Polecane posty

Gość   
Gość

My oddajemy do Lipska ok.50km odemnie i za lipiec dali nam za litr po 1.15 ;) kompletne świry a oddajemy po 900 l.co drugi dzień a tak niedawno było po 1.30 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słuchajcie jaka powinna byc optymalna zawartość mocznika w mleku?Ja mam ok 420-450 i sasiad gadał za dużo.Zawartość mocznika w mleku zależy od żywienia czy krów?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Czy za dużo?? i to o wiele za dużo. optymalnie powinno być między 150 a 250 ja jak mam ponad 300 to staram się obniżyć. Oczywiście masz przebiałkowaną pasze. A tak wogóle to przeczytaj temat tego posta bo nie odnosi sie do twojego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0

mlekpol już też leci z ceną a za pażdziernik prawdopodobnie 10 gr mniej. kolejna fuzja z zadłużoną mleczarnią tym razem chyba radom?


Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

OSM Limanowa cena za sierpień (właśnie otrzymałem fakturę) 85gr oddano 2 tyś litrów, tł 4.0.

 

Masakra jak tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3
Słuchajcie jaka powinna byc optymalna zawartość mocznika w mleku?Ja mam ok 420-450 i sasiad gadał za dużo.Zawartość mocznika w mleku zależy od żywienia czy krów?

Zamów sobie tłuszcz roślinny i dawaj ze swoją śrutą. To czysta energia, daje się go ok 200 gram dziennie. Czym teraz karmiłeś bydło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Zamów sobie tłuszcz roślinny i dawaj ze swoją śrutą. To czysta energia, daje się go ok 200 gram dziennie. Czym teraz karmiłeś bydło?

dostają rano i wieczorem ospę żytnią z otrębami pszennymi.no i jeszcze to co na polu zjedzą.a z tym mocznikiem to od zawsze mam problem.przed żniwami jadły tylko trawe na łace i tak samo mocznik ok 350 był.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co do cen mleka to u mnie tak samo słabiutkie.odstawiam do rotru w rypinie oddaje w granicach 2500-3000 litrów i dostaje w przedziale 0,65-0,75 zł za litr.masakra.rok temu miałem po 1,20 zł za litr.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

netto czy brutto??

 

danone od września obnizka o 5gr, bedzie wychodziło po 1.25 brutto


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

hmm może najlepiej jakby każdy podał cennik cały swojej mleczarni i do tego dopisał po ile mu wyszło netto brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

Witam. Ciechanów mi płaci 85gr netto, odstawiam 5100l 3.8 tłuszcz, 3.2 białko. to chyba jeszcze najgorzej nie jest. dwie za***iste obory wybudowali goście, jeden wsadził 1mln zł a drugi 2mln. ku*** kiedy tą kasę zwrócić przy tych cenach.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

k***a, każdy tylko narzekać potrafi... cena jest taka a nie inna i nic na to nie poradzimy. można obniżyć koszty produkcji i kłaść laskie. Kolego Ferdek07, może wolno myślisz ale byś mógł wpaść na to że chodziło mi o porównanie ceny do tego co koledzy piszą...

 

Spokojniej proszę

Edytowano przez wsk125ccm
Wulgaryzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak chcesz produkować po kosztach produkcji to twojha sprawa, ludzi z produkcją mleka wiąrzą tylko i wyłącznie kredyty więc produkują do czasu aż spłącą kredyt na obore lub inny, mleczarnie oferują tanie kredyty na chłodnie jałówki itd pod warunkiem że przez ileś lat będą dostarczać surowiec, nawet te wszystkie płyty gnojowe i zbiorniki mają wymagane 5 lat użytkowania, każdy w okolicy twierdzi że jak cena nie wróci przynajmniej na 1,2zł to rzuca tą produkcję.

Wyliczyli wszyscy śmieszni experci że i tak mamy drogie mleko bo po przeliczeniu ceny z usa w usd czy z euro mamy podbne tylko jak zawyżona wartość złotówki jest to już nikt nie wspominał i podawane ceny w innych waltuach są conajmniej 20 % zaniżone.

Za wrzesień wyszło u mnie po 91gr netto za 5 tyś l tłuszcz 3,8 białko 3,3 i mamy zawieszone potrącenia 5gr na udziały do odwołania więc relatywnie cena podskoczyła 2 gr :o.

fakt co kilka dni ktoś ogłasza sensacje że sąsiednia mleczarnia płaci po 53gr itp,

 

co do kładzenia laski i obniżania kosztów produkcji to czy Radziu utrzymałbyśsie gdybyś miał 28 krów i całą wypłatę za mleko od wiosny miesiąc w miesiąc zabierał bank? Bo u nas jest taki facio, więc nieuważam żeby po 85gr było nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

dostawa 9835 białko 3,4% tłuszcz 4,2% cena za litr 0,84zł netto

szkoda gadac :angry:


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

Polacy nie są zorganizowani by coś zmienić. Pamiętacie jak to robili Niemcy, te strajki i wstrzymywanie odstaw mleka trochę zmieniły sytuacje, ale u nas nigdy tak nie będzie. Trzeba przeczekać, masz kolego racje, gdy ktoś wszedł w duże kredyty na oborę no to nie ciekawie, ryzyko jest w każdej dziedzinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tyko że w niemczech była inna sytuacja tam były firmy skupujące mleko a u nas spółdzielnie, to spółdzielnia jak podniesie cene zbankrutuje i nawet udziałów nie odzyskasz, w końcu spółdzielnią kieruje zarząd czyli my sami więc nie ma się czego czepiać, problem tkwi w polskiej polityce rolnej i w polityce całej UE, po jakiego grzyba wogóle przystępowaliśmy do tej UE, żeby dostawać 1/2 dopłat lub nawet mniej a po kilku latach członkostwa nie mieć żadnej ochrony tylko być rzuconym na wolny rynek!!!.

Nie rozumiem po co cała wspólna polityka rolna i ta cała ściema jeśli mamy walczyć na wolnym rynku ale mało tego unia stawia większe wymagania niż gdzie indziej mają na świecie i niby to miały by nam zrękompensować dopłaty?

Najpierw zdusili jakikolwiek rozwój gospodarstw mlecznych kwotami produkcyjnymi, żeby potem zabrać jakiekolwiek dopłaty do exportu, ale mało tego żeby była jakakolwiek interwencja na rynku mleka ceny mleka w proszku musiały by jeszcze 2krotnie spaść w duł a więc mleko musiało by być po 30gr chyba,ale to nie tylko z mlekiem ale z trzodą i zbożami, ludzie cieszyli się że podostawali SPO na nowe maszyny a teraz nikt się nie cieszy tylko zadaje pytanie i po co to wszystko, bo z dopłat musi dokładać do produkcji a spłacać kredyt na maszyny nawet jeśli zwrócą połowę to i tak 2ga połowa jest na kredyt na ponad 10%

A żeby jeszcze tego było mało to ciągle w gazetach i w telewizji jakieś ścierwo miastowe wylicza jakie to dochody mają chłopy i jaka to wielka niesprawiedliwość społeczna że chłop nei płaci podatku dochodowego lub ma tak niskie składki na ubespieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mlekpol grajewo oddział osowa bydgoszcz

cena za wrzesień 2008 1,06 i 1,08 netto ilość kolo 7k

białko koło 3,15 3,25 tłuszcz kolo 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj