Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Dziś rano dostałem fakturę. białko 3,5 tłuszcz 4,0 78 gr. ROTR Rypin. Krowy mi stanęły sucho i przy drastycznie niskiej dostawie(1500l) dobra cena. Nie sprawdziły się prognozy o obniżce o 10gr/l.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

OSM Sierpc 0,94zł miesięczne odstawiam jakieś 12000l chociaż bywało 15000l. ;)


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

Rotr rypin białko 3.20 tłuszcz 4.00 ok 5000 litrów na miesiąc srednia cena za ostatni miesiąc 0.79


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

juzio, możesz jaśniej, bo nie rozumiem co udzielą w Mlekpolu.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Tak wygląda jak by kolega chciał powiedzieć że jeszcze w mlekpolu cena pójdzie 4 grosze w dół przynajmniej ja tak to zrozumiałem


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

O ile dobrze pamiętam na jesieni cena poszła w dół prawie 10gr ale nie brali udziałów. Teraz znowu biorą udział oprócz tego że zabrali 10gr. W lutym wyszło mi po 1.14 zł to jeszcze nie tak tragicznie w stosunku do innych mleczarni


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ale mogło by być lepiej no ale jak Prezes trzyma cały zarząd w garści to tak nigdy nie będzie. Najważniejsze stanowiska poobsadzał znajomymi albo rodzinką a tym rolnikom nie chcą się podporządkować zawsze się coś wynajdzie. A to wodę wykryją, a to antybiotyk nie wiadomo skąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

mati5720-to chyba masz chłopie szczęście, tylko pogratulować pomimo, że nie znam ilości twojej dostawy, ale masz chyba cenę z której ja prawie byłbym usatysfakcjonowany. Oddałem ponad 13tys. po ciut ponad 90gr. =0.90?????zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszkup    0

HOCHLAND POLSKA (oddział w Węgrowie) najlepsza mleczarnia w okolicy pod względem ceny skupu - tł. 4,75, biał. 3,2 0,97zł 10tys. miesięcznie. Na marzec przyszedł już cennik i opuścili o ile dobrze pamiętam 2 grosze na jednostce białka Dodam, że sąsiad oddaje ok. 2-3 tys. do OSM Łosice i nie wychodzi mu nawet 0,60zł

Mi w Siedlcach wyszło 99 groszy tłuszcz 4,10 białko 3,30 dostawa 11500 więc Węgrów nie jest najlepszą mleczarnią w regionie do końca 2008 roku dawałem do Ostrowi to wychodziło mi po 75 groszy więc się przeniosłem do Siedlec i nie żałuje tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Nom nie jest tak źle ale ostatnio obcioł 6gr bo kupił sobie helikopter :/


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Trochę nie na temat ale dzisiaj wkurzyłem się na maxa. Moja kobieta przyniosła ze sklepu ser gouda z naszej macierzystej mleczarni czyli mlekovity. Kawałek 350 g i cena - uwaga -8,09 zł. Jak łatwo obliczyć cena za kilogram przekracza grubo ponad 20 zł. Możliwe że to sklep narzuca taką marżę., ale to był ostatni kawałek kupiony w tym sklepie (za tą cenę). Ja dostałem dzisiaj fakturę cena 97 gr. tak więc robią ludzi w ..... (nie chcę pisać w co) moim kosztem. Nie dziwne że właściciel sklepu jeździ co raz nowszym samochodem. Moim zdaniem mleczarnie powinny mieć wpływ na wysokość marży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

SM Ostrołęka 97gr białko 3,47 tłuszcz 5,04 dostawa ponad 11 tys


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Mlekpol 1.14 zł brutto bi 3,47 tł 4,40 ilość ponad 24 tys.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Trochę nie na temat ale dzisiaj wkurzyłem się na maxa. Moja kobieta przyniosła ze sklepu ser gouda z naszej macierzystej mleczarni czyli mlekovity. Kawałek 350 g i cena - uwaga -8,09 zł. Jak łatwo obliczyć cena za kilogram przekracza grubo ponad 20 zł. Możliwe że to sklep narzuca taką marżę., ale to był ostatni kawałek kupiony w tym sklepie (za tą cenę). Ja dostałem dzisiaj fakturę cena 97 gr. tak więc robią ludzi w ..... (nie chcę pisać w co) moim kosztem. Nie dziwne że właściciel sklepu jeździ co raz nowszym samochodem. Moim zdaniem mleczarnie powinny mieć wpływ na wysokość marży

Ja wprost z mleczarni mogę kupić kilogram sera za około 15 zł. nie długo powinienem dostać 3 kg ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Do mnie raz w miesiącu przyjeżdża samochód firmowy z mleczarni i można sobie kupić wszystko po cenie producenta a później odliczają pobrane towary od faktury. No ale nie robi się zapasu nabiału na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jaki miesiąc?? Ja tyle mogę zjeść w niecały tydzień <_< U mnie nie odcinają od faktury tylko się płaci do reki.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

dostałem dzis cennik z mleczarni obniżka o 8gr na litrze. mleczarnia to ROTR Rypin


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

SM Mlekovita w Wysokiem-Mazowieckiem Cena Brutto 0,9666zł/litr

Ilość 7975 litrów/miesiąc Białko 3,31 Tłuszcz 4,06

A odpowiadając na pytanie @mario509 to cennika u Mnie nigdy nie widziałem <_< Dopiero na Fakturze widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj