Polecane posty

1rajdzik    15

No troszkę mało ściśle ująłem swoją wypowiedź - większy udział mają w tym sieci handlowe. Ale ten przetwórca mógłby stanąć w naszej obronie ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Przetwórce mógłby się trochę bardziej postarać każe nam inwestować to i spółdzielnia powinna więcej przykładać starać do stałych rynków zbytu wprowadzać nowe produkty, współpracować z innymi spółdzielniami a nie konkurować, i nie tylko klepać mleko w proszku bo tak najprościej, a jak cena spadła przenieść to na dostawców i tyle bo jak spółdzielnia upadnie to wszystkie koszty poniosą i tak dostawcy a zarząd i stratny nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Była Zorina teraz Łowicz za dostawę powyżej 3 tys litrów cena średnio wyszła mi 76gr netto (styczeń) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Krzysiu3    0

W polsce jest opłacalna tylko biurokracja

 

 

Ostrzeżenie - post bez sensu - nabijanie

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

Ja to się zastanawiam dlaczego mleczarnie tną koszty zmniejszając cenę rolnikowi, wydaje mi się ze powinni obniżyć pensje pracownikom mleczarni, bo przecież jedziemy na tym samym wózku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

Ja odstawiam do Mlekovity za grudzień było 0,91 a teraz 0.87 ... ehh co będzie dalej (kl.extra 3.2% białka)

 

@edit od wczoraj nowe przepisy weszły : orócz próbki na zawartość białka i tł. co 2 dzień klasa ( bakterie i somaty) też są brane co 2 dzień i będą podliczać średnią z 15 dni ;/ wcześniej klasę brali 2 razy w miesiącu chcą nas WYKOŃCZYĆ 0|0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie jest nowy cennik i cena została jest ta sama. Jest za to dodatek za kontynuacje umowy. 3 gr do 6 tys miesięcznie i 4(??) powyżej 6tyś.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
Ja to się zastanawiam dlaczego mleczarnie tną koszty zmniejszając cenę rolnikowi, wydaje mi się ze powinni obniżyć pensje pracownikom mleczarni, bo przecież jedziemy na tym samym wózku.

he he i teoretycznie jak jest spółdzielnia to "pracownik" obniża pensję "właścicielowi-pracodawcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

,,Osm Michów" tłuszcz 4,10 białko 3.0 :) cena 83grosze a wiec delikatna podwyżka jest :) ale to nadal za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

O kolego czyżbyś użył tego magicznego słowa czyli ''podwyżka'' hehehe myślałem ze nic takiego już nigdy nie usłyszę to powiedz jak duża była to podwyżka ?? Ja pewnie dziś albo w piątek dostane fakturę aż nie chce mi się na nią patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLI0709    0

mlekpol 12500 l 3,2bł 4,0tł 1,08 zł

 

 

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowano przez Balzak
Cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
O kolego czyżbyś użył tego magicznego słowa czyli ''podwyżka'' hehehe myślałem ze nic takiego już nigdy nie usłyszę to powiedz jak duża była to podwyżka ?? Ja pewnie dziś albo w piątek dostane fakturę aż nie chce mi się na nią patrzeć

Podwyżka była wysoka :) bo około 2-3 groszy. wcześniej miałem wyższe białko, ilość prawie taka sama jak poprzednią..... a cena o 1 grosz wyższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4x4    0

Mlekpol 12000 litrów 3,4bł, 4,1tł za pierwszy okres- 1,09zł za drugi okres- 1,08zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

HOCHLAND POLSKA (oddział w Węgrowie) najlepsza mleczarnia w okolicy pod względem ceny skupu - tł. 4,75, biał. 3,2 0,97zł :) 10tys. miesięcznie. Na marzec przyszedł już cennik i opuścili o ile dobrze pamiętam 2 grosze na jednostce białka :) Dodam, że sąsiad oddaje ok. 2-3 tys. do OSM Łosice i nie wychodzi mu nawet 0,60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mlekpol-1.05zł


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mi nie przeszło w super extra tylko w extra i dostałem po 60 gr wrrr w tamtym miesiącu było prawie 70


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Mlekpol 1,08 ok 9000l...więc nie tak źle jak patrzę, inni mają dużo gorzej :) Ale jakby nie patrzeć to z miesiąca na miesiąc coraz gorzej :) Niedługo będzie trzeba zrobić tak jak zrobili dostawcy mleka w Niemczech. Parę dni strajku i już przestali narzekać bo ceny wróciły do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Mlekpol 1,08 ok 9000l...więc nie tak źle jak patrzę, inni mają dużo gorzej :) Ale jakby nie patrzeć to z miesiąca na miesiąc coraz gorzej :) Niedługo będzie trzeba zrobić tak jak zrobili dostawcy mleka w Niemczech. Parę dni strajku i już przestali narzekać bo ceny wróciły do normy.

 

Myślisz ze ci co mają kilka tysięcy dziennie dołącza się do tego?? Co oni zrobią z tym mlekiem?? Ja mam mało to sobie moge na ser przerowbić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Tak panowie dziś dostałem fakturę litrów mało bo tylko 12 tysi cena za litr 94 grosze:/

A państwo z mlekowity do Izraela wysyłają teraz ser tylko ze niedojrzały jak to określili a tam tez mi problem po drodze dojrzeje i jak to mleko ma być drogie jak ci kretyni tak robią ehhhhhhhhhhhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@andrzej2110 ci którzy mają więcej litrów ponoszą jeszcze większe straty proporcjonalne do ilości oddawanego mleka. Niestety decydując się na strajk mleko musi pójść w kanał, innego wyjścia nie ma, ja tez nie jestem w stanie 400 litrów dziennie na serek przerobić. Ale jeśli będzie to jedyny sposób na wyjście z niskich cen mleka to co poradzić? Ale wiadomo...kryzys dotyka wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj