Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Nafciarz z Jogo też bardzo dobra :P no i ich serki jogurty znakomite tylko że nie umią tego zareklamować no i niestety zbyt przetworów jest niski... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1,04 zł. Oddajemy do mleczarni Łowicz, oddział w Toruniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

Ja oddaje do SM Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem, miesięcznie daje 14tys l mleka ,białko 3,00 , tłuszcz 3,80 ,wychodzi mi 0,98 do 1.05zł

Co Wy robicie że macie tłuszcz powyżej 4 ja nigdy chyba powyżej 4 nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No kolego powiem Ci ze w mojej okolicy kto oddaje do Mlekowity łącznie z nami to tez tłuszcz prawie nigdy nie przekracza 4,0 taka już specyfika hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

A ja oddaję do mlekovity wys-maz i jeszcze nigdy nie miałem tłuszczu poniżej 4 %. Niestety z białkiem to ostatnio polecieli ostro do dołu. U mnie lipiec -poniżej 3%, no ale doda kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
a ja oddaję do mlekovity wys-maz i jeszcze nigdy nie miałem tłuszczu poniżej 4 %. niestety z białkiem to ostatnio polecieli ostro do dołu. u mnie lipiec -poniżej 3%, no ale doda kosztuje.

Chyba jej balony, bo na pewno nie ten śpiew, którego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A oddaje ktoś do mleczarni do Ksawerowa??? Jaką oni mają tam cenę bo ŁSM kosi niemiłosiernie na somatykę wszystkich... dzisiaj mi mleko nie przeszło :/ jak i całej wiosce... Dlatego myślę nad przejściem do Ksawerowa... Orientuje się ktoś jaka tam cena jest przy oddaniu ok 9 tyś l miesięcznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

OSM Piątnica odstawa 14 000 litrów, cena 1,40 zł litr


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dario    0

Kumpla znajomy który rok temu przeszedł z Mlekpolu do Piątnicy przedtem ledwo wiązał koniec z końcem. A teraz jak przeszedł za samą różnicę w cenie mleka spłaca kredyt i się śmieje.

Słyszałem taką historię, ze pewien gościu który oddaje mleko do Sokółki zanim przeją ją Mlekpol miał białko w okolicach 4. Po przejęciu spadło do 3. Widać mają w Grajewie Centralny System Zarządzania Białkiem u krów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

jeśli teraz płacą w piątnicy ok 1.40 a w pozostałych mleczarniach ok 80 gr to ile płacili tam jak średnio w Polsce było 1,30 zł 2,00 zł? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Nie cena była taka sama albo może trochę wyższa, ale długi czas nie było żadnej obniżki :D

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Siemanko

Widzę że wszyscy są oszołomieni cenami i szastają kasa hahaha wiec nikt nic nie pisze :)

Wiec mlekovita 14 tys litrów 97,5 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś dostałem kartkę z mleczarni że w październiku będzie dopłata 7gr do litra :) Niby niewiele, a cieszy. Mleczarnia ROTR Rypin.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyczek    0

Ja oddaje do SM Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem, miesięcznie daje 14tys l mleka ,białko 3,00 , tłuszcz 3,80 ,wychodzi mi 0,98 do 1.05zł

Co Wy robicie że macie tłuszcz powyżej 4 ja nigdy chyba powyżej 4 nie miałem

Jakie pasze dajesz ? Żeby był większy tłuszcz to należy dawać pasze bardziej włókniste czyli bardziej dojrzałe pasze objętościowe więcej paszy większy udział w paszy treściwej owsa , można trochę słomy owsianej dać takie przykłady podałem . A najlepiej zaproś do siebie jakiegoś żywieniowca z jakieś firmy co oferuje pasze dla bydła on już napewno coś doradzi .

Winnica President 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tyczek zawartość tłuszczu w mleku nie ma nic wspólnego z wielkością tego parametru na fakturze wystawionej przez Mlekovite, ta mleczarnia już tak ma.

Cena deczko do góry: 97gr netto. Melkovita odział Lubawa


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyczek    0

A to chyba że tak hehe my nigdy nie oddawaliśmy mleka do mlekovity no więc nie wiem jak tam jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Witam wszystkich :)

Oddajemy mleko do mleczarni w Sierpcu, i teraz cena jaką uzyskaliśmy to prawie 90gr + premia 10gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Podobno w Piątnicy jesienna podwyżka + 20gr. Śniadowo się śmieje i kupuje traktory jak to jeden diler podsumował:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

Kryzys mleczny w UE

 

24.09.2009

Jeszcze rok temu wszystkie rządy unijne godziły się, by o cenie mleka decydował rynek. Dziś, gdy wściekli europejscy rolnicy rozlewają hektolitry mleka, większość rządów - także polski - domaga się od Brukseli "interwencji"

Protesty rolników narastają od tygodni. Kulminacja nastąpiła w poniedziałek, gdy w kilkunastu krajach Unii Europejskiej odbyły się skoordynowane demonstracje polegające głównie na blokowaniu ruchu traktorami i wylewaniu mleka na pola, bądź wprost pod okna urzędów państwowych. Mleko rozlało się także przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli. W sumie - jak skrupulatnie policzyli uczestnicy protestu - do ziemi poszło 40 milionów litrów mleka.

 

Rolnicy protestują, bo w ostatnich kilkunastu miesiącach ceny mleka dramatycznie spadły. Przez lata (zwłaszcza 2006-07) farmerzy byli przyzwyczajeni do tego, że biały surowiec drożał, bo rosła konsumpcja wewnętrzna, a Chiny i reszta Azji kupowały każdą ilość europejskiego mleka i serów. Popyt na mleko był tak duży, że kraje Unii zaczęły głośno narzekać na zbyt niskie limity produkcji mleka (istniejące w ramach Wspólnej Polityki Rolnej). Komisja posłuchała i zaproponowała stopniową likwidację limitów produkcji. W 2015 r. miały zniknąć całkowicie, tak, by o cenie mleka decydowała tylko podaż i popyt. W listopadzie ub.r. ten projekt reformy "polityki mlecznej" został oficjalnie zaakceptowany przez unijne rządy.

 

Ale teraz sytuacja się odwróciła się. Chiny przestały kupować mleko, a cena runęła w dół - niemal dokładnie o połowę, w porównaniu do szczytu hossy. Dziś średnie cena litra mleka na rynku światowym to tylko 14,7 eurocenta, a jeszcze w 2007 r. 32 eurocentów. Spadły też ceny produktów mlecznych (mleko w proszku potaniało o 49 proc., ser o 18 proc., a masło o 39 proc.). Sytuację europejskich farmerów pogorszyło jeszcze to, że konkurencja ze strony producentów mleka w Nowej Zelandii bynajmniej nie słabnie. Efekt jest taki, że niektórzy farmerzy w UE stanęli przed widmem bankructwa. - Produkowanie mleka kosztuje teraz więcej, niż przynosi jego sprzedaż - skarży się AFP Geert Kroes z holenderskiego zrzeszenia producentów mleka.

 

I teraz rządy atakowane przez farmerów chcą rozmawiać o zupełnie innej "reformie" rynku mleka. Niemcy, Francja i 17 innych państw UE żąda (w tym Polska, która do lobby dołączyła w poniedziałek) błyskawicznego podwyższenia dopłat eksportowych, interwencyjnego skupu mleka, zgody na udzielanie dotacji ratunkowych itp. Na razie Komisja zgodziła się, by rządy mogły dawać do 15 tys. euro dotacji zagrożonym gospodarstwo rolnym. Choć jeszcze w listopadzie kraje UE były gotowe na liberalną reformę, to teraz, upraszczając - rządy chcą powrócić do sytuacji z lat 80., gdy w europejskich chłodniach rosły jeziora mleka i góry interwencyjnie skupowanego masła. Na wszystkim tracili europejscy konsumenci - bo ceny mleka i przetworów ciągle rosły.

 

W Polsce według danych GUS spadek cen mleka w ostatnich miesiącach nie był duży (tylko 0,2 proc. między lipcem i sierpniem). Ale już w skali całego roku to prawie 10 proc. Prawdopodobnie więc propozycje rządowe polskim rolnikom się spodobają.

 

Kłopoty z reformą rynku mlecznego to zapowiedź tego, co może się dziać w UE, gdy zacznie się reforma całej Wspólnej Polityki Rolnej. Coraz mniej efektywna i wciąż horrendalnie kosztowna, WPR miała zostać zreformowana przed 2013 r. - tak, by w nowym budżecie Unii Europejskiej (na lata 2014-20) nie trzeba było tak jak dziś jednej trzeciej kasy rezerwować na wydatki dla rolników.

 

 

(wyborcza.biz, gazeta.pl)

 

za agrofoto.pl jak myślicie dostaniemy 15tys euro dotacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj