekiem i rolnikami.A Piątnica wykorzysta to ściągnie do siebie rolników z mlekpolu.Abym nie mylił się,a co wy na to powiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mlekpol ma 14 tys dostawców, żadna mleczarnia w Polsce nie jest w stanie przejąć wszystkich dostawców, jakby kilka mleczarni przejmowało nawet tych dostawców to one musiałyby obniżyć ceną bo by musiały zainwestować w rozwój linii produkcyjnych i zwiększenie mocy przerobowych, więc nastąpiło by zachwianie rynku mleka w Polsce, a co do samego upadku to mlekpl nie upadnie bo dobrze stoi finansowo,

 

a co takiego mlekpol robi z mlekiem i rolnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mlekovita Lubawa 15,300 litrów 1,40 za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

mlekpol ma 14 tys dostawców, żadna mleczarnia w Polsce nie jest w stanie przejąć wszystkich dostawców, jakby kilka mleczarni przejmowało nawet tych dostawców to one musiałyby obniżyć ceną bo by musiały zainwestować w rozwój linii produkcyjnych i zwiększenie mocy przerobowych, więc nastąpiło by zachwianie rynku mleka w Polsce, a co do samego upadku to mlekpl nie upadnie bo dobrze stoi finansowo,

 

a co takiego mlekpol robi z mlekiem i rolnikami?

 

Taka sytuacja jest właśnie w Łowiczu kupują mleczarnie więc ceny mleka mamy niższe.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mlekovita Lubawa 15,300 litrów 1,40 za litr

 

Przy tej odstawie naprawdę dobra cena.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj