Polecane posty

bobik85    0

OSM Łapy 0,97 zl (tragedia) :P B 3,28 T 3,80 ml 13500 l. Trzeba bedzie pomyslec o innej mleczarni :D

 

Chciałbym się dowiedzieć od dostawców Mlekpolu Grajewo ile bym dostał za litr mleka w ich mleczarni przy miesięcznych dostawach na poziomie 13 tys. litrów i parametry białko 3,5 i tłuszcz 3,9. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

ponad 1,20 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuku    0

OSM Krasnystaw ilość 5050 tł 3.8 bi 3.25 cena 1zł brak certyfikatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie Mlekovita oddział Baranowo w pierwszej połowie miesiąca, tłuszcz 4,5 a białko 3,12 teraz w drugiej połowie tłuszcz 3,9 a białko 2,9. Aż mnie zatkało spodziewałem się wzrostu a tu taki spadek, w żywieniu prawie nic się nie zmieniło, te same bardzo dobre bele, tyle samo śruty, taczka kukurydzy więcej i dodatek drożdży z aminokwasami(w 1 połowie ich nie było) dla uregulowania żwacza. To moja wina, czy mleczarnia mnie oszukuje. To nie pierwsze takie moje przypadki w tej mleczarni. Rok temu w jakimś letnim miesiącu był podwyższony stan bakterii w mleku. Postanowiliśmy wymienić gumy strzykowe, rurociąg powietrzny był dobrze umyty, konwie wyparzone, no i co na odcinku widzę 525 bakterii. Jak bym łopatę gnoju wrzucił do zbiornika. W życiu nawet się nie zbliżyłem do 200 a nie 525. Wkurzyło mnie to więc w następnym miesiącu nie robiłem nic specjalnego i co? Bakterie 30.

Wypowie się ktoś jeszcze z oddziału Mlekowita Baranowo jak u was jest z tymi parametrami mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Spoko, nie wiem jak w oddziałach Mlekovity, ale w Stolicy (czytać Wysokie Mazowieckie) to laboratorium mają swoje w mleczarni i somatyka i bakterie to wolna Amerykanka! Ci co maja ocenę to często wychodzą przeciwstawne rzeczy. A Białko i Tłuszcz to jako tako się sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

W mojej mleczarni miałem kiedyś taki przypadek, że białko spadło z 3,8 na 2,9 ! żywienie w tym czasie się nie zmieniło, a nie wycieliła się żadna sztuka. Taka loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

No niestety, u nas tak samo, tylko że to u większości ;) i zawsze na święta.... W końcu jakiś prezent muszą sobie zrobić na święta... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Hochland Węgrów przed obniżką 1gr na jednostkach tłuszczu i białka - od pierwszego marca.

1,01zł do 10 tyś. 4,20 tłuszcz, białko 3,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

U mnie Mlekovita oddział Baranowo w pierwszej połowie miesiąca, tłuszcz 4,5 a białko 3,12 teraz w drugiej połowie tłuszcz 3,9 a białko 2,9. Aż mnie zatkało spodziewałem się wzrostu a tu taki spadek, w żywieniu prawie nic się nie zmieniło, te same bardzo dobre bele, tyle samo śruty, taczka kukurydzy więcej i dodatek drożdży z aminokwasami(w 1 połowie ich nie było) dla uregulowania żwacza. To moja wina, czy mleczarnia mnie oszukuje. To nie pierwsze takie moje przypadki w tej mleczarni. Rok temu w jakimś letnim miesiącu był podwyższony stan bakterii w mleku. Postanowiliśmy wymienić gumy strzykowe, rurociąg powietrzny był dobrze umyty, konwie wyparzone, no i co na odcinku widzę 525 bakterii. Jak bym łopatę gnoju wrzucił do zbiornika. W życiu nawet się nie zbliżyłem do 200 a nie 525. Wkurzyło mnie to więc w następnym miesiącu nie robiłem nic specjalnego i co? Bakterie 30.

Wypowie się ktoś jeszcze z oddziału Mlekowita Baranowo jak u was jest z tymi parametrami mleka?

To jeszcze nic u mnie zawsze było średnio 10 czasem 20 tyś bakterii a ostatnio przyszło 7,5 miliona ;). Zawiozłem rano próbkę do niezależnego laboratorium i wyszło 10tyś i weź się tu nie wku....iaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

wsk125ccm widzę, że Ty z tych samych stron co ja.

U mnie cena mleka podobna do Twojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten incydent z bakteriami był jeszcze przed przyłączeniem się do Mlekovity, ale to już mało istotne. Wujek opowiadał mi jak kiedyś też nie bardzo przeszło mu badanie(ta sama mleczarnia) to, gdy zaczął dochodzić swojego to pojechali mu po białku i tłuszczu.

 

Co do ceny to za cytowane w poście wyżej(i podane kilka postów wcześniej) parametry zapłacili mi za I połowę 1,18 zł a za drugą po "pojechaniu" mnie 1,10 zł. Mleka było jeszcze niewiele coś ok. 3,5 tyś. Mimo tego wszystkiego ta cena mi jeszcze odpowiada, mogła by taka pozostać. Nie to co przed aneksją 60 parę groszy za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mlekovita 14 tys litrów 1,25 za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

O ładnie płacą w Piątnicy i te 30 gr premii :) ciekawe co ja dostane na święta od mleczarni pewnie obniżkę hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bee    0

OSM Inowrocław 91 groszy do 10tys l. ...Witam Was W Rzeczywistościach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No to ja 92 grosze miałem przy 10 tys podczas kryzysu (choć diabli wiedza co tam będzie choćby za 2 miesiące :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

W Polmleku za luty 98gr przy dostawie ok.6300 litrów. Szału nie ma, bywało lepiej :)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

Kto wie ile płaca w łódzkiej mleczarni bo ja bym się przepisał bo ja oddaje do ozorkowa i za l płaca 86gr oddajemy 5 tys mies. Więc ile płacą w łódzkiej mleczarni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Mlekovita Bielsk Podlaski tł.4,3 bł.3,10 5500l 0,91 zł

Edytowano przez andrzej2110
Caps Lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj