Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

Za styczeń 2011, Firma BO-RO Wilary, ponad 7 tys litrów białko 3,15 tłuszcz 4,05. 1,10gr+vat.

Poprawy nie widać. Ile bym dostał za te parametry i litry w ROTOR Rypin? Może ktoś z Rypina wyśle mi cennik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

każdy narzeka na próby łowicz na każdą połówkę miesiąca robi na czystość i somatyczne to innych mleczarniach nie robią tylu prób bo u nas jak ich co kopnie to i trzecią robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

U mnie jak przyjeżdża samochód z mleczarni(OSM Rawicz) to za każdym razem biorą próbę, ale czy je wykonują to nie wiem.Ale z tego co udało mi się dowiedzieć to co najmniej 4 próbki w miesiącu badają tylko nie wiadomo kiedy. Tak ,że nie wiem co nie których dziwi że mleczarnia robi x prób w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Z tego co wiem to mleczarnia bieże próbe codziennie żeby zbadać czy niema żadnych antybiotyków w mleku ,a do badania somatycznych,białka,tłuszczu itp. biorą 3-4 razy w miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

No tak tylko skoro biorą próby kilka razy w miesiącu to czemu informują i wynikach tylko raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas biorą próby codziennie na wodę i antybiotyk a na somatyczne i bakterie dwa razy w miesiącu do 15 i po 15. Każda połowa miesiąca jest rozliczana oddzielnie tak że za pół miesiąca może przejść a za drugie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mlekovita Lubawa kolejny raz 1,35 odstawa tez kolejny raz 15 tys litrów

Skłaniam sie ku twierdzeniu ze obecna cena jest oplacalna wartoscia kokosow to na tym dziale produkcji rolnej nie ma ale tez cena na takim srednim poziomie moze zapowiadac jako taka stabilnosc produkcji i oplacalnosci co moze miec pozytywny wplyw na zdrowie psychiczne wiekszosci mleczarzy hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A jaka jest cena za mleko ekologiczne?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

taka sama jak za zwykłe, chyba że jakaś specjalna mleczarnia będzie kupowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Mlekovita Lubawa kolejny raz 1,35 odstawa tez kolejny raz 15 tys litrów

Skłaniam sie ku twierdzeniu ze obecna cena jest oplacalna wartoscia kokosow to na tym dziale produkcji rolnej nie ma ale tez cena na takim srednim poziomie moze zapowiadac jako taka stabilnosc produkcji i oplacalnosci co moze miec pozytywny wplyw na zdrowie psychiczne wiekszosci mleczarzy hehe ;)

 

 

cena na poziomie 1zl jest juz cena bardzo oplacalna wiec 1,35 jest juz naprawde swietna.

za grudzien mialem 1,62zl a za styczen 1,45zl przy oddaniu 40 tys


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

U nas biorą próby codziennie na wodę i antybiotyk a na somatyczne i bakterie dwa razy w miesiącu do 15 i po 15. Każda połowa miesiąca jest rozliczana oddzielnie tak że za pół miesiąca może przejść a za drugie nie.

próby to biorą ale nie badają na antybiotyk i wodę u każdego, jedynie jeżeli na samochodzie wykryją zafałszowanie sprawdzają wtedy wszystkie pobrane próby żeby wykryć sprawce. jak samochód czysty, indywidualnie nie sprawdzają. oczywiście co jakiś czas kontrolują wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

cena na poziomie 1zl jest juz cena bardzo oplacalna wiec 1,35 jest juz naprawde swietna.

za grudzien mialem 1,62zl a za styczen 1,45zl przy oddaniu 40 tys

 

Ze stwierdzeniem iz 1 zł to juz dobra oplacalnosc to bym polemizowal bo liczac wszystkie srodki do produkcji amortyzacje maszyn i budynkow oraz konieczne inwestycje i naklady pracy okazuje sie iz koszt produkcji 1 litra mleka wynosi okolo 92 gr do tego rzeczonego 1 zł a jesli ktos ma zobowiazania kredytowe na np 8 procent to koszty sa jeszcze wyższe

 

Ale jak juz pisalem 1,35 za litr mleka to juz cos co gwarantuje jako taka stabilnosc finansowa jak i emocjonalna hehe przy czym dalszy wzrost cen mleka jako surowca bylby juz nieracjonalny i zle wplyna by na stabilnosc rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

skad wziales wartosc 92gr?

 

wedlug moich szacunkow z uwzgledniem amortyzacji koszt wyprodukowania to 70gr


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Z takich samych obliczeń uwzglednij wszystkie koszty łacznie z robocizna czesciami serwisami remontami energia elektryczna zakup paszy tresciwej i wiele wiele innych. Po prostu wszystko co kupujesz do gospodarstwa zeby prowadzic produkcję i juz sie robia koszty.

W gridniu nawet czytalem w gazecie z doradztwa zestawienie kosztow i tam im wyszlo ze wyprodukowanie litra mleka kosztuje 90 gr ale nie policzyli np kosztow energii elektrycznej paszy tresciwej, a nawet dodatkow paszowych wiec jakby sie zaglebic to bardzo wielu dodatkowych kosztow nie uwzględniono.

 

Więc sądzę ze moje szacunki odnośnie kosztow produkcji oscylujących na poziomie 92 gr do 1 zl, za realnymi wartościami i trzeba sie z takimi kosztami liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moim zdaniem cena ktora podales jest troche zawyzona.

 

To ze my dostajemy powyzej 1zl jest dobra oferta ale znam kolegow ktorzy maja po 90gr i tez oplaca sie im produkowac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

koszt 90 groszy jest calkowicie realny. Po uwzglednieniu kosztów robocizny usług lub amortyzacji własnych maszyn. Oczywiscie przy cenie 90 gr/litr tez da sie przezyc ale wtedy wydaje mi sie ze jest to zycie na poziomie tzw. robotniczym, bo jednak w mniejszych gosp wiekszosc prac wykonuje sie samemu i koszt wynajmu pradcownikow czesto odpada. Jedank w wyliczeniu trzeba przyjąc że każda czynność jak chociażby dojenie jest wykonywana przez pracownika, wtedy jest to najbardziej obiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moim zdaniem cena ktora podales jest troche zawyzona.

 

To ze my dostajemy powyzej 1zl jest dobra oferta ale znam kolegow ktorzy maja po 90gr i tez oplaca sie im produkowac

 

Nie nie kolego im sie nie oplaca tylko najczesciej kontynuuja produkcje tylko dlatego ze nie maja innego wyjscia np brak odpowiedniego wyksztalcenia słabo rozwiniety przemysl w najblizszej okolicy co za tym idzie brak miejsc pracy, specyfika posiadanych gruntów np przewaga łak albo gruntow podmoklych co bardzo utrudnia inna produkcje.

 

Odstawianie surowca za 90 gr do 1 zl to tylko i wyłacznie wegetacja i nic pozatym. Jak to u mnie mowią za dużo do zdechniecia za malo do zycia. W takim wypadku gospodarstwo ma tylko przychod a dochod praktycznie zerowy jesli pracuja w nim np choc tylko 2 osoby

Oczywiscie daleko nam do rekordow z 2008 roku wtedy dostawalismy przez 4 miesiace po 1,47 do 1,49 co wyrzadzilo wiecej szkody nz pozytku ale obecna cena 1,35 juz jest dobra i co najwazniejsze stabilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a ja na spotkaniu w mleczarni miałem powiedziane że rok temu koszt wyprodukowania litra mleka był 85 groszy, a na dzień dzisiejszy przy powyzszych kryteriach uwzgledniając nakład pracy, ceny pasz i energii koszt 1,1 zł. Co do badań w OSM Łowicz podobnie jak i w innych mleczarniach za każdym razem próby są pobierane i bardzo dobrze że są wyrywkowo ponieważ jakość powinno utrzymywać się ciągle a nie kombinować bo niby 15 w miesiącu był to na bakterie już nie będą brać... owszem czasem się uda ale nie zawsze. Cena obecnie jest stabilna i za dobry surowiec da się żyć.

 

Teraz pytanie chciałem zadać członkom Mlekovity i Piątnicy, jak wygląda sprawa z udziałami członkowskimi ? czy cenę którą podajecie jest już po odtrąceniu udziałów członkowskich ? Ile wynoszą miesięcznie opłaty na rzecz członkowskiego ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Wiec sam kolego widzisz ze moje szacunki nie były przesadzone lecz na wskros realne i okolice 1 zl jako podstawowego kosztu produkcji mleka sa jak najbardziej realne

 

Jestesmy w Mlekowicie juz jakies 3 lata i na poczatku po przejeciu naszej mleczarni musielismy doplacac do udziałow aby je zrownac do posiomu ktory istnial pierwotnie w mlekovicie a teraz to juz nic nie potracaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

jestem w Mlekowicie 1,5 roku nie podpisałem umowy jestem na starej z Baranowa udziałów mi nie potrącają za styczeń 1,38 tł 4,42 biał 3,34 .nie rozumiem struktury własności w Mlekowicie ja mogę być członkiem Spółdzielni Mlekowita i mieć udział natomiast w Wysokim Maz dostawcy są udziałowcami ,całością zarządza Grupa Kapitałowa Mlekowita więc na czyje konto idą te inwestycje w Mlekowicie jak na przykład ta serownia oddana do użytku w Listopadzie zeszłego roku ,więc po co Mlekowita przejęła Baranowo zakład nastawiony na produkcję serów twardych z wielkością skupu mleka drugi po Mlekowicie stoi półpusty


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Mam pytanie czy w Łowiczu była wypłacona jakaś premia na koniec ubiegłego roku tak jak ma to miejsce w niektórych duzych mleczarniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jestem w Mlekowicie 1,5 roku nie podpisałem umowy jestem na starej z Baranowa udziałów mi nie potrącają za styczeń 1,38 tł 4,42 biał 3,34 .nie rozumiem struktury własności w Mlekowicie ja mogę być członkiem Spółdzielni Mlekowita i mieć udział natomiast w Wysokim Maz dostawcy są udziałowcami ,całością zarządza Grupa Kapitałowa Mlekowita więc na czyje konto idą te inwestycje w Mlekowicie jak na przykład ta serownia oddana do użytku w Listopadzie zeszłego roku ,więc po co Mlekowita przejęła Baranowo zakład nastawiony na produkcję serów twardych z wielkością skupu mleka drugi po Mlekowicie stoi półpusty

 

Kolego aby zrozumiec arkana działalnosci Mlekovity trzeba by znac wszystkie meandry prawa gospodarczego ale to nie takie łatwe:)

 

Co do przejęcia Baranowa sam sobie odpowiedziałes kolego a mianowicie był drugi po Mlekovicie, po prostu łatwiej jest wykupic takiego konkurenta niż z nim walczyc to o wiele tansze i szybsze, a ze stoi pusty to nic bo najwazniejsze jest to ze w takim ukladzie nie stanowi juz konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

niestety nie była i nie wiem czemu bo przed kryzysem była co roku w grudniu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Mlekpol Grajewo za pow 6500l białko 3,25, tłuszcz 4,52 1,38 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj