Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johnylukas    0

Ostrów maz. - przy sporo mniejszej dostawie znajomemu wyszło ok 70gr

 

 

Kurcze nie rozumiem tego, jak mogą być aż takie różnice w cenie np.moja Piątnica płaci 1,52 a tu 70 gr

Czy ta Ostrów to prywatna firma bo jak spółdzielnia to nie rozumiem jak rolnicy jako jej właściciele mogą zgodzić się na tak niską cenę...

Piątnica większość towarów sprzedaje w kraju a produkuje serki, twarogi i śmietany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moim skromnym zdaniem odpowiedz jest prosta po prostu to jest tak jeśli konkurencja obniżyła ceny to inne zakłady tez obniżają a po co głupiemu wieśniakowi płacić więcej jak panowie w gajerach mogą sobie jeździć luksusowymi limuzynami i świętować za nasza kasę a tacy jak my wiadomo muszą oddać to mleko do mleczarni bo co ja z nim zrobię w wekach będę trzymać czy jak i oni doskonale o tym wiedza i się z nas śmieją a supermarkety kupują sobie ser z mleczarni po 9 zeta a sprzedają po 20 albo i więcej i ot jest cala tajemnica tego kryzysu nawet przedstawiciel paszowy mówił mi ze cena nie powinna tak spaść ale wiadomo ci mniej zaradni obniżyli ceny a co za tym idzie mamy efekt domina każdy jest cwany a najcwańsi są ci którzy kupują i sprzedają a my będziemy musieli się męczyć i tyle no ale co zrobić a dodatkowo istnieje niestety grupa prawdziwych rolników którzy i tak będą się zamęczali na śmierć nawet jeśli będą im płacili po 40 groszy bo po prostu to lubią i nie przeżyli by gdyby nie pracowali tylko i wyłącznie na roli jak usłyszałem od jednego z takich ze cieszy się ze choć dają mu 65 gr za litr to o mało zawalu nie miałem no ale cóż po prostu cieszy się ze nie musi jeść serwatki i popijać jej twarogiem hehehehe no i tyle miałem do powiedzenia naprawdę nie jestem z tego zadowolony wręcz jestem już tym zmęczony chyba już czas na zmiany istnieje tez świat poza rolnictwem i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ze będzie go trzeba poznać bo inaczej czeka nas bieda

szczerze ubolewań nad tym co dzieje się na polskiej wsi mi płacą teraz 98 gr

 

Kolego uważaj jak piszesz, sporo błędów było. Do tego brak kropek. Popraw kropki.

 

Kropki dotyczą jeszcze innych.

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

no ale cóż możemy zrobić ja w marketach nie kupuje żadnych produktów mlecznych zagranicznych ale coraz trudniej w ogóle coś znaleźć z "naszych" mleczarni w dodatku wszystkich znajomych namawiam do tego samego i nie wierzą i się śmieją że jak to możliwe żeby sklep miał 150% marży, moim zdaniem należały by nagłośnić sprawę jakaś społeczna kampania czy coś ile tak naprawdę kosztują produkty mleczne a ile marzy nakładają sklepy to by dało do myślenia społeczeństwu i może chociaż część ludzi żeby kpić nabiał wolała by się przejść do sklepu przy znajomej mleczarni w swoim mieście lub na półkach sklepowych zwracali by więcej uwagi na to skąd pochodzi dany produkt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

W poniedziałek dostałem fakturę za październik cena mnie rozwaliła 76 gr brutto w super-extra klasie, dostawa ponad 6500 l tł 4,0% (białka nie liczą) OSM Wolsztyn. Przecież to jest ok15 gr poniżej kosztów karmy, a gdzie moja robota i amortyzacje? SKANDAL, a co do cen wyrobów to jak zamówię w mleczarni masło i ser to dają mi drożej niż kupuję w markecie - bardzo dziwne! Myślałem o częściowej likwidacji (selekcji gorszych sztuk), ale jak nie wyrobię 70% kwoty to te skubańce z agencji mi pozostały limit zabiorą za który zapłaciłem ciężką kasę. Ci w mleczarniach o tym wiedzą i dlatego nas tak traktują!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

w ŁSM (Łódzka Spółdzielnia Mleczarska) płacą po 0,92 zł brutto.... ;) Tragedia z tym mlekiem.... :D Jak tak dalej będzie to nie wiem z czego się utrzymamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Też dostałem 78 gr. Bielmlek grupa Mlekovita. Duży może więcej - dobre jaja- Tragedia!!!, jak tu święta przeżyć. Z z tego co czytam nie każdemu kryzys taki sam. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Z tego co zauważyłem to u nas w "łódzkim" najgorzej płacą....... myślę sobie ze to jest spowodowane dużą ilością spółdzielni i ich rozdrobnieniem, bo ceny od 70 do 90 gr to w tym rejonie norma teraz niestety. Powoli większe spółdzielnie wykopują mniejsze zadłużone lub się łącza, ale to dopiero teraz w kryzysie myślą o takich rozwiązaniach i jak zwykle my rolnicy będziemy za te łączenia płacić ;) !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
Ostrów maz. - przy sporo mniejszej dostawie znajomemu wyszło ok 70gr

 

 

Kurcze nie rozumiem tego, jak mogą być aż takie różnice w cenie np.moja Piątnica płaci 1,52 a tu 70 gr

Czy ta Ostrów to prywatna firma bo jak spółdzielnia to nie rozumiem jak rolnicy jako jej właściciele mogą zgodzić się na tak niską cenę...

Piątnica większość towarów sprzedaje w kraju a produkuje serki, twarogi i śmietany

 

co takiego płacą ci po 1,52zł?

żeby to płacili po 1,20zł to mi by pasowało i cena cały czas ta sama a nie co miesiąc zmieniają


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2

U mnie za październik wyszło w extra kl. 1,12 zł za litr, ale już powiadomili, że za listopad będzie o 11 groszy mniej. Włoszczowa oddział Pawłowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

W Krasnymstawie - 1,03 zł brutto - 4 zakres ilościowy, miałem 9500l, białko 3,4 i tłuszcz 4,3.

Ciekawie, że mleczarnia wycofała się z klasy super extra, została tylko extra i pozaklasowe.

A w cenie mleka pozostały tylko dodatki za ilość i kontraktację. Tzw. dopłata UE - max. 500 zł, za posiadanie certyfikatu znikła. Podsumowując w stosunku do września 7 groszy w dól. Ciekawe czy ten trend do obniżania cen - ratowania mleczarni? - się kiedyś skończy, zatrzyma?

A przy jakiej cenie za litr zaczniecie sprzedawać swoje krowy???


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ja dużo krów nie mam ale jak będzie tanio to zacznę dla świń mleko dawać


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
OSM Piątnica płaci po 1,52/litr z udziałem a bez wychodzi 1,42/litr przy dostawie ok 12000 litrów

No dobra . W tym tygodniu było u nas spotkanie PFHBiPM na którym był na pewno znany ci jej wieloletni prezes i jeden z największych dostawców mleka do piątnickiej mleczarni Krzysztof b. powiedział też o aktualnych cenach w waszej mleczarni , i o dziwo nie pokrywa się to z tym co ty napisałeś. więc albo podajesz stare ceny albo bierzesz je z sufitu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

A ile Łowicz płaci??


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Z tego co zauważyłem to u nas w "łódzkim" najgorzej płacą....... myślę sobie ze to jest spowodowane dużą ilością spółdzielni i ich rozdrobnieniem, bo ceny od 70 do 90 gr to w tym rejonie norma teraz niestety. Powoli większe spółdzielnie wykopują mniejsze zadłużone lub się łącza, ale to dopiero teraz w kryzysie myślą o takich rozwiązaniach i jak zwykle my rolnicy będziemy za te łączenia płacić ;) !!!!!

Ja jestem z okolic Brodnicy (kujawsko-pomorskie) u nas jest tak samo tylko że większość mniejszych mleczarni dawno upadła, sam oddaje do pośrednika Mlekovity, płaci bardzo słabo. Na moim terenie panuje zmowa cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Nie sprawdza się Twoja teza "rafffffff" o małych mleczarniach. Po Twoim poście jest kilka postów moich kolegów z Mlekowity i wynika z nich, że taki moloch, jak ten zakład, też nabija w butelkę rolników. Prezesi zawsze tłumaczą się spadkiem ceny masła i mleka w proszku, jakby nie robili galanterii (jogurtów, serków smakowych, itd), śmietany, i różnych rodzajów mleka, ale chłopa zawsze najlepiej po rogach walić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Łowicz 1.02 przy dostawie lekko ponad 8 tys. L i parametrach tłuszcz 4.8% i białko 3.7%


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Witam, wojtas zapewne mówisz o tym spotkaniu które było w ostatnią sobotę i niedzielę w WSA w Łomży a potem w mleczarni Piątnica, jeśli tak to też tam byłem i chodzi Ci o Krzysztofa Ban...a(nie będę podawał pełnego nazwiska bo nie wypada) Cenę ja mam taką jaką napisałem a On ma jeszcze wyższą tylko nie może tego powiedzieć wprost bo był tam również Marek Sawicki. I dlatego Krzysztof nie chciał aby minister myślał, że w polskim mleczarstwie jest tak dobrze jak u nas w mleczarni. Wiem to bo z nim później rozmawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longer5    0

U mnie za trochę ponad 3tys. 0,88gr, tłuszcz 3,9 i białko 3,3. Oddaje do mlekpolu.

Edytowano przez andrzej2110
nie cytujemy posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Mam kilku znajomych którzy oddają do Piątnicy oraz u mnie w okolicy Piątnica zbiera mleko, i owszem cena jest wysoka jak na obecna sytuacje na runku mleczarskim, konkretnej ceny nie mogę przedstawić ale ponad 1.20 maja wszyscy, Ale wymagania są bardzo duże ludzie dbają o jakość mleka jak nikt inni no i zakład to nagradza.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
W Krasnymstawie - 1,03 zł brutto - 4 zakres ilościowy, miałem 9500l, białko 3,4 i tłuszcz 4,3.

Ciekawie, że mleczarnia wycofała się z klasy super extra, została tylko extra i pozaklasowe.

A w cenie mleka pozostały tylko dodatki za ilość i kontraktację. Tzw. dopłata UE - max. 500 zł, za posiadanie certyfikatu znikła. Podsumowując w stosunku do września 7 groszy w dól. Ciekawe czy ten trend do obniżania cen - ratowania mleczarni? - się kiedyś skończy, zatrzyma?

A przy jakiej cenie za litr zaczniecie sprzedawać swoje krowy???

 

 

Ciesz sie, że w klasie extra masz taką cenę bo ja w OSM Wolsztyn mam taki oto cennik:

- za jednostkę tł. 6 gr

- za klasę super extra (0 - 60 000 bakterii w ml ) 45 gr.

- za klasę extra (60 000 - 100 000) 15 gr.

- za pozaklasowe bez dopłaty

Dodatkowo premie za ilość litrów w miesiącu:

- 2000 -3000 litrów 2 gr.

- 3000 - 9000 l. 3 gr.

- 9000 - 15000 l. 6 gr.

- 15000 -20000 l. 10 gr.

- powyżej 20000 l. 15 gr.

To jest cennik netto za miesiąc październik (mam nadzieję, że nie staniało w listopadzie). A co do sprzedaży krów to przyjmowałem taką opcję ale jak nie wyrobię 70 % kwoty to mi zabiorą niewykorzystaną część i jak wróci koniunktura na mleko to będzie nadprodukcja albo znów kupno kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj