Polecane posty

zlodzieje w kazej mleczarni sa.daja cene niska bezpodstawnie bo euro idzie do gory,waha sie ale tendencja wzrostowa.nabijaja saobie kieszenie z rolnikow BEZPODSTAWNIE i tyle.. a co do MLEKPOLU-ZARZAD TO IDIOCI!!!!!!!!!! GLOSUJA ZA PRZYLACZANIEM KOLEJNYCH MLECZRARNI ,BIORA ZADLUZONE ,OSLABIAJAC RENTOWNOSC SWOJEJ A POTEM JAK BEDA MONOPOLISTA,I BEDA JEDYNI .PODYKTUJA TAKA CENE ZE ZA h*ja NIEOPLACALO BEDZIE SIE ODDAWAC MLEKA BO NA RYNKU BEDA TYLKO ONI.PRAWDOPODOBNIE ZBANKRUTUJA WKONCU KIEDYS A NAPEWNO BEDA DYKTOWAC BARDZO NISKA CENE.BANDA IDIOTOW A NIE RADA.LUDZIE SIE WTEDY OBUDZA JAK SPOLDZIELNIA ICH MALYMI KROKAMI W HUJAROBI.NO COMMENT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

OSM Sierpc 99gr brutto przy 15tys. to już jest poniżej kosztów ja nie mam żadnych SPO a ni olbrzymich kredytów jak na moje gospodarstwo. Sorry ale za darmo ale ja nikogo nie będę dorabiał przekwalifikuje sie na opas prognozy mówią że to może być coś a jak nawet nie bedzie to zbyt opłacalne to będę miał chociaż obornik pod pszenice.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

oj kolego rok temu twierdzili że mleko to ma dopiero przyszłość i z roku na rok to melko będzie coraz droższe, tak twierdzili w tamtym roku a wiadomo co jest teraz, w polskich realiach nigdy nic nie wiadomo, ja trzymam sie tego co jest, bo zaczynać od początku nowego kierunku i uczyć sie na własnych błędach to nic ciekawego, mleko od zawsze ma wachania są górki i dołki a że teraz mamy za***isty dołek to i musi przyjśc za***ista górka mam przynajmniej takąnadzieje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no i widać kryzys gospodarki na świecie.bo ten kryzys zaczął się ok 1,5 roku temu a do nas przyszedł pół roku temu.wtedy mleko gwałtownie ustało i jeszcze trochę potrwa zanim mleko ruszy w górę.a co do opłacalności to naprawdę jak dalej tak będzie to mało się ten interes będzie opłacać.znajomy wybudował oborę 3 tys zł idzie na spłatę kredytu a za mleko 4200 zł dostaje.już mówi że 20 lat gospodaruje i będzie musiał do pracy iść żeby wyżyć.Ferdek07 masz rację.co z tego że unia dała dopłaty jak koszta drastycznie wzrosły i dochód wychodzi na to samo jak 10 lat temu.10 lat temu u mnie byłem zawsze delikatnie na plusie a teraz gdyby ojciec nie pracował to bym się nie utrzymał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

to może odbiega od tematu no ale. Interesuje sie bydłem mięsnym od zawsze szczególnie kalkulacją kosztów krowa w stosunku do jakiej innej kategorii zwierząt jest najdroższa w utrzymaniu (koncentraty, pasza naj wyżej jakości, weterynarz,prąd woda) policzcie sobie to tak jak byście sprzedali sianokiszonkę, kukurydze, nie płacili olbrzymich rachunków za prąd wodę, dodatki paszowe i ile wam zostanie zysku??? 5 lat temu dostawałem taką sama wypłatę za mleko jak teraz a wtedy to tez nie był aż tak straszny rarytas a co do opłacalności opasu i jego przyszłości http://www.magazynagrofoto.pl/article.php?id=28


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

liczyłem już to sobie dokładnie, fajnie na 5tej -6tej kl wyrośnie 4-5 t zboża ale jak nie będzie co roku 30t gnoju na hektar to nic nie urośnie, tak samo pastwiska bez bydła nie ma dopłat paszowych, pozatym bydło mleczne tyle samo cielaków daje co i bydło mięsne i tak samo można sobie wychodować byczki po mlecznych krowach, hf-y mają szybką przemianę materii i też szybko rosną, a handlarze którzy kupują bydło śmiali sie jak miałem mieszańce mięsne z simenatlem że czerwone bydło fakt ładnie wygląda ale na wadze tego nie odzwierciedla, więc jak mam żywić stado krów i czekać na zyski 2-3 lata z miesnych to już wole tą skromną wypłąte co miesiąc :o.

Znajomi pozaczynali chodowle czystej krwi mięsnyc przy mlecznych efekt taki ze to przekleli bo gnoju na wszystkei łąki i pola nie mają juz gdzie wozić i nienadążają roztrząsać,a pieniądza z tego jakoś większego sie nieodczuwa :o, cóż takie czasy nic się prawie nie opłaca,a raczej pokrywa tylko koszty produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he he po nowemu to ja mam nawet lepszą cenę, bo zapominasz karolu4 że miesiąc temu kosili 5gr od litra na udziały, a najlepsze w nowym cenniku jest ta dopłata za ilość teraz mam 2 gr dopłaty za ilość tylko,a zeby było 20gr trzeba oddać 40 tyś l co miesiąc :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Kolego ja od krów dochowuje cię lenta czasem trafi sie jakisi mieszaniec po zaym to czyste HF. Simental zawsze bedzie łatwiejszy w opasie przede wszystki bydło mięsne charakteryzuje sie mniejszym pobieraniem paszy w stosunku do przyrostu u HF jest to zupełnie odwrotnie dużo je a dobowy przyrost jest mały. Ja w tej chwili połowę stada pokryłem simentalem mlecznym rasa charakteryzuje sie dosyć dobrymi walorami mlecznymi jak na rasę mięsną. Krótkie laktacje i wczesne zacielenia zwiększa ilości cieląt krowy osiągną dużo lepszą zdrowotności i długo wieczności. Tak propos długowieczności krów rasy HF krowy te wytrzymują 3 do 4 laktacji tylko z tym że te laktacje mogą sie rozciągnąć w czasie bo krowa sie nie chce się zacielić. I co z tego że HF da ci 7tyś w 305dni jak laktacja jest raz na dwa lato bo nie chce sie zacielić. Po za tym przy krowach około 30% masz ubytku w stadzie musisz na to miejsce mięci nowe sztuki musisz je kupić bądź odchować ale to też kosztuje, na dobrą sprawe na każdą krowę są dwa gardła(krowa i jałówka) Sorry ale przy cenie 90 gr opłaca ci sie to gdy koszty są takie.

pro po nawożenia ja mam 50ha 3kl ziemi tak więc obornik mam gdzie wozić za oszczędzę na nawozach bo jeszcze troche i zrezygnuje z nawożenia pszenica 450zł/t brutto (konsumpcyjna o maksymalnych parametrach) to śmiech czy kpina????


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

szczygieł wszystko prawda to co napisałeś o simentalach i hf-ach, ale do końca z tym opasem mieszańców to sie nie zgodzę i tak do końca z tymi krzyżówkami to nigdy nie wiadomo jakie cechyw którą strone pujdą, bo może mieć ładną budowę a słabe wymie jałówka lub słabiej się doić simental i być delikatny jak hf, nigdy nie ma tak że fifty fifty dziedziczone są cechy i puki nie wyrośnie jałówka to niewiadomo czego się spodziewać, ja wyznaje jednak "czystość rasy" (nie jestemn nazistą) ale lepiej w jednym kierunku podnosić jakość genetyczną stada i nie kombinować za bardzo,

ps. spodziewam się na dniach mieszańca simentala mlecznego z hf :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proksima    0

chlopaki jest zle moja mleczrnia ledwo zipie na listopad zapowiadaja kolejna obniszke mleka o 10 gr

 

ponoc w piatek byl strajk w warszawie mleczrzy prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nic nie słyszałerm o strajku.ale jakby był to bym sie nie zdziwił to normalka.mleko tanie.ale ost u mnie postep dostałem 5 gr więcej na litrze 0,75 zł/l.ale to i tak malutko jak patrze jak u was płacą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

75 groszy to nie wiem czy ty sie w kosztach mieścisz ostatnio czytałem jakieś prognozy że mleko może spaść nawet do 50gr co wy na to???!!!


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Wiesz ciężko powiedzieć sporo czytam :o Ale mam dobry kontakt z zarządem w mojej mleczarni i oni coraz głośniej mówią o kolejnych obniżkach więc nie wiadomo jak będzie


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Nie dobrze sie dzieje nie dobrze....

Ma tylko pytanie euro 60gr do góry dolar 50 do góry a nasze nic???!!!! To co ja mam rozumieci w takim razie po pojecie Gospodarka Europejska?? Światowa???!!!


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tł 4.14, białko 3.3 dostawa mizerna bo tylko 6000l cena 1.08 zł za litr, mlekpol grajewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

narzekacie że cena mleka spada a złotówka osłabła, ale na światowych rynkach i na polskim rynku cały czas mleko w proszku i masło z tygodnia na tydzień tanieje, więc niewesoło i brak widoków na lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Dziś w Agrobiznesie mówili, że Niemcy,Włochy,Holandia i parę innych krajów przekroczyło kwoty mleczne i będą płaciły milionowe kary...Ale Polski w tym na szczęscie nie ma...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no tak ale jakie dopłaty są w tych krajach a jakie u nas, a ceny mleka mają i tak wyższe od naszych, do tego dużo innych form pomocowych, wiec dlaczego nie mieli by przekraczać kwot jeśli im sie i tak opłaci, bo za kilka lat zniosą kwoty i dopiero odżyją, niestety jak u nas cała kasa z ue poszła na za małe płyty gnojowe i 3 razy za duże zbiorniki na gnojowicę dla gospodarstw około 10cio krowich to któż by u nas był w stanie się rozwinąć żebyśmy przekroczyli kwotę krajową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
75 groszy to nie wiem czy ty sie w kosztach mieścisz ostatnio czytałem jakieś prognozy że mleko może spaść nawet do 50gr co wy na to???!!!

na razie te 75 gr to mi się opłaci.ale tak ledwo.no jak spadnie do 50 gr to masę gospodarstw upadnie,a dużo znacznie zmniejszy hodowle krów.I wtedy mleko zacznie drożeć bo będzie go mało.kurde jak rok temu gadali o powiększanie hodowli bo mało mleka i mleko drogie było.a kurde teraz tych ludzi to bym rozszarpał własnymi rękami.ludzie tak zrobili i teraz w pierś się biją.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dokładnie jak podpisywałem kredyt w lipcu to ludzie przychodzili do banku jak tu się wycofać z kredytów na obory,

 

a co do tego drożenia jak nawet 1/3 mleka mniej będzie w Polsce to pewnie i tak będzie jak ze świniami niestety :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj