Polecane posty

wojtas    75
Pewnie @wojtas sporo odstawiasz, ile miałeś litrów we wrześniu? Jeśli to nie tajemnica.
a wcale że nie dużo. trochę ponad 1000 :o;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tylko tys?? to nieźle ci płaco przy takiej dostawie. U mnie było ponad 1600 a o 1zł to tyko pomarzyć można...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no to ja odstawiam trochę więcej niż ty Andrzej.W tym miesiącu 1800 litrów zapłacili jak dobrze pamiętam 74 gr za litr.a odstawiam mleko do Rypina.2 miesiąc z rzędu mam zbliżona cenę więc żadnej poprawy nie widać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

andrzej- nie zauważyłeś emotikonów na końcu posta. trochę to może być i kilka tysięcy litrów więcej. no dobra trochę ponad 7000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1
bo jesteś większym dostawco i dlatego.

To jest duża odstawa sorry ale w sierpeckiej mleczarni zaliczam sie do mniejszych dostawców. SIERPC NIEMA żadnych problemów Z PłATNOSIAM !!!!!!


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mlekpol właśnie nowy cennik przysłał

ja bym go(zdjęcie) zamieścił gdybym wiedział jak zrobić żeby zdjęcie zamieścić ... ale nie avatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
mlekpol właśnie nowy cennik przysłał

ja bym go(zdjęcie) zamieścił gdybym wiedział jak zrobić żeby zdjęcie zamieścić ... ale nie avatr

 

cennik to wstaw na fotosik.pl i podaj linka


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Widziałem ten cennik. Kiedy to się wreszcie skończy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

znowu obniżka :) ??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12
za jednostke białka 0.12 (max 3.6)

tłuszczu 0.04 (max 4.5)

kl extra 0.18

ilosc:

<2500 0.03

<4000 0.1

<6500 0.16

<9000 0.18

< 15000 0.2

<30000 0.22

>30000 0.24

kontraktacja 0.05

umowa kontrakcyjna 0.02

kontrola uzytkowosci 0.02

czyli koło 1.00-1.02 bez vatu dla ilosci <9000

 

 

czytałem w internecie że prezesi mlekpolu i mlekovity sa za fuzją tylko muszą się jeszcze dogadać ...

wiecie coś o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Do tego trzeba dodać zaostrzone kary za dolewanie wody lub wykrycie jakiejś chemii w mleku. Albo proces ten się nasilił albo mleczarnia chce sie pozbyć kilku dostawców.

No i jeszcze potrącenia za odległość od punktu skupu :) .

 

 

O fuzji myślą żeby stać sie bardziej widoczna marka na zachodzie. Wpisz w google to na pewno coś znajdziesz na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oczywiście w świetle prawa wszyscy członkowie spółdzielni są równi-ale jak to zwykle w Polsce bywa są równi i równiejsi-no bo jak inaczej wytłumaczyć różnice w tzw.dopłacie ilościowej ?-tak,tak oczywiście można tłumaczyć to że ten większy poniósł większe nakłady finansowe-ale czy ktoś zauważył że czasami ten niby mniejszy nakład finansowy w wypadku mniejszego gospodarstwa stanowi większe obciążenie niż w większym ?

Panuje taka zasada-dosłownie biblijna-kto ma -będzie mu dodane,kto nie ma -będzie mu zabrane :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Oczywiście w świetle prawa wszyscy członkowie spółdzielni są równi-ale jak to zwykle w Polsce bywa są równi i równiejsi-no bo jak inaczej wytłumaczyć różnice w tzw.dopłacie ilościowej ?-tak,tak oczywiście można tłumaczyć to że ten większy poniósł większe nakłady finansowe-ale czy ktoś zauważył że czasami ten niby mniejszy nakład finansowy w wypadku mniejszego gospodarstwa stanowi większe obciążenie niż w większym ?

Panuje taka zasada-dosłownie biblijna-kto ma -będzie mu dodane,kto nie ma -będzie mu zabrane :).

chyba to nie tak!po to powiększa się produkcję by jednostkę(litr)wyprodukować taniej-a mleczarnie płacą dużym ,bo taniej jest przywieżć 1000l niż 100l.Więc sumując to, to teoretycznie powinna być ta sama cena,ale ta rożnica ma też być bodżcem do powiększania produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

taaa niezły bodziec spomlek zastosował stopniowanie ceny mleka od wysokości dostaw od 3 tyś do 30 tyś także w efekcie wszyscy ci około 10 tyś l co mieli juz z 10gr więcej od tych co dają 4-5 tyś l mają teraz tylko ze 2 gr więcej od najmniejszych dostawców a najmniejsi mają cene nie zmienioną :) a po 20 gr dostają tylko ci co mają ponad 30 tyś l co miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
chyba to nie tak!po to powiększa się produkcję by jednostkę(litr)wyprodukować taniej-a mleczarnie płacą dużym ,bo taniej jest przywieżć 1000l niż 100l.Więc sumując to, to teoretycznie powinna być ta sama cena,ale ta rożnica ma też być bodżcem do powiększania produkcji.

Nie wiem jak gdzie indziej ale u nas (Mlekpol) transport realizują firmy zewnętrzne-a więc dla mleczarni jest obojętne od kogo (niech się przewoźnik martwi-ma płacone od litra)-a więc argument pada.

Szczerze mówiąc-wszędzie jest tak że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia-i teraz pytanie za 100 punktów-jacy rolnicy zasiadają w radach nadzorczych i komu robią dobrze ?:).

Żeby nie było-takim całkiem małym rolnikiem to ja też nie jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hagi258    0

90 gr w kole 7000l

 

Nie cytuj posta wyżej i pisz w górnym oknie posta

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w radach nadzorczych zasiadają rolnicy co mało mleka nie zdają. To są zamożniejsi rolnicy i wiadomo że oni w swoją stronę produkcję kierują. I wcale im się nie dziwie jakbym był na ich miejscu tak samo bym robił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I to co powyżej kolega zademonstrował to jest chyba typowa polska przypadłość-oby się nachapać-a bo to wiadomo jak długo ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tak napisałem bo żyjemy w czasach gdzie pieniądz się najbardziej liczy i bogaty nigdy się za biednym nie postawi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
taaa niezły bodziec spomlek zastosował stopniowanie ceny mleka od wysokości dostaw od 3 tyś do 30 tyś także w efekcie wszyscy ci około 10 tyś l co mieli juz z 10gr więcej od tych co dają 4-5 tyś l mają teraz tylko ze 2 gr więcej od najmniejszych dostawców a najmniejsi mają cene nie zmienioną :lol: a po 20 gr dostają tylko ci co mają ponad 30 tyś l co miesiąc

Zastanawiam się czy na pewno jesteś dostawcą spomleku, bo operujesz złymi liczbami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

osm Łowicz przy dostawie 7 tys 0,90 zł śmiech na sali i jeszcze może stanieć gadałem z kierownikiem skupu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj