Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lechu    11

Dlaczego u was są ceny ok 1,20 zł za litr a u mnie 94 grosze ilość ponad 3 tys. a tłuszcz 4,1 czy to zależy od ilości i ile jest więcej za np 5 lub 10 tyś? B)

Dobrze, że swego czasu zwiałem z lipska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseJX90    0

Piątnica 1.46zł + 40gr premii na święta co daje 1.86zł. Odstawa 15 000l miesięcznie. :huh:


KPK Kumurun TEAM!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Też tyle chcę, w mlekpolu przy 6000 1.35zł

 

A tak na marginesie co z taka kasą robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Lechu dlaczego zwiałeś z lipska ja oddaje do lipska rewelacji nie ma gdzie teraz oddajesz i jaka cena czekam na opd pozdro.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepito    8

Za listopad SM SPOMLEK przy białku 3,30%, tłuszcz 4,35% nieco ponad 12 tyś. litrów 1,30 zł brutto dla vatowca. Może być. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Też tyle chcę, w mlekpolu przy 6000 1.35zł

 

 

A tak na marginesie co z taka kasą robicie?

 

 

Dają krowom jako sałatę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseJX90    0

Też tyle chcę, w mlekpolu przy 6000 1.35zł

 

A tak na marginesie co z taka kasą robicie?

Akurat w tym miesiącu będą 2 jałówki wysokocielne.


KPK Kumurun TEAM!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

Witam to dużo wam płacą mnie osm Kościan za białko o parametrach3.60 i tłuszczu ok 4 przy ilości 5tyś litrów w październiku była to cena 98gr(brutto) ale w listopadzie podnieśli to zobaczymy po ile będzie bo jeszcze nie dostałem faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

OSM LIPSKO 96 groszy 3000 litrów tłuszcz 4,1% no cóż co my poradzimy może kiedyś przyjdą lepsze czasy ale nie am co narzekać ;[


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Kurcze to cienko płacą OSM Gostyń płaci mi za 1l 1.16zł przy parametrach tłuszcz 3.9%-4% a białko 3.4%-3.5%(trochę liche parametry) przy ilości 15-16tys.l miesięcznie


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROCTOR    0

Wiesz kolego ja nie mowie ze mało, ale dużo też to nie jest po prostu ja jak na ilość, którą odstawiam mam adekwatne wynagrodzenie. Jeśli cena utrzymywałaby się na takim poziomie czyli w moim wypadku 1,3 zl za litr to gwarantowałoby jakąś stabilność ekonomiczna produkcji

 

Co do twojej ceny czyli 85 gr za l to za wiele nie płacą, ale i ilość jest dosyć mała. Nie wiem czy taka suma pokrywa choć koszty produkcji

 

 

SKORO TAK MAŁO PŁACĄ, i macie tylko 2 tys l / to może lepiej zebrać z jednego terenu kilku lub kilkunastu rolników i ponegocjować z mleczarnią żeby Was potraktowali jako jednego odbiorcę.. wiem , że SPOMLEK ostatnio takie numery produkuje rolnikom. wtedy ci "mali" mają w sumie więcej dopłaty z litry bo na jednym terenie mogą zebrać całą beczkę bez robienia sobie kilometrów, a i jak parametry mają niektórzy gorsze, to się wyrównuje z lepszymi i średnia wychodzi dobra.

to chyba dobry pomysł. U mnie ostatnio byli i sąsiedzi też się zastanawiają.

mówili, że w udziały nie trzeba się wpakowywać i tylko dobrą umową kupna-sprzedaży się sprawę załatwi. Tylko ważne, żeby cenę można było negocjować co miesiąc. Bo jak skoczy do góry na rynku to będziemy stratni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

U mnie OSM Rawicz płaci 1,11zł brutto za ilość powyżej 6000l i parametry 3,2 białko i 3,7 tłuszcz (ale z tymi parametrami to se w kulki lecą ale co zrobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek2501    0

A nie wiesz ile płaci obecnie za mleko osm Lapy?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Mam fakturę Przed sobą i tak:(MSM Mońki) 1,42 zł Parametry: białko 3,4 tłuszcz 3,8 Powyżej 4000 tys kg

 

Bez dodatków:), razem z dodatkami( umowa, premia, itp.) wyszło 1,71 za listopad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie OSM Rawicz płaci 1,11zł brutto za ilość powyżej 6000l i parametry 3,2 białko i 3,7 tłuszcz (ale z tymi parametrami to se w kulki lecą ale co zrobić)

 

Ja też oddaje do OSM Rawicz i tak jak mówisz z parametrami z kulki lecą z mleczarni inne wyniki z polskiej federacji bydła inne ( o wiele lepsze) ale ja się tak łatwo nie daje i już nie raz u nich byłem ;) W tym miesiącu mi wyszło 1.15 zł/l przy 9 tys l a parametrów nie pamiętam :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Czy ktoś orientuje się ile płacą w osm maluta (nowy dwór gdański)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

O widzę iż kolega Miki7211 ma takie same odczucia jak ja. Ale to się już niedługo zmieni bo z tego co wiem to coraz to więcej dostawców odchodzi do innych mleczarni typu zott lub Łowicz (z mojej okolicy w ostatnim miesiącu 4 uciekło bo jak powiedział kumpel na 1 miesiącu jest o 4 tys zł do przodu po zmianie na zotta.)I mnie też ciągnie w tą stronę ale trzeba by chyba ilość mleka zwiększyć bo 6 tys miesięcznie to nie wiem czy którąś z tych dwóch mleczarni zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

A nie wiesz ile płaci obecnie za mleko osm Lapy?

 

Mi za listopad wyszło po 1,16 brutto, przy białku 3.5 i tłuszcz 3.8. Dostawa 8500 l. Wiec na tle okolicznych mleczarni bardzo marnie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leslaw00    0

Mi za listopad wyszło 1,30zł brutto, przy parametrach 3,44 białko i4,3 tłuszcz (około 15000 litrów). Dodam że jestem członkiem strzeleckiej spółdzielni producentów mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Te dranie z Grajewa zamiast dopłacać obecnym dostawcom mogliby wypłacić zaległe składki dla byłych członków z Podkarpacia i okolic, których zmusili do odejścia około 2 lata temu, wiszą mi ponad 12 tys tak jak zresztą i innym, a obecny odbiorca nie płaci jeszcze nawet złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj