Polecane posty

timasz    55

15,700 litrów SM Mlekovita 1,20 za litr ale od 1 czerwca podwyżka o 4 grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Mlekpol Grajewo oddział Bydgoszcz 1.14 i 1,15 netto, się ładnie wycwanili z próbami ostatnio... kierownik przyjechał z kierowcami próbki brał ręcznie a potem na następny przyjazd jeszcze z karuzeli tą najcenniejszą próbę wzieli , ta kierownika tylko na bakterie była hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

sm żary. 0.93gr za 14855 litrów. białko 3.2 tłuszcz 3.8 jednym słowem złodzieje. Z którymi mam jeszcze umowę na 2 lata :) jak zerwę to zabiorą mi udziały za 15tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

małopolska- nowosądeckie

70gr litr

10tys litrów rocznie

Weź zrezygnuj z tego mleka, nie daj im się, cielakom lej, twarogi, masła sobie rób;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy zwróćcie uwagę że kolega tyle oddaje rocznie. Mało mleka to i niska cena chociaż w sumie bardzo niska. Oddaje niewiele więcej a cenę w granicach 85-90gr/l mam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Weź zrezygnuj z tego mleka, nie daj im się, cielakom lej, twarogi, masła sobie rób;)

Niby niewiele, ale te 600zł na mc wychodzi, a rolniczej emerytury to tak dużo więcej? Dobre i to jeśli jest blisko zlewnia czy punkt zbiorczy to i rowerem czy skuterem można podwieść, zapominacie że przy tak małej produkcji nie trzeba inwestować w drogie maszyny, a większość prac wykonać można ręcznie a więc cała wypłata to jest prawie dochód, a co tego że ktoś ma 10 tyś miesięcznie jak 1/3 zabiera bank 1/3cia pasze reszta inne opłaty i też zostaje z 500zł he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

Przy rocznej ilości tak około 96000 a parametry to w klasie extra bialko3,1 a tłuszcz 4,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

mlekovita 17,500 litrow 1,23 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzynew    0

Niby niewiele, ale te 600zł na mc wychodzi, a rolniczej emerytury to tak dużo więcej? Dobre i to jeśli jest blisko zlewnia czy punkt zbiorczy to i rowerem czy skuterem można podwieść, zapominacie że przy tak małej produkcji nie trzeba inwestować w drogie maszyny, a większość prac wykonać można ręcznie a więc cała wypłata to jest prawie dochód, a co tego że ktoś ma 10 tyś miesięcznie jak 1/3 zabiera bank 1/3cia pasze reszta inne opłaty i też zostaje z 500zł he he

no niestety krów aktualnie obsługiwanych dojarką jest 10szt a ogółem z młodymi jałowkami itp okolo 16

poprostu ojciec nie umie odpowiednio żywić i takie efekty. krowy HF mieszane z SM

 

co do maszyn to uruchomiona jest chlodnia 200L zakupiona za 14tyś.

krowy dojone tradycyjnie na dwie konwie czy jak to sie nazywa. po dwie.

rok temu zakupiłem prase i produkuje sianokiszonke, przy sianokiszonce zupelnie inne efekty. jednak widze ze inni oddaja zupelnie inne ilosci i zupelnie inna zywnosc dostaja krowy. chyba czas zaczac normalna zywnosc dawać. tylko nie bardoz sie orientuje w tej dziedzinie bo jestem mechanikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenris    0

Polmlek Olsztyn 3000 litrów 0,80 zł

Tak sie zastanawiam ile by wyszło jak by było lepsze białko, teraz było 2,80 jakby przekroczyło 3.0 byłoby 12 groszy więcej? Kiedyś dawali jakiś cennik i tam coś było że za białko 0,12 zł i tłuszcz chyba 0,04 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

OSM Łowicz 12940litrow tłuszcz 3.76 i białko 3.24 1.14zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

OSM Siedlce 3600l 3,3 białko 4,2 tłuszcz... uwaga uwaga... 0,82zł!!! Jedna z najgorzej płacących mleczarni... :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może zna cenę mleka w rypińskiej mleczarni ROTR? parametry: białko 3,4; tłuszcz 4,2 miesięcznie 5800-6000 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

OSM Siedlce 3600l 3,3 białko 4,2 tłuszcz... uwaga uwaga... 0,82zł!!! Jedna z najgorzej płacących mleczarni... :) :) :)

Ja jestem z powiatu siedleckiego :) ale u mnie cała wieś poza jednym (najmniejszym) gospodarzem który ma z 5-6 krów oddajemy do Węgrowa (Hochland)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja trochę daleko do Węgrowa mam... 50km więc raczej odpada. Po ile wam płacą, jak z kontrolami i czy wypłacają kasę w terminie? Jeśli o Siedlce chodzi to jedynie ta cena... podobno z 15 gr ma być podwyżki ale inne mleczarnie już dawno 1,2 płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Mlekpol Grajewo od 1.07 cena do góry o 0.05zl dla wszystkich ilości mleka ... wg faktury czerwcowej byłoby 1.20 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj