Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mszkup    0

Osm Siedlce cena za grudzień 1.15 +15 groszy premi świętecznej razem wychodzi 1.30 dostawa 10800 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w mleczarni ROTR Rypin cicho o podwyżkach. Po jednorazowej podwyżce 22g/l teraz prawdopodobnie nic więcej nie będzie... A szkoda bo 95gr na poprzedniej fakturze ładnie wyglądało ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

MLEKPOL Grajewo grudzień:

I połowa miesiąca Białko 3,65 tłuszcz 4,45 cena 1,4416 zł brutto

II połowa miesiąca białko 3,50 tłuszcz 4,20 cena 1,4183 zł brutto

Średnia Białko 3,56 tłuszcz 4,31 cena 1,4282 zł brutto

 

Ilość 5842 litry

 

Mogło by tak zostać. Ale niestety premia jednorazowa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

1,10 zl to jednak trochę niska cena. Ja nie narzekał bym gdyby cena była co najmniej 1,25 zl. Przy obecnej cenie ledwo co wyjdzie się na "0" a o kupnie jakiejś maszyny nie ma co wspominać. Cena od listopada poszła w gore o 20 gr to można kupić trochę lepszej paszy dla bydła, ale cale szczęście ze od razu odbiło się to na stanie mleka w chłodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Mlekpol Grajewo oddział Bydgoszcz cena za grudzień 2009 1.37zl netto bez vatu 3.35 białko to jest cena z premia grudniowa 0.2 zł czyli normalnie 1.17 by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

To naprawdę nie macie na co narzekać. 1.10 za litr to dobra cena nie mówiąc o 1.4 choć to jednorazowa premia za grudzień jak piszecie. Nie hoduje krów tylko świnie ale mam dobrego znajomego który ma około 40 krów i pamiętam jak przez lato pytałem się jak tam cena to powiedzieli kolo 1 się trzymie i jak by tak zostało to nie jest źle. A tu co niektórzy narzekaj na 1.1 i jeszcze wychodzą na zero ??? To co wy tym krowom kupujecie ze macie takie koszty ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

No jednak pasza Sano trochę kosztuje. Na wiosnę kopiliśmy kombajn i jeszcze kredyt spłacamy B) do tego spłacamy kredyt za maszyny kupione w 2006 roku (plug, tur i prasa) ale ten kredyt już prawie spłacony. Myślę ze jak spłacimy te kredyty i cena mleka wzroście co najmniej do 1,25 zl to pomyśli sie nad jakimś nowym sprzętem do gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas za grudzień 0,90gr+vat tłuszcz 3,9 białko 3,1 3500l. Widać poprawę bo latem było 60-70gr za ponad 6000l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

No chyba ze się kredyt spłaca to rozumiem ze cena mogłaby być wyższa. A z drugiej strony patrząc ile można inwestować w gospodarstwo ??? Jestem zdania aby stopniowo inwestować nie rzucać się na głębokie wody od razu. Oczywiście można zaciągnąć trochę kredytu żeby kupić nowsze maszyny czy tez postawić większy budynek ale co swoje zainwestowane to swoje najwyżej stracisz a kredyt to kredyt spłacić trzeba nawet jak się noga powinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

Ale przecież od ostatnich "zakupów" minęły już 4 lata, wiec przydałoby się znowu coś kupić. Jak nie kupimy nowych maszyn to chociaż coś używanego, mam na myśli ciągnik. Ale poczekamy jeszcze do wiosny i zobaczymy jaka będzie cena mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Witam

Za grudzień 1,20 zl za litr (12 tys litrów)w tym oczywiście 20 gr premii Mlekovita Lubawa nie nastraja mnie to optymistycznie bo jak w styczniu odlicza te premie to będzie 1 zl wiec wielki H..

 

A jako ciekawostkę mogę powiedzieć ze dziś samochód odbierający mleko przyjechał z pięknym napisem na tyle wyrytym w śniegu osadzonym na zbiorniku a ten napis to" H.j tanie mleko " hehehe ludzie już prawdę na samochodach wypisują hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Do @Henius 91 Sano fakt to niezła firma, dobre pasze, dobra jakość, dobry całokształt ich linii pasz dla krów. Ale jak myślisz kto utrzymuje ich nówki Golfiki, ładnie ubranych i Niezle zarabiających przedstawicieli, jeżdżą co jakiś czas do Niemcowni na szkolenia, na wycieczki, Oktoberfest, Za czyje myślisz Złocisze ?! Za moje na pewno NIE! Sam sobie mieszam pasze, Śruta sojowa, rzepakowa, kukurydza i dodatki wit-min. wychodzi kupe taniej. Jeśli ktoś ma gdzie i z czego mieszać to warto to robić. a jeśli nie to przynajmniej wybierać mądrze tańsze firmy, ekoplon polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Za miniony miesiąc z 20 groszową premią za blisko 30 tys. litrów na fakturze brutto 1.53 zł

To Mlekpol Grajewo.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

Mlekovita oddział Baranowo 1,17 +0,20 premii przy dostawie ponad 15 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mi wyszło po 0,8875 zł.

Białko 3,82 a tłuszcz 4,11

Gdyby było w super extra było by więcej kasy .


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@andrzej a jakie są wymagania na super extra?? Bo u nas takiej klasy nie ma w mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bakterii do 50 somatycznych do 300. U mnie bakterii było troszkę za dużo ;/


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

1,01 brutto Polmlek Olsztyn, ilość ok. 6700litrów ;)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

1,5 mlekpol sejny za 35tys l


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj