Polecane posty

Lechu    11
A czy wie ktoś jak OSM Opole Lubelskie??

OSM Opole Lubelskie przy 9 tys. 0.90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0

mlekpol za listopad 1.05 przy 6 tyś litrów


Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mlekpol odział zambrow 1.08 listopad odane 12 tyś


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

0.61zł w Mlekovicie przy małych litrach. dlaczego sery, masło,mleko nie tanieje w sklepach. Pośrednicy biorą narzuty ponad 100%. Rząd powinien wprowadzić np że marża nie morze przekroczyć 10%. Co myślicie o tym?. wiem że zaraz się dużo osób oburzy, że to hamowanie wolnego rynku itp. ale dlaczego rolnik ma być zawsze gnębiony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Czy ktoś wie jakie są ceny skupu mleka w Rykach? Słyszałem że dosyć dobrze płacom, jednostka białka nie ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
0.61zł w Mlekovicie przy małych litrach. dlaczego sery, masło,mleko nie tanieje w sklepach. Pośrednicy biorą narzuty ponad 100%. Rząd powinien wprowadzić np że marża nie morze przekroczyć 10%. Co myślicie o tym?. wiem że zaraz się dużo osób oburzy, że to hamowanie wolnego rynku itp. ale dlaczego rolnik ma być zawsze gnębiony!

Jaki zakład odbiera? Ja mam ponad 1 zł w mlekovicie wysokie mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

turek 0.96 netto przy 14000 i 3.4 bialko 4.4 tluszcz


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klos    0

Coś kiepsko panowie wam płacą. Znajomy oddaje do OSM Piątnica - 1,40 zl + dodatek świąteczny w listopadzie 40 gr, czyli łącznie za listopad: 1,80 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

A jaka ten znajomy ma dostawę? Może 30 tys miesięcznie?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Coraz częściej pojawia się pogląd (którego używa nawet min. Sawicki),że skoro Piątnica tak płaci to dlaczego RESZTA nie może ??? sugerując przez to,że RESZTA jest nieudolna i źle zarządzana. Gratuluję Piątnicy takich wyników bo trafiła ze swym asortymentem w zapotrzebowanie klientów, ale czy WSZYSCY mogą robić to samo??? Złe wyniki fin. Wielu DOBRYCH mleczarni na pewno nie jest ich winą a ogólnym kryzysem finansowym lecz Nasz rząd "umywa ręce" i próbuje zwalić odpowiedzialność na kogo się da aby tylko nie pojawiały się głosy, że mleczarstwo (wzorem innych branż) trzeba wspomóc bo upadnie wiele gospodarstw rodzinnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

klos osm piątnica to spółdzielnia i jeżeli wykazuje dochód wiec jest i cena za mleko takie jest prawo spółdzielcze a większość mleczarni to prywatne przedsiębiorstwa których właściciele nie chcą się dzielić dochodem z prostym chłopem który ma umowę na cenę np. średnia 4 okolicznych mleczarni a jeżeli ta jest niższa od średniej GUS to cena GUS! tak wiec na nic twoje kpiny a np turek zamiast na cenę za mleko rolnikom wynosi pienądze do telewizji na reklamy o krowach jeżdżących autobusem...


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Większość zakładów w Polsce to spółdzielnie- mlekpol, mlekovita słyszałeś o takich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Nie martwcie się jak piątnica będzie dalej tak płacić a nie inwestować to za jakiś czas role się odwrócą i wy możecie dostawać więcej niż ci z co odstawiają do piątnicy. Po górkach wysokich zawsze są duże dołki.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

turek o którym pisze też był spółdzielnią ale ze starymi technologiami a żeby się dziś rozwijać trzeba inwestować i wtedy ,,mądry" prezes znajduje inwestora który od tego czasu ma decydujący głos i nie liczy się z dostawcami w tak samarytański sposób jak w piątnicy ale to temat rzeka może nawet mleka


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

To napiszcie z Piątnicy co oddają ile z tej ceny mleka procentowo zabierają wam udziałów? Po drugie cena mleka zależny od wielu czynników np zależy od tego gdzie mleczarnia zbywa produkty w kraju czy za granicą. Jeśli tak jak np. Łowicz który większość swoich produktów eksportuje i jest uzależniony od kursu złotego który w naszym kraju jest sztucznie utrzymywany. Kilka osób zauważyło ze cena w tym miesiącu jest wyższa. Owszem jest, dlaczego? Bo złotówka słabnie i nareszcie jest optymalny kurs dla zakładów które produkty eksportują i za przeproszeniem nie dokładają do tego gipsu. Piątnica ma mocną markę na rynku polskim od tego tez zależny wielkość produkcji i wartość obrotów. Dziś nie jakość buduje cenę ale największy wpływa ma ilość oddanego surowca. Jakość ma drugorzędną wartość aczkolwiek nie jest bez znaczenia. A tak w ogóle wiecie jaki produkt polski ma największą wartość marki? Mleko łowickie. Ja oddaje mleko do OSM Łowicz jestem z niej bardzo zadowolony ale boli mnie np. to ze produkty w mojej okolicy jak i Łodzi z Łowicza są słabo osiągalne, nie wiem z czego to wynika ale cóż. szkoda. Z tą dopłata jest tak ze w zeszłym roku Łowicz za grudzień tez dopłacił rolnikom 40 gr i cena był a 1,8 za litr w tym roku nie wiem jak będzie zobaczymy. Na rynku dalej zastój i rozwiałem z kierownikiem skupu nie widza nadziei na poprawę na rynku mleczarskim.

Uważaj na literówki !!

Edytowano przez andrzej2110

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Cena w Piątnicy podana powyżej przez kolegów jest ceną netto czyli, już po odliczeniu udziałów. Udział członkowski w OSM Piątnica wynosi 10gr od litra sprzedanego surowca.

 

W moim przypadku za listopad przy dostawie ok. 12000l. w klasie Super Extra średnia cena netto wyniosła 1,82zł w tym 40gr premii świątecznej.

 

 

Nie martwcie się jak piątnica będzie dalej tak płacić a nie inwestować to za jakiś czas role się odwrócą i wy możecie dostawać więcej niż ci z co odstawiają do piątnicy. Po górkach wysokich zawsze są duże dołki.

 

Kolego zakład w Piątnicy jest jednym z najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w europie. Ponadto cały czas inwestuje i wprowadza nowe technologie do produkcjii swoich wyrobów, także wysoka cena za surowiec idzie w parze z ciągłą modernizacją zakładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Mi tez rózne mysli chodzą po głowie i jakies tam moje osobisce przemyslenia odnośnie rynku mleczarskiego, i jedno widze ze większość zakładów dla potrzeb ryku zaczyna podrabiac produkty dla wielkich dyskontów spożywczych typu: Biedronki itp. I dzieki temu jakoś krecą. Piątniaca ma swój oryginalny produkt który mam markie.

I teraz nasuwa sie pytanie czy Orginał wygra z podróbką???

Moja odp brzmi NIE, Dlaczego?? A dlatego ze każdy liczy się z kosztami i jak widzi na sklepowej półce dobry oryginał a obok leży równie dobra podróbka a cena jest dużo niższa wiec automatycznie wybiera tańsze, lecz nie koniecznie zdrowsze.

Widać nawet po tym jak do masła dodawane sa tłuszcze roślinne i wychodzi bardzo dobra podróbka masła??

 

OSM Piątnica jako budynek to nic specjalnego nie wskazuje na tak nowoczesny zakład poza tym nie ma za bardzo gdzie sie rozbudowywać, ale i z tym sobie zarząd poradził i cała produkcja idzie nie w bok lecz w góre, za tym szło koszty bo linie technologiczne muszą byś konstruowane do warunków piętrowych. Kolejna sprawa to podejście do dostawcy owszem Piątnica wymaga ale za wymaganie płaci i każdy z miła chęcią przykłada jak największych starań aby było SuperExtra. A to wszystko procentuje i przynosi korzyści.

 

Więc jak ktoś nie wie i nie widział i nie miał doczynienia z Piątnica niech głupot nie wypisuje, bo prawda jest inna


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj