Polecane posty

5 groszy to jest śmiech w porównaniu z tym jak spekulują z tymi cenami mleka w telewizji że tak te mleczarnie się biję o dostawców.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no 5 groszy przy 10 tys litrów to jest 500 zł, weź zarób taką dniówkę to pogadamy. Jak rok temu ceny leciały w dół po 5 groszy to płakaliście jak teraz wzrosła to też narzekacie, w porównaniu z innymi mleczarniami szłau nie ma ale poniżej kosztów produkcji nikt nie produkuje chyba, jesli tak to niech się na drób albo trzodę przerzuci i tam ponarzeka


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xibo    0

OSM Sanok Podkarpackie 30164kg - 4,0% tł 3,5% bi CENA - 1,1887zł/litr netto

Edytowano przez xibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spółdzielnia w lidzbarku welskim 1,5złotego. Tłuszcz 4,5 białko 3,2 powyżej 14 tesiecy litrów

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no 5 groszy przy 10 tys litrów to jest 500 zł, weź zarób taką dniówkę to pogadamy. Jak rok temu ceny leciały w dół po 5 groszy to płakaliście jak teraz wzrosła to też narzekacie, w porównaniu z innymi mleczarniami szłau nie ma ale poniżej kosztów produkcji nikt nie produkuje chyba, jesli tak to niech się na drób albo trzodę przerzuci i tam ponarzeka

 

Nie wiem co cie tak dziwi jak usłyszałem że w Mlekpolu dali podwyżkę na koniec grudnia 30gr od początku miesiąca to szok a w mojej spółdzielni mówią o podwyżce która zacznie się za miesiąc a kasa za mleko dopiero za 2 miechy i to dodatek który w każdej chwili mogą wycofać. Więc to normalne że mnie to denerwuje bo passa na mleko nie będzie wieczna i jak mam dużo mleka to chciałbym się trochę odkuć.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

Mlekpol w grudniu dał 20gr dopłaty(i co z tego jak dla połowy pozaklasowe musieli zrobić żeby innym dołożyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

5 groszy to jest śmiech w porównaniu z tym jak spekulują z tymi cenami mleka w telewizji że tak te mleczarnie się biję o dostawców.

masz rację z tą propagandą w TV bo kto się bije o dostawcę ? najwyższe ceny mleka według moich obserwacji są w mleczarniach które robią dużo na eksport i te mleczarnie zabezpieczyły sobie na wszelki wypadek dostawy surowca podnosząc nieco cenę albo dali takie umowy że jeszcze wnuki tego rolnika będą tam mleko oddawać a reszta dała po parę groszy na otarcie łez bo od nich i tak nikt nie odejdzie ,kto przyjedzie do rolnika po kilka litrów mleka kilkadziesiąt kilometrów .


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

No właśnie. Mlekpol czy Piątnica jakie premie dali w grudniu a u nas to było 5gr.

 

Piątnica 40 groszy ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Nie wiem co cie tak dziwi jak usłyszałem że w Mlekpolu dali podwyżkę na koniec grudnia 30gr od początku miesiąca to szok a w mojej spółdzielni mówią o podwyżce która zacznie się za miesiąc a kasa za mleko dopiero za 2 miechy i to dodatek który w każdej chwili mogą wycofać. Więc to normalne że mnie to denerwuje bo passa na mleko nie będzie wieczna i jak mam dużo mleka to chciałbym się trochę odkuć.

do jakiej mleczarni oddajesz ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Po ile kwota?

5 gr ale to już po ptakach.

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

Osm Jarocin 1,12 za 1 litr.

To cena za luty? w jakim przedziale litrów i czy cena netto? pytam się bo też tam odstawiam i ciekaw jestem czy podnieśli cenę. poz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

może pochwali się ktoś z piątnicy czy mlekpolu ile macie teraz za litr, chodzi mi o cenę netto już na rękę to potrąceniu udziału członkowskiego, przy ok 30tyś litrów miesięcznie(nie wiem jakie są u Was progi)

 

P.S.a i jeszcze jedno do farmerów z piątnicy czy u Was super extra jest do 200tyś somatycznych?? czy normalnie do 400?? bo różne wersje się o uszy obijają.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Super extra to do 400 tysięcy ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jak jest z bakteriami w super extra?

 

bo w mlekoplu extra jest do 100 bak, i 400 som. a super extra nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Bakterie to do 20 tysięcy ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

W mlekpolu jest extra do 100tys. drobnoustrojów i 400tys. som. a wszystko powyrzej tej wartości to już pozaklasowe. Pierwszy raz w życiu słysze o klasie super extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

U nas jest Super extra,extra i pozaklasowe :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Super extra to do 400 tysięcy ;)

 

a więc z tymi mega wymogami to troche bajka;D jaka cena netto za litr??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

może pochwali się ktoś z piątnicy czy mlekpolu ile macie teraz za litr, chodzi mi o cenę netto już na rękę to potrąceniu udziału członkowskiego, przy ok 30tyś litrów miesięcznie(nie wiem jakie są u Was progi)

 

P.S.a i jeszcze jedno do farmerów z piątnicy czy u Was super extra jest do 200tyś somatycznych?? czy normalnie do 400?? bo różne wersje się o uszy obijają.

 

W MLEKPOLU za 3,5% białka i 4,5% tł. do 30 tys. l netto 1,43 zł za litr


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

to już na rękę?? po potrąceniu udziałów członkowskich?? jaka dopłata po przekroczeniu progu 30tyś miesięcznie??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

a więc z tymi mega wymogami to troche bajka;D jaka cena netto za litr??

 

Na rękę to 1.45 za litr, przy odstawie 18 000l ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj