Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Nikt nie zmniejsza bo kredyty trzymają i trzeba jeszcze zwiększyć żeby z wypłaty dla banku starczało, ale ciekawie to wygląda gdy w 96 tym roku chyba spomlek miał 14 tyś dostawców a teraz tysiąc kilkunastu a mleka jest więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseratti    0

@Ferdek ja słyszałem o podwyżce 5 groszy z tym że chyba miałaby ona obowiązywać od czerwca, ale nie przyszło żadne potwierdzenie pismem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Wiesz 12 lat temu wypłaty było 3 tysiące a teraz jest 10 tysi(czyli strasznie malo) wiec tez zwiększyliśmy produkcje u nas tez jest sporo sporo mniej dostawców ciekawe kto się ostanie jak tak dalej będzie

Co do zwiększania obsady aby spłacić kredyt przy tak strasznie niskiej cenie to dla mnie jekieś blednę kolo i tak gówno z tego jest czyli za mało do życia za dużo do zdechnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseratti    0

No to chyba @Ferdek musisz być w radzie nadzorczej :D , ale nie mam nic przeciwko temu i oby stało się tak jak napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

U nas obniżka z 70 na 60 groszy, bo mleczarnia dała d*py przez głupią wpadkę i oczywiście to hodowcy za to zapłacą. Naturalnie w klasie ekstra, średnio ok. 6-7 tys. litrów/mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

O w mordę. Za 60 groszy to już na pewno się nie opłaca przy nich chodzić. Kiedyś w naszej gminie gość zastrzelił w swojej oborze 12 krów a potem siebie. Oby teraz nie było więcej takich przypadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

6-7 tyś w miesiącu to przecież nie jest tak mało i 60 gr zgroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
U nas obniżka z 70 na 60 groszy, bo mleczarnia dała d*py przez głupią wpadke i oczywiście to hodowcy za to zapłacą. Naturalnie w klasie ekstra, średnio ok. 6-7 tys. litrów/mies.

 

A myślałem że cena już nie będzie spadać :D 60 gr to dużo poniżej kosztów, a która mleczarnia tak płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

byl u mnie dzis koles z inspekcji weterynaryjnej i mowil ze sa miejsca do ktorych on jezdzi w ktorych placa po 50 groszy to ludzie mo mowili ze ta trawa co urosla jest wiecej warta od tego mleka od krowy

coz mozna powiedziec poprostu dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
O w mordę. Za 60 groszy to już na pewno się nie opłaca przy nich chodzić.

Mi się ostatnio wylała konwa mleka 21 litrów. W mleczarni mówię ze się wylała a znajoma mówi i mleka nie szkoda tylko tej roboty :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
To u nas jeszcze nie ma co płakać. 94 grosze Hochland Polska

 

 

Dodaj który oddział, przy jakiej ilości i jakie parametry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
O w mordę. Za 60 groszy to już na pewno się nie opłaca przy nich chodzić. Kiedyś w naszej gminie gość zastrzelił w swojej oborze 12 krów a potem siebie. Oby teraz nie było więcej takich przypadków

Domyślam sie że miał spore zadłużenie, inaczej są dużo lepsze wyjścia w obliczu takiego finału...

 

Z jednej strony trzeba utrzymać jakieś standardy, z drugiej strony maksymalnie skręcać koszty, ale po tej cenie jakby nie cudować robi się generator strat. Przy dobrych wiatrach można to przeciągnąć, pytanie jak długo?

 

A myślałem że cena już nie będzie spadać :D 60 gr to dużo poniżej kosztów, a która mleczarnia tak płaci?

Biała Podlaska

 

...mleka nie szkoda tylko tej roboty :)

Dokładnie, przy obecnej cenie wcale bym się nie pogniewał jakby krowy zastrajkowały i przestały dawać mleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
U źródła się dowiedziałem :D ma być 8gr ale od lipca lub w najgorszym razie od sierpnia :)

Kiepsko się dowiedziałeś-to jest tylko premia za czerwiec, tylko w klasie extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18
Kiepsko się dowiedziałeś-to jest tylko premia za czerwiec, tylko w klasie extra

 

Potwierdzam, ja tez słyszałem że to jednorazowa premia, ale to choć jakaś krótkotrwała podwyżka, inne mleczarnie tną cenę w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Kiepsko się dowiedziałeś-to jest tylko premia za czerwiec, tylko w klasie extra

Premia będzie wypłacana wszystkim nie tylko w klasie extra, ale jak wpłynie zmiana rozliczana ilości tłuszczu i białka zamiast w kilogramach na litry? Czy podwyżka 0,5gr za jednostkę nie "rozpłynie " się w tej zmianie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie cena w ŁSM JOGO oscyluje się w granicach 94gr/litr przy miesięcznym oddaniu 6000litrów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseratti    0

Ktoś kto zna się na matematyce obliczył i stwierdził że cena wiele się nie zmieni a więc Spomlek w dalszym ciągu nie zachwyca cenami surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

W Mlekowicie bez zmian czyli 96 groszy za litr odstawa 12 tys litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

SM Kurpie Baranowo 0,96gr białko 3,20 tłuszcz 4,20 ilość ponad 25 000 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Nutricia przy dostawie 8000 0,84 gr podwyżka o 4 gr.

 

Teraz coś wam pokaże u nas w mleczarni zawsze były premie za ilość powyżej 3000, 5000, 10000 i 20000 l mleka miesięcznie teraz powyżej 3000 już nie ma premii i dodatkowo ci poniżej 5000 dostali "karteczkę" że cena spadnie im jeszcze o 5 gr więc teraz cena poniżej 5000 to 60 gr. Ehhhh


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj