Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego zródła masz takie informacje.Zreaszto dobrze że wogóle zaczyna sie mówić o wzroście a nie jak dotej pory tylko znizki i znizki.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

o kurde jak by cena wzrosla to bym chyba ze szczescia nawet duzego Pikolo wypil oczywiscie po robocie ;)

a tak na powaznie to lepiej zeby ta cena choc troszke wzrosla bo z tego co widze to ludzie lkwiduja krowy i jak tak bedzie to za 2 lata bedzie bardzo malo surowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misi3k    0

jak bedzie mało surowca na rynku to cena automatycznie podniesie sie, prowo popytu i podaży. Ale kryzys finansowy na świecie spowodował spadek spozycia produktów mlecznych i narazie nie jest potrzebne tyle mleka. Niektore mleczarnie ponad polowe mleka przeznaczaja na pordukty na eksport i w tych mleczarniach cena raczej sie nie podniesie. W rejonie woj świętokrzyskiego cena mleka wacha sie w granicach 0,89zł/l przy produkcji 8000-9000l


Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy tak czytam i myślę. Jaki jest koszt wyprodukowania 1 l mleka???

 

Proszę wypowiedzcie się na ten temat. Ja mam tylko 1 krowę, reszta trzoda.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za październik Mlekovita odział Lubawa: 1,028 zł/litr. Białko 3,54 i tłuszcz 4,19, nieco ponad 10000 litrów/miesiąc

Cennik bez zmian drugi miesiąc.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

tylko żeby mleka brakowało to naprawdę dużo ludzi musi polikwidować krowy, bo jak na razie likwidacja na obecnym poziomie jest rekompensowana wzrostem wydajności w pozostałych stadach

 

znajomy(120 krów) ostatnio liczył koszt wyprodukowania u niego 1 litra- wyszło mu ok 90gr, wiadomo gosp które nikogo nie zatrudniają produkują po trochę mniejszych kosztach


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proksima    0

OSM Radomsko

 

tluszcz 4.8

 

białko 3.5

 

ilosc 6.000 litrów

 

cena 0.76 gr

 

normalnie smiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misi3k    0
tylko żeby mleka brakowało to naprawdę dużo ludzi musi polikwidować krowy, bo jak na razie likwidacja na obecnym poziomie jest rekompensowana wzrostem wydajności w pozostałych stadach

 

znajomy(120 krów) ostatnio liczył koszt wyprodukowania u niego 1 litra- wyszło mu ok 90gr, wiadomo gosp które nikogo nie zatrudniają produkują po trochę mniejszych kosztach

 

Ale gospodarstwa które nikogo nie zatrudniają i tak muszą wykonac daną pracę, a to też sie wlicza w koszty. W większych gospodarstwach można taniej wyprodukowac mleko niż w mniejszych.


Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy może se uławić prace w gospodarswtwie przy zakupie różnych maszyn np: paszo wozu a wiadomo maszyny tez kosztujął i to wszystko trzeba wliczyć w koszt produkcji.

 

Co do tematu Mlekpol Zamrów 1.10zł odstarczono 19tys białko3.53 tłuszcz 4.3 jeszcze nie można narzekać czytając inne posty ale pewnie wszystko do czasu!!!Zobaczymy czas pokaże.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Z jakiego zródła masz takie informacje. Zreaszto dobrze że wogóle zaczyna sie mówić o wzroście a nie jak dotej pory tylko znizki i znizki.

 

zlewniarka dziś mówiła. Rozmawiała z kierownikiem czy kimś tam. Oddaje do Piotrkowa kujawskiego. Mleko w proszku sprzedają za granice tylko dlatego ze majo podpisane umowy. Inaczej nikt by nie kupił.

 

Mówiła ze był u niej przedstawiciel z Sierpca żeby przenieść się do nich. Gadał że płaco po 1zł. Tylko ze facet miaszkający 1,5 km dalej ma zbiornik własny i jemu płaco po 80gr bodajże...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

misi3k

większe gosp to dostają większą kasę za ilość mleka i na tym głównie lepiej wychodzą od przeciętnego kowalskiego

 

co do tego że taniej produkują to niby w teorii to prawda, ale doliczając np. częste kradzieże wszelakich rzeczy no i przede wszystkim robotę na odwal się(to przede wszystkim rzutuje w produkcji mleka- wiadomo też że pracownik nie zrobi wszystkiego sumiennie tak jak właściciel),to nie wychodzi tak różowo. przez to ten potencjał(który NIEWĄTPLIWIE gosp duże maja większy) produkowania taniej gdzieś zanika- reasumując każdy przypadek należy rozpatrywać osobno, bo reguła duży produkuje taniej dziś nie zawsze się sprawdza

 

a żeby nie było off topic to za październik cena taka jak za wrzesień 1.18 netto


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misi3k    0
misi3k

większe gosp to dostają większą kasę za ilość mleka i na tym głównie lepiej wychodzą od przeciętnego kowalskiego

 

co do tego że taniej produkują to niby w teorii to prawda, ale doliczając np. częste kradzieże wszelakich rzeczy no i przede wszystkim robotę na odwal się(to przede wszystkim rzutuje w produkcji mleka- wiadomo też że pracownik nie zrobi wszystkiego sumiennie tak jak właściciel),to nie wychodzi tak różowo. przez to ten potencjał(który NIEWĄTPLIWIE gosp duże maja większy) produkowania taniej gdzieś zanika- reasumując każdy przypadek należy rozpatrywać osobno, bo reguła duży produkuje taniej dziś nie zawsze się sprawdza

 

a żeby nie było off topic to za październik cena taka jak za wrzesień 1.18 netto

 

Cena za mleko nie ma związku z Kosztami produkcji, tak mi się przynajmniej wydaje. Większe gospodarstwa kupują większe ilości pasz i przez to mogą kupować bezpośrednio od producentów, pomijając wszystkich pośredników. Na tym mają sporą przewagę nad małymi gospodarstwami. Jak sie pracownikowi płaci odpowiednie pieniądze to i będzie pracował jak trzeba.


Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

ciągnąc ten watek

 

to czy ja gdziekolwiek napisałem że cena za mleko ma związek z kosztami produkcji?? ;)

 

hmm uważam gosp taty za stosunkowo małe w porównaniu co jest w okolicy, a kupujemy bezpośrednio od producenta. zresztą co szkodzi tym mniejszym też kupować u producenta, albo dogadać się z większymi i brać na nich pasze??

 

odpowiednie pieniądze to znaczy wg ciebie ile np dojarzowi za 3h rano i 3h wieczorem??w moim rejonie większe gosp maja problem, 4tyś na miesiąc na rękę to za mało; ludzie wolą zarobić mniej i mieć wolny weekend


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Odstawiam do sierpca 13tyś 3.3biłko 4.5 tłuszcz 1,09 a jeżeli twój sąsiad ma poniżej 3 tys no to.....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie wiem ile ma ale na pewno ponad 3 tys


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
ciągnąc ten watek

 

to czy ja gdziekolwiek napisałem że cena za mleko ma związek z kosztami produkcji?? ;)

 

hmm uważam gosp taty za stosunkowo małe w porównaniu co jest w okolicy, a kupujemy bezpośrednio od producenta. zresztą co szkodzi tym mniejszym też kupować u producenta, albo dogadać się z większymi i brać na nich pasze??

 

odpowiednie pieniądze to znaczy wg ciebie ile np dojarzowi za 3h rano i 3h wieczorem??w moim rejonie większe gosp maja problem, 4tyś na miesiąc na rękę to za mało; ludzie wolą zarobić mniej i mieć wolny weekend

Powodem powiększania gospodarstw (jedynym sensownym) jest zmniejszenie kosztów produkcji .Po co produkować dużo i drogo(drożej)?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Sierpc słyszałem ze nie tak źle płaci od pozostałych ale mają większe wymagania. Rodzice odstawiają do Piotrkowa proszkowni mleka i za październik wyszło po 0,82zł 8200l 4,8%tł 3,25%białko, a dwa dni temu znowu przysłali obniżkę o 0.02zł na jednostce białka czyli około 6gr mniej na litrze, poniżej kosztów produkcji teraz będziemy odstawiać trzeba zacisnąć pasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Powodem powiększania gospodarstw (jedynym sensownym) jest zmniejszenie kosztów produkcji .Po co produkować dużo i drogo(drożej)?!

ale to mnie się pytasz? ;) przeciez ja tego co napisałeś wcale nie neguje

 

mam wrazenie że co niektórzy nie zrozumieli moich postów


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
ale to mnie się pytasz? ;) przeciez ja tego co napisałeś wcale nie neguje

 

mam wrazenie że co niektórzy nie zrozumieli moich postów

jakos z wcześniejszych postów` tak nie wynikalo,albo masz ciężki humor (sorrki) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

panowie a ja tam w tym miesiącu zostałem uszczęśliwiony niebotyczna kwota za litr czyli 98 gr litrow bylo 11400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Timasz to ja mam troche lepiej bo OSM Rawicz uszczęśliwił mnie kwota 1.02 zł ale to tak za mało ;/;/ ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

ludzie piszcie czy ta cena to netto czy brutto!!

 

danone od grudnia 5gr na dół ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj