Polecane posty

kaczorek    5

8109 litrów, tłuszcz 4,28 białko 3,25 i całe 79gr za litr :)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18
Jaka podwyżka!!! :) białko teraz siada co jest naturalne w tym okresie to na najnowszej fakturze mam po 83,9gr brutto :):):):):):):):)

 

Ja mam podobne parametry co ty tylko trochę więcej mleka i mam 93 gr. Podwyżka nie podwyżka ale choć ocenę warto trzymać dalej bo część kosztów się zwraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy z tego co gdzieś słyszałem to koszt produkcji 1 litr mleka to ok. 50 gr.. Co wy na to ?????

 

Bo jeżeli koszt produkcji na poziomie 50 gr a cena litra mleka 93 gr, 79 gr, 84 gr, 87 gr to nie należało by narzekać wiadomo nigdy za dużo, ale w przypadku każdej ceny jest to więcej jak 50 % zysku.

Jestem teoretykiem w temacie mleka mam trzodę w cyklu zamkniętym.

 

Proszę o opinię???????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

U każdego koszt produkcji mleka będzie inny, dlaczego?? A dlatego że każdy ma inne technologie inne maszyny inne zbiory koszta i wydatki, więc blednę jest określenie ze wyprodukowanie litra mleka kosztuje tyle czy tyle, nie można tego jednoznacznie sprecyzować, tak koszt to jest indywidualna sprawa każdego rolnika


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1109    0

Ale nie przesadzajmy że koszty mleka kształtują się w granicach 50 gr/ l, jest na pewno więcej chociażby ze względu na wysokie ceny pasz białkowych, wysokie ceny energii elektrycznej a także ze względu na wysokie koszty wyprodukowania ubiegłorocznych pasz objętościowych (przypominam w wielu regionach wystąpiła susza, znacznie zmniejszyła ilość wyprodukowanych pasz przy praktycznie takich samych nakładach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Kolego @ Sadek weź mnie nie rozśmieszaj jeszcze nikt w tych czasach nie wyprodukował litra mleka za 50 gr chyba ze stal by się cud ale te wydarzenia są bardzo rzadkie lub wcale ich nie ma hehe

Ja produkuje mleko i myślę ze koszt wyprodukowania litra mleka to gdzieś około 84- 95 groszy w normalnym gospodarstwie taniej raczej się nie da

wiesz ja jestem teoretykiem w produkcji żywca wieprzowego wiec tez napisze ze kilogram żywca można wyprodukować za 1,5 zl co ma się tak samo do rzeczywistości jak produkcja mleka za 50 gr litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Sadek

Może masz jakieś dane historyczne lub zakładające ze rolnik nic nie inwestuje w maszyny i budynki i do tego wytwarza wszystką pasze w gospodarstwie jaką potrzebuje lub robili to specjaliści z SGH, jest tam taka uprzejma pani profesor stara blondyna :) która parę razy występowała w "tygodniu" (okropnie się słuchało tego babiszona) :) .

Jak ktoś pamięta to raz powiedziała ze:

 

państwo nie powinno wspierać rolników bo i tak dużo zarabiają a jak już mogą oszczędzać np. nie robiąc wesel swoim dzieciom.

 

Osoba z tytułem profesora czy doktora a tak chamsko się zachowuje i do tego nic nie wie o tym co mówi, a takie rady świadczą o poziomie inteligencji takiej osoby.

No cóż takie takie osoby piszą jakieś pseudo prace a w telewizji jest nagonka na rolnika co to taki nie ma, a najlepiej jak by wszystko było niemieckie :) bo polskie niewydajne i niedobre.

 

W 2002 jak był rok kwotowy i odchodziliśmy z danone to dostawaliśmy po w granicach 54-60 gr. (klasa ekstra) i kasy by za bardzo nie było gdyby nie bydło i trzoda. Nie zatrudniamy nikogo, tylko płacimy za koszenie zboża wydajność mamy przeciętna ze względu na ilość i jakość paszy ale żeby nie skłamać za mniej jak 70gr. wyprodukować litr mleka na pewno nie damy rady gospodarując się tak żeby przetrwać czyli nic nie inwestując w maszyny budynki itp.

 

coś nas w tym miesiącu na parametrach oskubali aż się wierzyć nie chce białko 2,8 a tłuszcz 3,3 czy trochę więcej :P , wcześniej białko 3,9 tłuszcz 4,3. Takie parametry mleka ma może u mnie co 4 krowa jak zaczęły wychodzić na lakę wiem na podstawie kontroli użytkowości rolnej. Na szczęście to tylko za jedna polowe miesiąca ale druga bez rewelacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

I po raz kolejny producent żywca wieprzowego, zazdrości że za mleko coś płacą, kolega też produkuje żywiec i się śmieje że i tak dobrze że za mleko po 80gr płacą bo niby ile byśmy chcieli, krowy i tak i tak się pasą a mleko to jakby to niby był zbędny produkt przy hodowli bydła, a nikt nie rozumie że trzeba zainwestować w chłodnie i dojarkę za cenę dobrego samochodu, nie wspominając o budynkach nakładach pracy itd, kolega przy świniach raz w tygodniu taśmociąg włączy i się żali że się musi namęczyć bo ma cały rozrzutnik gnoju z tygodnia, przy krowach mam codziennie rozrzutnik gnoju i taczką to wywożę na płytę, przy świniach jedyny koszt to pasza przy krowach jest dużo więcej wydatków, ale nikt nie przeskoczy kosztu produkcji 85-90gr litra mleka, a 50gr /litr mleka to prawdopodobnie koszt ale samej paszy, bo jeśli dobrze pamiętam instruktor robił takie zestawienia i wychodził cały koszt produkcji na poziomie 87gr w 2007r co i tak wtedy było niezłym wynikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Przy koszcie 90 gr, zostaną grosze za mleko. Taka mamy rzeczywistość. Ciekawe jak u Was mają się przy takich cenach mleka wynagrodzenia członków zarządu mleczarni do których odstawiacie mleko?

O naszej można przeczytać w TAP 6 / 2009, top bydło str. 2


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

50 gr to lekka przesada z tymi kosztami, ja u siebie liczyłem nie wliczając robocizny to jakieś 75 gr. A 50 groszowe koszty produkcji to można by było uzyskać gdyby krowy przebywały cały rok na pastwisku jak w nowej Zelandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
I po raz kolejny producent żywca wieprzowego, zazdrości że za mleko coś płacą, kolega też produkuje żywiec i się śmieje że i tak dobrze że za mleko po 80gr płacą bo niby ile byśmy chcieli.

 

 

Kolego grubo się mylisz że zazdroszczę że za mleko coś płacą (około 18 lat do tyłu trzymaliśmy ok. 15 krów dojnych + opasy), jestem za stabilizacją rynku. Ostatnio mleko było w cenie a żywiec nie, teraz jest odwrotnie, wolałbym aby całym rokiem była stała opłacalność tak samo na mleku jak i na żywcu oraz w całej gospodarce.

 

Bo w aktualnej sytuacji żadne plany długoterminowe nie wchodzą w grę (duże ryzyko zmiany opłacalności, nic nie można sobie zaplanować to jest tak jak trafić 6 w totolotka).

 

do darek91

Sadek

Może masz jakieś dane historyczne lub zakładające ze rolnik nic nie inwestuje w maszyny i budynki i do tego wytwarza wszystką pasze w gospodarstwie jaką potrzebuje lub robili to specjaliści z SGH, jest tam taka uprzejma pani profesor stara blondyna tongue.gif która parę razy występowała w "tygodniu" (okropnie się słuchało tego babiszona) biggrin.gif .

 

Kolego takie dane ostatnio usłyszałem w mediach i dlatego zadałem tutej takie pytanie żeby nie żyć w błędzie!!!!

 

Serdeczne dzięki za informacje.

 

Jeszcze raz jestem za stabilizacją rynku i godnych zysków dla każdej grupy ludzi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

@Sadek widzisz twoja wypowiedz dowiodła jakie dyrdymały wygadują w telewizji ludzie zwani znawcami tematu pewnie jeszcze prowadzący działalność naukowa w tym kierunku

I później dziwić się ze w mieście narasta nienawiść bo ktoś kto jest laikiem w danej gałęzi usłyszy iż koszty są niskie obojętnie czy to w produkcji mleka czy w produkcji wieprzowiny i myśli ze kokosy wieśniaki sobie trzepią.

Po prostu radze z wielka rezerwa odnosić się do rewelacji które słyszymy w telewizji bo bardzo często wypowiadają się tam kompletni ignoranci zęby nie powiedzieć imbecyle bardzo często z tytułami naukowymi typy doktor lub profesor moim zdaniem dowodzi to tylko jednego głupi doktor lub profesor będzie sobie zarabiał dobra kasę bez względu na to co za dyrdymały będzie opowiadał i robił mało tego będzie jeszcze zbierał pochwały (rzecz jasna są wyjątki i cale szczęście )a głupi i gnuśny rolnik nic nie będzie miał i szybko zakończy swa działalność ot taka mała różnica

 

ps nie mam do kolegi Sadka żadnych pretensji przecież każdy może się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ferdek kiedyś w tym temacie pisałem te parametry. Jeśli dobrze pamiętam to 300 i 50


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

O to jeszcze da się zrobić :P ale czy to tez leci średnia geometryczna tak samo jak dla klasy extra tak? A mi coś się wydawało że chodzi o 200 tyś somatycznych, a tak wogóle to chyba sama mleczarnia to ustala tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kto ustala to nie wiem. Możliwe ze mleczarnia. Zapewne super extra jest ustalana tak samo jak pozostałe klasy.

 

U mnie ze somatycznymi nie ma problemu. Jedynie bakterie nie zawsze się zmieszczą w 50...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Witam

Cena w tym miesiącu Mlekowita oddział Lubawa cale 96 groszy za litr odstawa tylko 12 tys litrów bo po co więcej jak takie grosze płacą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawek    0

Ceny skupu spadają bo za dużo jest mleka na rynku i tyle. Mleczarnie nie mają gdzie tego upłynnić. Podobnie było z trzoda ceny spadły i większa część zaprzestała chowu to samo będzie z mlekiem. Czy ktoś może podać cennik skupu mleka z mlekovity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Nie licz kolego @Sawek ze mleczarze zaprzestana produkcji wiem z doświadczenia ze to specyficzna grupa najważniejsze są dla nich krówki i poza nimi większość świata nie widzi a poza tym w pierwszych 4 miesiącach tego roku produkcja mleka zamiast spadać wzrasta wiec nie ma co marzyć ze będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj timasz w tym roku już pogoda zrobi swoje, bo pasz objętościowych będzie duuuużo mniej i złej jakości przez te deszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Oj @Ferdek nie byłbym tego taki pewny w zeszłym roku miała miejsce susza miało być tez mało mleka a tu niespodzianka nasi bohaterscy rolnicy wykorzystali kwotę mleczna w 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj