Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
timasz    55

Mlekovita Lubawa za październik 1,30 za litr odstawa 18,500 litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

A wie ktoś ile paląca w lubelskim za litr mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To zależy od mleczarni, ale na pewno OSM Ryki jest jedna z lepiej płacących mleczarni w regionie. Oczywiście jak każda płaci najlepiej za dobrą ilość i jakość mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Szatek co Ty masz za krowy? I czym je karmisz że takie parametry są...?

 

HF, tylko jak na razie wydajność nie zachwyca. Średnio 20 litrów od krówki. Karmione kiszonkami z trawy, owsa i kukurydzy, ponadto 2 kg pszenżyta, 3 kg śruty poekstrakcyjnej rzepakowej, otręby pszenne 1 kg i dodatki mineralno-witaminowe z Polmass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Pomyliłem się, chodziło mi oczywiście o Mlekowite. Ma ktoś cennik z którejś z tych mleczarni?

Przedstawiłem aktualny cennik i on nadal obowiązuje jeśli się zmieni to go uaktualniam na bieżąco


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

:D Ja przy aktualnie 5tys/m-c, białko 3.3 tłuszcz 4.1 mam 1.16zł ... S.M. Mazowsze w Chorzelach

 

@Kamil24 do proszkowni oddajesz rozumiem? Jak tam z wymogami i czy masz jakąś cenę gwarantowaną? Jestem ciekaw jak to będzie z tym za jakiś rok... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

23 tyś. litrów tłuszcz 4.8 białko 3,7 -1.45 zł do ręki -osm Piatnica, bizony mam obdojone dlatego parametry takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

Kolego versus ja przed Przasnyszem byłem w Chorzelach gdybym był do tej pory to by mnie z torbami puścili. W Przasnyszu jest naprawdę dobrze, oby tak dalej.1,31zł tak jak u mnie to jest spora różnica no i co ważne litry się zgadzają. Na razie nie zapowiadają żadnych zmian w dół, ale coś tam ma być w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ale teraz daj parametry :) Myślę że przy jednakowych cena będzie podobna w Chorzelach i P-szu :) A jednak z proszkowym wiem jak jest po sąsiedzie-przeszedł swego czasu do Olsztyna, jak proszek w d*pę dostał to brał po 70gr/l podczas gdy Chorzele mi płaciły ok. 1zł :) U mnie w okolicy (K. M.)nikt nie przeszedł do Przasnysza póki co. Chociaż przyznaje ze zakład robi dobre wrażenie jak na razie :) No i przypomnij sobie jak skończył Onken(czy jak to się zwało) w Makowie... ;)

 

Co do ilości mleka to raz kierowcy nie wypuściłem z podwórza i jak chciałem dzwonić po prezesa to się przyznał do obięcia 40l przy ilości 460l :o Po prostu jest 2 czy 3 na których trzeba mieć oko, ale żadnego już nie dziwi jak sięgam pierw po listwę a dopiero idzie odbiór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

Widzę ze kolega versus cytuje słowa pana p.ki.chłopie 3-4 tys zł na wypłacie to jak dla mię to spora różnica. Jestem tu już 6mies. i jest super. Nawet na 1 mies. By mi się opłaciło przejść jest tyle mleczarni że każdy cie weźmie nie słuchaj bajek ze chorzele spowrotem nieprzyjmująca zawsze można wrócić.

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Nie wiem o kogo Ci chodzi z tym cytowaniem, to co pisałem to moje rozmyślania, być może ktoś myśli podobnie :) Jeszcze raz proszę Cie o podanie parametrów, bo przecież litr litrowi nie jest równy ;) A patrząc na tą różnicęw wypłacie co podałeś to musisz mieć sporo mleka, a jak na jakieś duuuże ilości to albo jednak cena przeciętna, albo tłuszcz i białko masz słabe.

A że Chorzele przyjmują spowrotem to wiem, bo kilka osób w okolicy wróciło w ostatnim czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita oddział Baranowo za ok 5tyś litrów o parametrach tłuszcz 4,5 i białko 3,6 dostałem 1,29 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

OSM mońki tłuszcz 4.65 białko 3,36 10000litrów 1,19 netto w porównaniu do innych cienizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Mlekpol oddział Radom rolmlecz tł.4,1 bi.3,3 ilość powyżej 9 tyś. 1.42zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj