Polecane posty

atomik    148

Odbiegamy trochę od tematu bo tu mięliśmy dyskutować o cenie. PROSZĘ JEŻELI JUŻ KTOŚ PISZE O CENIE MLEKA TO NIECH NAPISZE JAKIE MA PARAMETRY TO MLEKO BO MLEKO MLEKU NIE RÓWNE. Dla przykładu u mnie za jednostkę białka % mleczarnia płaci 0,16 gr więc jeżeli ktoś ma białko 3,1% a 3,8% to to jest gdzieś 11 gr. Piszcie parametry aby można sobie porównywać ceny w różnych mleczarniach. Ja mogę podać jak to jest liczone w OSM Łowicz za miesiąc listopad, jeśli będzie tylko za grudzień to edytuję tabela:

 

za jednostkę białka / jednostka tłuszczu

Członkowie 0,16 zł / 0,04zł

Nieczłonkowie 0,12 zł / 0,02 zł

 

Dopłaty do 1 litra mleka

(za dostawy miesięczne)

 

od 1 do 3 000 l - 0,12zł

od 3 001 do 5000 l - 0,13zł

od 5 001 do 7000 l - 0,14zł

od 7 001 do 10 000 l - 0,15zł

od 10 001 do 20 000 l - 0,18 zł

od 20 001 do 30 000 l - 0,23 zł

powyżej 30 000 l - 0.26 zł

 

Za schłodzenie we własnym gospodarstwie w zbiorniku stacjonarnym :

- powyżej 40 l (średnio) dziennie w miesiącach XI-IV 0,06 zł

- powyżej 60 l (średnio) dziennie w miesiącach V-X 0,06 zł

 

za schłodzenie we własnym gospodarstwie w zbiorniku przewoźnym 0,06 zł

- za prowadzenie stacji schładzania 0,05 zł

- za kontrolę użytkowości mlecznej 0,02 zł

 

potrącenia za mleko pozaklasowe w tym zafałszowane wodą lub substancjami hamującymi 0,50 zł

 

Uwaga

Do ceny 1 litra mleka dolicza się kwotę zryczałtowanego podatku VAT w wysokości 6% lub 3% przy opodatkowaniu na zasadach ogólnych


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

W MLEKPOLU mają być dopłaty po 6gr do litra za listopad. Ostatnio odbyło sie posiedzenie rady i niby taki werdykt. Lepsze 6gr niż nic ale w porównaniu do 40gr w Piątnicy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris840    0

Witam. Jestem nowym członkiem w Mlekpolu dawniejszy ROLMLECZ, czy nam tez będzie przysługiwała ta dopłata? A jak narazie to nam odciągają 6 gr/l. Za transport do mleczarni bo jesteśmy za daleko! masakra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
Odbiegamy trochę od tematu bo tu mięliśmy dyskutować o cenie. PROSZĘ JEŻELI JUŻ KTOŚ PISZE O CENIE MLEKA TO NIECH NAPISZE JAKIE MA PARAMETRY TO MLEKO BO MLEKO MLEKU NIE RÓWNE. Dla przykładu u mnie za jednostkę białka % mleczarnia płaci 0,16 gr więc jeżeli ktoś ma białko 3,1% a 3,8% to to jest gdzieś 11 gr. Piszcie parametry aby można sobie porównywać ceny w różnych mleczarniach. Ja mogę podać jak to jest liczone w OSM Łowicz za miesiąc listopad, jeśli będzie tylko za grudzień to edytuję tabela:

 

za jednostkę białka / jednostka tłuszczu

Członkowie 0,16 zł / 0,04zł

Nieczłonkowie 0,12 zł / 0,02 zł

 

Dopłaty do 1 litra mleka

(za dostawy miesięczne)

 

od 1 do 3 000 l - 0,12zł

od 3 001 do 5000 l - 0,13zł

od 5 001 do 7000 l - 0,14zł

od 7 001 do 10 000 l - 0,15zł

od 10 001 do 20 000 l - 0,18 zł

od 20 001 do 30 000 l - 0,23 zł

powyżej 30 000 l - 0.26 zł

 

Za schłodzenie we własnym gospodarstwie w zbiorniku stacjonarnym :

- powyżej 40 l (średnio) dziennie w miesiącach XI-IV 0,06 zł

- powyżej 60 l (średnio) dziennie w miesiącach V-X 0,06 zł

 

za schłodzenie we własnym gospodarstwie w zbiorniku przewoźnym 0,06 zł

- za prowadzenie stacji schładzania 0,05 zł

- za kontrolę użytkowości mlecznej 0,02 zł

 

potrącenia za mleko pozaklasowe w tym zafałszowane wodą lub substancjami hamującymi 0,50 zł

 

Uwaga

Do ceny 1 litra mleka dolicza się kwotę zryczałtowanego podatku VAT w wysokości 6% lub 3% przy opodatkowaniu na zasadach ogólnych

 

Cena mleka się nie zmieniła tylko znieśli nam dopłatę za okres zimowy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A u mnie pomalu sie robi tragedia z mlekiem przy parametrach 4,4 tłuszcz, 3,5 białko i dostawa powyżej 20tyś miesiecznie cena na dzień dzisiejszy 86 groszy. I zapowiedzi ze od lutego obniżka o 20 gr :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0
Witam. Jestem nowym członkiem w Mlekpolu dawniejszy ROLMLECZ, czy nam tez będzie przysługiwała ta dopłata? A jak narazie to nam odciągają 6 gr/l. Za transport do mleczarni bo jesteśmy za daleko! masakra!!!

Skoro dali cennik dostawcom z Rolmleczu to chyba będą płacić to 6 gr. za grudzień, dzwoniłem w sprawie umowy do Grajewa ponoć mają podpisywać w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris840    0

a to cena dla SM ,,MLEKPOL,, W GRAJEWIE od dnia 01.12.2008

członkowie nie członkowie

za jednostkę tłuszczu (max 4.5%) 0.04 0.02

za jedn. białka (max 3.6%) 0.12 0.05

 

1. za Klasa Extra 0.18 zł

 

2. dopłaty ilościowe :

od o -2500 l. -0.03zl

od 2501 - 4500 l. - 0.10zl

od 4501 - 6500 l. - 0.16zl

od 6501 - 9000 l. - 0.18zl

od 9001 - 15000 l. - 0.20zl

od 15001 - 30000 l. - 0.22zl

powyżej 30000 l. - 0.24zl

3. za kontraktacje mleka - 0.05 zl do każdego litra

4. dopłata wynikająca z umowy kontraktacyjnej - 0.02 za kazdy litr

5. dopłata za kontrole użytkowości mlecznej -0.02 do każdego litra

6. dopłata w wysokości 0.06 do każdego litra sprzedanego do spółdzielni mleka w miesiącu grudniu 2008r.

 

 

Potracenia

 

1. za temp pow +6 stopni C 0.02zl za litr

2. za brak zaświadczenia weterynaryjnego 0.10 zl

3. promień skupu

0 - 150 km - 0.00zl

151-300 km - 0.04zl

301-400km - 0.06zl

401-500km - 0.08zl

pow. 500km - 0.10zl

odległość od zakładu produkcyjnego do gospodarstwa.

4. odpis na udziały członkowskie w wys. 0.04 zl

ceny są podane netto bez wartości podatku VAT

 

Tak wiec mnie w MLEKPOL-u za miesiąc listopad wyszło przy dostawie pow 25 000 l. białko 3.66% i tłuszcz 4.56% cena netto 0.972 zl + 3%vat = 1.00zl

 

Proszę nie pisac posta pod postem, jeśli chcesz coś dopisac użyj opcji edytuj!

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Mnie za listopad bez umowy (-0.07 zł) przy oddaniu 6000 l.białko 3.68% i tłuszcz 4.42% cena z vat 1.006 zł,gdybym miał umowę i kontrolę użytkowości mlecznej było by prawie 1.10 zł.Nie potrącają za transport bo mieszkam 7 km od dawnego Rolmleczu-Radom.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić Piątnica najlepiej płaci za surowiec tylko jest jedno ale żeby oddawać mleko do Piątnicy to trzeba mieć mleko luxxx no albo mieć znajomości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Za grudzień 2008, Firma BO-RO Wilary, 5,5tys litrów białko 3,05 tłuszcz 4,05 70gr+vat. O podwyżkach nic nie mówią narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irlej    1

Grudzień Arla 12000 l 3,4 białko 4.2 tł 0.81 zł netto ,od stycznia 0,05 mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A co to za mleczarnia??? To już trochę przegięcie....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

40gr??? :angry: :lol: to juz jest szczyt wszyskiego! ;) Zeby litr mleka kosztował 40gr a w sklepie 2,5zł :angry: :angry:


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Na razie jest 50 gr, nie mam zbiornika ani basenu a najgorsze jest to że młodzi rolnicy pragnący rozszerzyć i zmodernizować gospodarstwo nie mają żadnych perspektyw- mleko tanieje a na karku kredyt ;) . Pan Mojzesowicz sam powiedział

Musimy dołożyć wszelkich starań by jak najmniej gospodarstw towarowych upadło

Dlaczego inne kraje dbają o rolnictwo umożliwiają kupowanie nowych maszyn a u nas taki burdel jest??

Tyle jest za mleko że nie bedzie sie k.... nawozu opłacać kupić ani ropy, mam 6 krów dojnych i jałowiznę 6 sztuk więc na produkcję mleka nie jestem na szczęście nastawiony.

Co produkować by osiągnąć zysk?

Odstawiaj za 50 gr a w sklepie łaciate 2.90zł k...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Tyle ze łaciate nie z tego mleka jest

 

A cena naprawdę jest słaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1109    0

SM Września odstawa pow 20000 l mleka, tł 3,9 za grudzień 0,99 zł/litr. Nic nie słychać ani o podwyżkach ani o obniżkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

OSM Łowicz 30 000 litrów,tłuszcz 4,58 , białko 3,48 - 1zł 08 gr netto

Więc na razie nie jest aż tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

@bayer ale masz dostawe 30 tys nie każdy ma tak dużo mleka w miesiącu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj