Polecane posty

andrzej2110    535

yyyyyy chyba 3 tys miało być czy 3 000 000 ??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim województwie jesienią (od października do lutego) w Pasłęku płacili po 1,40 zł/l, a teraz jest nieco ponad 1 zł ://


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
W Spomleku podobnoć jakieś cyrki się dzieją, co też może odbijać się na cenie mleka w tej mleczarni.....

wiem cos o tym bo ta mleczarnia jest odemnie 20 km i u nas to nie ale w sasiadniej gminie to wszyscy najwięksi gospodarze co byli trzonem spomleku poodchodzili (jak ktos kojarzy okolice TRZEBIESZOWA to wie o czy mowie) do ryk lub Siedlec ... bp tak cieli po cenach


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Oddaje ktoś mleko do łSM "JOGO" jak wam mleko wychodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

OSM Radomsko 1 zl/l. W tym miesiącu ok 8500 litrów. Nie rozumiem dlaczego osoby, którym mleko wychodzi po 1,15 i więcej narzekają. Jak na dzisiejsze warunki to jest świetna cena. Czas zapomnieć o ubiegłorocznym lecie, bo te czasy już nie wrócą.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie ile licytujmy się czy to jest dobra czy zła cena, bo może w tamtym roku na jesieni było fajnie, ale rok 2 lata temu było powyżej złotówki a to co jest teraz to tragedia, a najgorsze jest to że w całej uni jest walka o utrzymanie cen na poziomie poniżej 30 eurocentów więc jeśli w starych krajach UE mleko jest w takiej cenie jak u nas to jakie będzie u nas za kilka mc-y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blood    0

Ja oddaje mleko do Polmlek-Olsztyn i mam 90 gr netto i 900 litrów co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0

GOSCINO płaci poniżej złotego kurde robi sie bryndza albo inaczej raczej juz jest 90 gr ma byc za wrzesień ponoć

euro musi pójść w górę mleko musi skoczyć bo inaczej KAPUT

za lipiec wyszło mi ok 30-33 erłocenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blood    0
Ja oddaje mleko do Polmlek-Olsztyn i mam 90 gr netto i 900 litrów co drugi dzień.

 

 

No i znowu spadło o 6 gr tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mlekovita za lipiec 1,17. i nie narzekam. podczas gdy w zimie inne mleczarnie wyskoczyły z 1,7 u nas było 1.40 -1,50 .teraz w innych zakładach cena spadła "na łeb" czyli okolice złotówki a u nas nie odczuwa sie zbytnio spadku. wiadomo co 1,40 to nie 1,17 ale tragedii nie ma. kumpel odstawie jeszce do zlewni to tam cena wyraźnie poniżej 1 zł (0,9) oczywiście wszystkie ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Ostatnio jeździłem trochę po hodowcach bydła i z tego co mówili to cena waha się od 90 groszy do 1,15 za litr w zależności od mleczarni. Ale tyle mają ci duzi drobnica dostaje w granicach 65-85 groszy z ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a niech ktoś sie wypowie ile dostaje za mleko które oddaje do Łowicza??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja oddaje do Łowicza i za ostatni miesiąc wyszło mi 9100 litrów mleka po 1,07zł za litr z VAT

białko 3,3 tłuszcz 4,4


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proksima    0

oddaje ktoś do osm Pajęczno potrzebne ceny

 

ile płaci osm Włoszczowa bo rozważamy przejście do niej bo osm Radomsko chyba długo nie pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

danone, po obniżce, wyjdzie za sierpień 1.30 brutto za litr

 

oddane ok 30000litrów

 

tak czytam te ceny to obecnie chyba jedna z lepszych u mnie, zawsze zott trzymał podobną do danona a słyszałem że ostatnio tak obcięli że szok, oby nie zeszło niżej ;)

 

w tamtym roku podnieśli 20 gr w tym roku zabrali, mozna powiedzieć cena wróciła do normy


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Proksima my też oddajemy do Radomska i za ostatni miesiąc wyszło 99 gr brutto za litr. Ilość podobna jak u Ciebie. Radomsko ma problemy głównie dlatego, że zaangażowali się w produkcje mleka w proszku a ono najbardziej dostało po tyłku na światowych rynkach. Myślę, że ta mleczarnia mimo problemów przetrwa trudny okres.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proksima    0

Witam kolego FISH nie wiem czy ta mleczarnia przetrwa marne szanse widze maja duzo strat ustawily sie na mleko w proszku i maslo a przedtem w satrej mleczrni produkowaly wszystko i zbyt byl ale to wszystko zalezy od kierownictwa . Oni bardzo ida w koszty do mojej wioski leca dwie cysterny jedna do zbiornikowcow a druga do zlewni a mogla by jedna zabierac z zlewni i od zbiornikowców i to mnie boli najbardziej boli

 

 

A skad jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Ja jestem z powiatu bełchatowskiego, gmina Zelów. Od Radomska to dość daleko, ale w okolicy jest sporo dostawców, więc po tym terenie krążą codziennie dwie lub trzy cysterny (dokładnie nie wiem). Tutaj do wyboru mamy jeszcze tylko OSM Łask i OSM Sieradz, które prosperują jeszcze gorzej od Radomska. Dlatego szczególnie nikt w okolicy nie narzeka, bo jeśli Radomsko padnie to będziemy mieli spory problem ;/

Póki co czekamy... Jeśli cena znowu spadnie wtedy trzeba będzie szukać alternatywy. Może uda się ściągnąć w te rejony jakiegoś innego odbiorce tak jak kilka lat temu Radomską OSM, gdy Sieradz był na skraju. Produkować poniżej złotówki na pewno się nie opłaca i tego robić nie będziemy!!


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proksima    0

JA TEZ CZEKAM ALE ZA DLUGO TEZ NIE MOZNA BO BEDA STRATY NA MOJ TEREN WCHODZI WLOSZCZOWA I Z CZESTOCHOWY SA TO MLECZARNIE KTORE DOBRZE SIE TRZYMAJA

 

ROZWAZAMY ODEJSCIE DO WLOSZCZOWY ( okolo 30km tyle samo co do radomska ) LUB CZESTOCHOWA (okolo 43km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj