Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
timasz    55

Już nie przesadzajmy ja tam myślę ze nie dostaniemy 15 tys euro dotacji aż tak dobrze to nie ma a jeśli wogóle to pewnie będzie trzeba siew zobowiązać do produkowania w zamian za ta dotacje mleka przez 10 lat i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klos    0

Właśnie otrzymałem faktorkę za mleko z Piątnicy, 1,62 litr:) przy słabych parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć przy jakiej dostawie i parametrach oraz ilości bakterii. Bo cena jest wymarzona.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja czekam na nowy cennik. Ma być podwyżka ale nie wiadomo jeszcze o ile. Ale ma być nie tak mało. Nawet do 15 gr. Ile będzie to się niedługo okaże.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

panowie piątnica deprawuje rolników jak oni na tym wychodza to nie wiem to jak nam "kiedyś " bedą płaciłi 1,2zł/litr to im pewnie 2 zł koszmar dla niedostawców piatnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A może po prostu Piątnica jest najuczciwsza ze wszystkich mleczarń, gdzie nie ma żadnych układów na szczeblu prezes-rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klos    0

dostawa 19 tys, bialko: 3,29, tl: 4,11, bakterie: 10

Niewiem czym wytlumaczyc fakt ze Piatnica tak dobrze placi, moze rzeczywiscie jest to ,,uczciwa" mleczarnia heheh, jakies znaczenie napewno ma fakt, ze mleczarnia nie wyrzuca grubych milionow na reklamy w TV (jak mlekpol na laciate), bo ludzie i tak chetnie kupuja produkty z piatnicy, szczegolnie sewrek wiejski i smietane kremowke, wiem na swoim przykladzie, kupuje to co mi bardziej smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Kurcze wszędzie podnoszą a u mnie nic. Na dzień dzisiejszy przy dostawie 23500 litrów i 4,5 tł 3.45 białko dostaje 87gr. Tragedia. Żeby Piątnica chciała tak daleko jeździć to bym przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

I 2 grosze do klasy ekstra, czyli 4 wielkie groszaki. Och jak "miło".....

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Mlekpol podniósł 4 grosze ale i zapowiada podwyżki do końca roku, w sumie 16 gr. Moim zdanie Piątnica płaci tyle ile inne powinny... Dzisiaj oglądałem Agrobiznes i wprost powiedzieli że jest już po kryzysie mlecznym, gdyż z badań wynika że mleczarnie maja większe dochody w obecnej sytuacji niż za dobrych czasów w 2007 roku. U mnie przy 48 tys na miesiąc 1,12 za litr po potrąceniu 6 gr udziału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie od 1.10 podwyżka o 6 gr. Dobre i tyle.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w Mlekpolu o 4gr no ciekawe jak dalej czy będą podwyżki jak sądzicie??

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Polmlek Olsztyn od 1.10.09 daje podwyżkę 8gr do litra.

A za wrzesień przy dostawie 8500 litrów, tł. 4,19, bi. 3,2 -->81gr


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak myślę że nie ma co szaleć ze już po kryzysie ale dobre i 4gr

Dostarczam 35tys litry na miesiąc i wychodzi mi 1.10 w Mlekpolu nie jest źle ale mogło by być przynajmniej te 1.20 wtedy można robić mleko.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zostanie wykorzystane 280ml euro, które przyznała komisja europejska na przemysł mleczarski???


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja słyszałem coś o 15tys. euro na gospodarstwo mleczne, ale jak z tym będzie to się zastanawiam, bo jak ktoś ma 7 krów, a inny 200 to dostanie tyle samo?? Na moje trochę nie logiczne, więc chyba będzie coś powiązane z limitem, słyszał ktoś coś na ten temat?? Osobiście myślę ze te 15tys. to będzie maksymalna pomoc.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ciekawe kiedy to dostaniemy jak już wogóle dostaniemy... U mnie jak cena była 91gr tak jest niestety ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To się ciesz bo ja mam około 20 gr taniej...

Teraz od 1 podnieśli o 6 gr.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

15 tys euro może dać rząd dla gospodarstw w trudnej sytuacji czyli należy czytać niemieccy rolnicy dostaną po 15 tys a polscy fige bo nie ma w budżecie wolnych środków Niemiec pojedzie na wczasy a polak będzie oszczędzał na nawozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj