Polecane posty

marcin103122    21

OSM Lipsko co poradzić :mellow: ilość 2600l cena o,96 groszy :( Parametrów nie pamiętam :blink: co wy na to ceny które tu podajecie są o wiele wyższe ale to pewnie za ilość ale to 1 zł powinni dać ;)


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

To gdzie Ty to mleko oddajesz? OSM Garwolin za grudzień wyszło 1,46zł z premia 20gr, przy dostawie tylko 6 tyś niestety :( biało 3,18 tłuszcz 4,6

OSM Milkar cena to kilka groszy powyżej 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mlekpol na pewno jakieś tam straty poniesie, ale wciąż maja duza ilość dostawców pomyśleć ze w mojej mleczarni jest 270 dostawców a tam 14 tys;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

Mlekpol Grajewo cena za grudzień 1,51zł netto łącznie z "premią" 20 gr,

napisz proszę dlaczego tylu dostawców chciało odejść z Mlekpolu bo w gazetach są tylko pobieżne informacje cena wydaje się być dobra to więc czemu ? poprzedni mój post zignorowano a ciekawi mnie ta sprawa ponieważ do podobnej sytuacji może dojść w Baranowie część dostawców mimo czarów i obiecanek ze strony zarządu nie podpisała umów z Mlekowitą z góry dzięki


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Duży litraż mleka powiadacie? :lol: Wystarczyło nawet trochę mniej niż 1000 na odbiór ale trzeba było znaleźć się na trasie niestety :(

Ci co chcieli się przenieść a zostali w Mlekpolu to albo nie byli na trasie, albo już bardzo mały litraż ,albo wystraszyli się sankcji.

Jakbyś nie wiedzial to sankcje dopiero pare dni po przejściu ustalili, tak więc nie mogli się ich przestraszyć. Wystraczyło mieć znajomości. Obawy były ale nie aż takie. Niektórzy nie chcieli poprostu przejść, było im dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mlekpolu chcieli odejśc ponieważ w piatnicy jest wyższa cena mleka wystarczy porównac dopłaty na święta w mlekpolu 20gr a w piątnicy 40gr to juz coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

napisz proszę dlaczego tylu dostawców chciało odejść z Mlekpolu bo w gazetach są tylko pobieżne informacje cena wydaje się być dobra to więc czemu ? poprzedni mój post zignorowano a ciekawi mnie ta sprawa ponieważ do podobnej sytuacji może dojść w Baranowie część dostawców mimo czarów i obiecanek ze strony zarządu nie podpisała umów z Mlekowitą z góry dzięki

 

dlaczego chcieli odejść to Ty się mnie nie pytaj bo ja nie wiem, każdy pewnie miał jakieś powody, może np jak ktoś już wcześniej wspomniał wyższa cena jaka oferuje Piątnica swoim dostawcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jakbyś nie wiedzial to sankcje dopiero pare dni po przejściu ustalili, tak więc nie mogli się ich przestraszyć. Wystraczyło mieć znajomości. Obawy były ale nie aż takie. Niektórzy nie chcieli poprostu przejść, było im dobrze.

Wiem bardzo dobrze, mylisz się, sankcje ustalili nie po przejściu ale po złożeniu wypowiedzeń przez dostawców. Więc wielu się wystraszyło, odwołało od decyzji i pozostało.

 

Niektórzy nie chcieli poprostu przejść, było im dobrze.

Rozmawiamy o tych co chcieli się przenieść a było ich nawet pewnie powyżej stu.

 

Ci dostawcy chcieli też odejść z powodu złego traktowania przez Grajewo.

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli poprzez złe traktowanie??

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

osm Łowicz

 

cennik od grudnia obowiazujaący

 

Cennik mleka w OSM Łowicz obowiązujący od 1 sierpnia dla członków mleczarni (dla nie członków ceny są niższe o kilka groszy)

 

za jednostkę białka 0,17 zł

za jednostkę tłuszczu 0,05 zł

 

Dopłaty do litra za wielkość dostawy

do 3 tys. litrów - 0,12 zł

od 3 do 5 tys. litró - 0,13 zł

od 5 do 7 tys. litrów - 0,14 zł

od 7 do 10 tys. litrów - 0,15 zł

od 10 do 20 tys. litrów - 0,18 zł

od 20 do 30 tys. litrów - 0,23 zł

powyżej 30 tys. litrów miesięcznie - 0,26 zł

 

Dopłaty do litra mleka za:

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 40 litrów dziennie w miesiącu XI-IV - 0,06 zł

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 60 litrów dziennie w miesiącu V-X - 0,06 zł

za kontrolę użytkowości 0,02 zł

dopłata miesięczna 0,15 zł

 

Potracenie za fałszowanie mleka wodą lub substancjami stymulującymi lub hamujacymi - 0,50 zł do litra

 

Co ceny mlek dolicza się VAT


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u mnie też wychodzi 20 gr mniej jak w mlekpolu a licząc z premia za grudzień to 40gr netto mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

problem w tym że Łowicz od października nie podniósł ceny a inne mleczranie podnisoły, może za styczeń się zmieni


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryzok    0

Ja mleko sprzedaje prywatnie na targu , mam stałych odbiorców , cena to 2 zł za litr.Do mleczarni nie warto bo ceny smiesznie niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wczoraj byłem u kupla i Bieruń płaci za litr mleka 1.25 ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Lechu dlaczego zwiałeś z lipska ja oddaje do lipska rewelacji nie ma gdzie teraz oddajesz i jaka cena czekam na opd pozdro.

 

Zwiałem bo rąbali na cenie a do tego zawsze brakowało litrów . Wiele lat temu u teścia w pełnej bańce 20 było 18 litrów. Teraz oddaje do Opola Lubelskiego i cena wychodzi mi po 1,17 przy VAT 3% ,zawsze jest w extra i zawsze kierowca ilość litrów na liczniku konsultuje z listwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

Łowicz to jak podniesie ceny to od razu gdzieś giną jednostki tłuszczu lub białka i to sam dostają krowy i cena ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Z tym Łowiczem to jest różnie albo tak jak mówisz,że kombinują z białkiem i tłuszczem-> nagłe skoki z badania na badanie :blink: albo bakterie skaczą w cały świat


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

akurat na parametrach nie rombią oddaje 10 lat i jakoś nie zauważyłem, z bakteriami miałem raz problem ale to zostało wyjaśnione więc nie siejcie popeliny


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Co do bakterii u nas nie było nigdy kłopotów bo pilnujemy tego, fakt ludzie tak mówili więc moja tu wina napisałem bez namysłu :mellow: Ale jak dając krowom tą samą paszę mogą się z miesiąca na miesiąc parametry mleka zmienić?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

to rozchodzi się tylko o białko i tłuszcz wezmą próbę do połowy jest inna tłuszcz jest wysoki białko niskie w drugiej połowie tłuszcz jest niski i tak kilka razy a pasza ta sama kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj