Polecane posty

adikpl1    257

No ciekawe na jak długo. Znów coś przejmą (podobno mają przejąć mleczarnie w Przasnyszu) i znów pojadą po kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyzer    25

A propo pojechania po kieszeni to w innych mleczarniach jak to jest? bo w mlekpolu nie obniżają cen w cenniku tylko jadą producentom mleka po wynikach ( komórki i bakterie) zawyżając wyniki i mleka spada do pozaklasowej. Tylko że coraz więcej ludzi to zaczyna denerwować i potem są takie akcje jak ostatnio w Grajewie że nagle ni z tego ni z owego ponad 50 rolników chce uciec. A ostatnio się dowiedziałem że Mlekpol ponosi spore straty związane z niewykorzystaniem mocy produkcyjnych zakładów w KOlnie i Mrągowie bo brakuje i 1 mln litrów dziennie dlatego prezes Borawski nie chce nawet słyszeć o nowych "udziałowcach" chcących odejść do konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

U nas bakterie i komórki nie skaczą, co najwyżej zauważyłem to u siebie i po narzekaniach innych dostawców to spadek białka i tłuszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szables    0

Czy mógłby ktoś mi podać/wysłać na PW cennik skupu w mleczarniach OSM Sierpc, OSM Łowicz oddział Toruń i Mlekpol Grajewo oddział Lubawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Kolego w Lubawie nie ma mlekpolu jest tylko Mlekowita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szables    0

Pomyliłem się, chodziło mi oczywiście o Mlekowite. Ma ktoś cennik z którejś z tych mleczarni?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Cofnij się parę stron a bodajże @atomik szczegółowo przedstawił cennik osm Łowicz

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szables    0

Miałem na myśli najnowsze cenniki październik/listopad bo większość mleczarni w ostatnim czasie podniosła ceny bądź planuje podnieść ceny skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie we wrześniu za 7000 l mleka, białko ok 3,5 i tłuszcz ok 4,5 dostałem 1,20 netto. Na listopad będzie 0,05 zł podwyżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekd3    0

Czy móglby ktoś powiedzieć jaka jest prawda i po ile płacą w Piątnicy bo u mnie w Mlekpolu to ostatnie takie cyrki że aż się wesoło robi a do tego to parametry to latają jak wiatr w górach mino iż stosuje monodietę żywieniową a dawniej nic takiego nie było dopiero od niedawna dzieją sie takie cyrki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil24    0

3,4 biłko 4,2 tłuszcz pow,10000L 1,31 zł mleczarnia przasnysz to chyba niezła cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Kamil24 - lepiej nie wstawiaj zdjęć do galerii, bo teraz to Cię namierzą. :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil24    0

I zamkną na długie lata;)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie spamować bo polecą %%


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

OSM Radomsko 28 tyś litrów białko 3,4 tłuszcz 4,8 1,23zł

Bardzo wysoki tłuszcz. Po czym jeśli można wiedzieć? Czy po prostu twoje krowy tak mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh tłuszcz jak to tłuszcz książkowo za produkcję tłuszczu odpowiedzialne są bakterie występujące we włóknie pokarmu tak że pasza objętościowa jak najlepszej jakości :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Miałem zakładać ocenę to taką opinię też słyszałem od przedstawiciela federacji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

Tyle, że ocenę zakładasz głównie dla swoich wiadomości, wiesz czego się trzymać, masz orientację w wynikach,no i pomaga w utrzymaniu zdrowotności stada. Nie zawsze widać po krowach, że coś jest nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Mlekovita za ponad 24 tysiące litrów (białko 3,66 tłuszcz 5,1) powinna teraz płacić 1,34zł. Zobaczymy czy podniosą na listopad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj