Polecane posty

damian40000    86
tł 4.14, białko 3.3 dostawa mizerna bo tylko 6000l cena 1.08 zł za litr, mlekpol grajewo

to i tak dobrze rozmawiałem z sąsiadem to za dostawę powyżej 20tys dostał po 1.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
na razie te 75 gr to mi się opłaci.ale tak ledwo.no jak spadnie do 50 gr to masę gospodarstw upadnie,a dużo znacznie zmniejszy hodowle krów.I wtedy mleko zacznie drożeć bo będzie go mało.kurde jak rok temu gadali o powiększanie hodowli bo mało mleka i mleko drogie było.a kurde teraz tych ludzi to bym rozszarpał własnymi rękami.ludzie tak zrobili i teraz w pierś się biją.

 

nie tyle co mleka jest więcej (bo kwota krajowa nie została przekroczona) a nie ma już rynku zbytu. w tamtym roku sporo mleka szło za granice a teraz już im sie ne opłaca od nas brać :o


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

złotówka strasznie podrożała i nie opłaci im się.ale czytałem ze w Wielkiej Brytanii mają za mało mleka tylko stwierdzili również że polskie mleko jest za drogie.i w taki oto sposób dążą do upadku gospodarstw nastawionych na produkcję mleka.inaczej tego nazwać nie mogę.na tym kryzysie gospodarczym to najbardziej coś tak czuje dostaniemy my rolnicy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

taa a o tych protestach to czytałem w tygodniku rolniczym że niby mamy sobie sami zadbać lepiej o promocję spożycia mleka, a jakoś w kraju wszyscy są przeciwko temu, to co w tvn był za artykuł, o mleku w szkołach brudnym i ze szkłem i cała masa artykułów na necie że niby to mleko bardziej szkodzi niż pomaga bo jakby było takie dobre to zaraz po urodzeniu nie przestawalibyśmy spożywać,cóż komuś w tym kraju bardzo ale to bardzo zależy żeby zniszczyć całe polskie rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zniszczyć rolnictwo = zniszczyć kraj (taka jest prawda) każdy musi jeść żeby zyć


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
taa a o tych protestach to czytałem w tygodniku rolniczym że niby mamy sobie sami zadbać lepiej o promocję spożycia mleka, a jakoś w kraju wszyscy są przeciwko temu, to co w tvn był za artykuł, o mleku w szkołach brudnym i ze szkłem i cała masa artykułów na necie że niby to mleko bardziej szkodzi niż pomaga bo jakby było takie dobre to zaraz po urodzeniu nie przestawalibyśmy spożywać,cóż komuś w tym kraju bardzo ale to bardzo zależy żeby zniszczyć całe polskie rolnictwo

To ci miastowi kurde dziennikarze zazdroszczą rolnikom że dopłaty mają i że niby taki majątek z tego mamy. Niestety żyjemy w czasach gdy z rolnikiem nikt się nie liczy. A co do mleka to za tą sytuację odpowiada państwo. Nie zapanowali nad siłą złotówki. Teraz kurde mleczarnie na próżno szukają rynku zbytu. Prezes mleczarni rypińskiej nawet w gazecie dał oświadczenie żeby się trzymać w chwili kryzysu. Szczerze mówiąc współczuję facetowi. Taka duża produkcja a tu rynku zbytu znaleźć nie można. I z drugiej strony nie dziwię się że słabo płaci bo przychody mleczarni też są małe. Tylko ciekawe jaki interes ma państwo polskie w tym niszczeniu polskiego rolnictwa. Z chin będą sprowadzać czy co...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

najnowsza faktura głosi iż za litr mleka dostałem 1zl normalnie bogaty jestem niesamowicie hehehe odstawa 11300 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to się ciesz bo ja dostałe po 70 gr ale teraz mam mało mleka i przeszło mi w extra a nie w super extra ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a z czego ja niby mam sie cieszyc powiedz mi prosze ;) ratuje mnie tylko to ze nie mam kredytow (mam ale male moze razem z 30 tysi ) i co jakis czas sprzedaje 3 byki na raz a tak mam do zaplaty w tym miesiacu 3 tysie za pasze 2100 zl czesnego za studia 1000 zl za prad juz nie wspominam o paliwie czesciach zamiennych ubezpieczeniach itp no za internet i satke tez wypadalo by zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no jak ja bym miał 1 zł za litr to bym był happy.tylko ja teraz mało mleka mam to o takich płacach mogę zapomnieć.no jak się kupuje jakieś dodatkowe pasze to zawsze kasa prędko idzie. To jest kurde najlepsze.zboża tanie jak cholera a pasze jakie były drogie takie są. I jeszcze do tego te zapomogi suszone to żeby dostać to taka biurokracja...powoli tracę cierpliwość. Kurde zapomoga ma być a jak ją dostane to pewnie w przyszłym roku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Kat masz super cene a ja mam tez malo mleka tak zwykle po 15 tysi bylo no ale co zrobic normalnie ta sytuacja na rynku mleka jest bardzo kiepska a maja jeszcze obnizyc ceny wiem to z pewnego zrodla jak cos to zajme sie handlem maszynami rolniczymi i juz bo co nie bede biedy klepal teraz to jest juz wegetacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

osm łowicz dostawa 7 tys litrów białko 3,3 tłuszcz 4,3 1,04 za litr żenada


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
osm łowicz dostawa 7 tys litrów białko 3,3 tłuszcz 4,3 1,04 za litr żenada

Nie narzekaj tak u nas za to mleko dostał byś po 90gr albo nawet nie a od pażdziernika jest znowu obniżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
osm Łowicz dostawa 7 tys litrów białko 3,3 tłuszcz 4,3 1,04 za litr żenada

jak za 7 tys l to i tak dobra cena, nie wiem jak u was ale u nas spłaszczyli cennik co do ilości że ten kto daje 2 razy więcej np. 15 tyś l ma tylko 2 gr więcej od tego co daje połowę tego, kiedyś rozpiętości w cenach były duże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja od 1 października mam w klasie super extra (0-60 000 bakterii), dostawa 6000 l, tłuszcz 4,00 (białka nie liczą) brutto 76 gr. Jak będzie extra (60 000-100 000) dostanę ok. 45 gr. Dostarczam do OSM Wolsztyn, tak że nie narzekajcie bo u nas mówią, że to nie koniec obniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja nie narzekam bo mi płaco a np: Kutno upadło a Sierpc płaci tylko tym większym dostawcom.... Ja odstawiam do Piotrkowa kujawskiego.

Cenę dopisze jak znajdę fakturę bo już nie pamiętam po ile wyszło.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Odstawiam do Sierpca 13tyś litrów we wrześniu cena 1,01 z płatnościami niema problemu.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Pewnie @wojtas sporo odstawiasz, ile miałeś litrów we wrześniu? Jeśli to nie tajemnica.


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Odstawiam do Sierpca 13tyś litrów we wrześniu cena 1,01 z płatnościami niema problemu.

bo jesteś większym dostawco i dlatego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj