Polecane posty

darek1972    126

Ja nie będę się wypowiadał bo wstyd jak patrze na ceny wyżej :lol:

Cysterna Mlekpolu jak jedzie do Darka przejeżdża obok Ciebie więc napewno by zajechała ;)

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mlekpol Grajewo 1.37zł +20 gr przy 4 tys. jak na tak mały litraż uważam że cena jest dobra.

 

Cysterna Mlekpolu jak jedzie do Darka przejeżdża obok Ciebie więc napewno by zajechała

Na 100% by zajechali, ponieważ maja mało mleka i zależy im na dostawcach dlatego podnieśli cenę mleka

Edytowano przez rolnik21adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.17 OSM Piaski za białko 3.30 i tłuszcz 4.1 w lutym ma być podwyżka 9 gr;) a tak apropos tego mlekpolu to czytałem w top agrze ze mały "bunt" mieli i coś tam nie ładnie cennik przemaglowali żeby pokarać;) wie ktoś jaki tam był finał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerobili cennik pod tym względem, że ci którzy odchodzą mają o 40gr od l. mniej ale mieli złożyć sprawę do sądu. A tak przy okazji ci którzy chcieli odejść to Piątnica i tak ich nie przyjęła ponieważ mieli za pało mleka wzięli tylko tych którzy maja po 2-^ tys. mleka co drugi dzień. Wzięli tylko kilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

Czytam posty na temat ceny w Mlekpolu to wydaje się być nie najgorsza więc dlaczego dostawcy chcą odejść chodzi o to jak traktuje ich zarząd spółdzielni ?

 

1.17 OSM Piaski za białko 3.30 i tłuszcz 4.1 w lutym ma być podwyżka 9 gr;) a tak apropos tego mlekpolu to czytałem w top agrze ze mały "bunt" mieli i coś tam nie ładnie cennik przemaglowali żeby pokarać;) wie ktoś jaki tam był finał??

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101007/REG21/787977335 tu możesz dowiedzieć się więcej


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROCTOR    0

Przerobili cennik pod tym względem, że ci którzy odchodzą mają o 40gr od l. mniej ale mieli złożyć sprawę do sądu. A tak przy okazji ci którzy chcieli odejść to Piątnica i tak ich nie przyjęła ponieważ mieli za pało mleka wzięli tylko tych którzy maja po 2-^ tys. mleka co drugi dzień. Wzięli tylko kilku.

 

 

Ja wiem, że to nie było kilku, którzy odeszli z Mlekpolu do Piątnicy tylko około 40. A to już poważny cios dla Grajewa.

Fakt, Piątnica nie przyjmuje każdego. Dobierają sobie największych z najlepszymi parametrami i tych, którzy lezą najbliżej tras cysterny.

No ale płacąc tyle mogą sobie na to pozwolić.

A przez te awantury to Mlekpol bardzo dużo straci.

Będą musieli przerzuty kupować jak tak dalej pójdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Zależy ile ci rolnicy mieli mleka, bo mlekpol na dzień dzisiejszy ma chyba ok 14tys dostawców więc 40 to jest mały procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Z tego co słyszałem to do Piątnicy przeszli jedni z największych dostawców mleka do Mlekpolu :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Patrze na wasze ceny to po 0.50gr więcej odemnie. Ja oddaje za 1zł śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Panowie już tak nie szalejcie ze 1-1,10zl/l to mało oddawaliście po 80-90gr i było dobrze,

Bakoma 1,10brutto (ryczałt) 2tys miesięcznie 3,4bialko 4,1tłuszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Żeby jeszcze płacili po 1 zł to by było ok ale jak płacą po 90 gr to jest źle tylko ja też mam około 2 tyś a topie płacą więcej. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Tylko że innym płacą 1.50 a mi 1 zł. Oddaje 6 tys miesięcznie w zimę a w lato 1tys więcej a teraz i tak stado się powiększy o 2 krowy. Jestem jeden z największych dostawców do tej mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Piątnicy odeszło tylko kilku największych a reszta została w mlekpolu bo ich po prosu nie chcieli są za małymi dostawcami jeżeli macie taką niska ceną to dlaczego nie odejdziecie skoro macie mleko po 1zł a mlekpol płaci te 1.35 to przy 6 tys. l macie po złotówce za l miesiąc wyjdzie 6 tys zł a za 1.35 to będzie ponad 8 tys a w skali roku ponad 20 tys zł raczej się opłaca albo do Piątnicy ale tam są wyższe wymogi.

 

zależy ile ci rolnicy mieli mleka, bo mlekpol na dzień dzisiejszy ma chyba ok 14tys dostawców więc 40 to jest mały procent

Nie taki mały jak odeszło 40 którzy oddają co drugi dzień po 2,3,4 tys i więcej litrów to jest duży bo zostali ci którzy maja po 200 l. a to jest diametralna różnica jeden gość gdyby nosił mleko przez 2010 rok to miałby o 100 tys zł więcej w kieszeni to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A kto Ci powiedział że zostali ci co po 200 litrów oddają ?-ja znam osobiście takich koło 300, 500 a nawet ponad 700 tys rocznie którzy zostali w Mlekpolu. Jakie to niby są te wymogi w Piątnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi dosłownie o 200l tylko o to że Piątnica nie bierze dostawców poniżej 2 tys l co drugi dzień z jednej miejscowości wszyscy się zgłosili a wzięli tylko jednego który ma 2-3 tys l. co drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

No właśnie ktoś tu pisał że Piątnica ma większe wymogi, to jakie te wymogi ma Piątnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

Z czego tu się cieszyć 15 lat temu kiedy obejmowałam gospodarstwo po rodzicach mleko kosztowało 1,20 koło osm paliwo już nie pamiętam ale nie takie ceny jak teraz za paliwo a mleko ta sama cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Duży litraż mleka powiadacie? :lol: Wystarczyło nawet trochę mniej niż 1000 na odbiór ale trzeba było znaleźć się na trasie niestety :(

Ci co chcieli się przenieść a zostali w Mlekpolu to albo nie byli na trasie, albo już bardzo mały litraż ,albo wystraszyli się sankcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj