Polecane posty

ewafarmerka    0

ICC Sery Pasłęk 16tys l,3.4białko,4.0tł,1.28zł brutto za pażdziernik i bez podwyżek.już się rozglądam za inną mleczarnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

atomik - z tym wzrostem ludności się zgodzę jednak mleka jest za dużo. Stąd dołki np w 2008r, pare miesięcy temu też nie było wesoło...

nie jest mleka za dużo jeżeli racjonalnie rozłożyć podaż produktów mleczarskich na inne kraje


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Łowicz ilość marna 9000 białko 3,63 i 3,66 tłuszcz 4,28 i 4,45 1,22 brutto


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa    0

czy ktoś wie jak obecnie płaci Łuków za mleko i w jakiej kondycji jest ta mleczarnia w ogólę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ciekawa, Łuków cenę podwyższył, a jak u nich z kondycją to nie wiem, bo to ciekawa rzecz :D


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSM Sierpc ponad 8 tyś /l ,białko 3,36 , tłuszcz 4,48 -1,37 brutto ,plus 12 gr premii do każdego litra mleka za miesiąc październik ,czyli w sumie 1,49 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie narzekam ,ale ta premia mogłaby częściej być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa    0

jestem bardzo ciekawa kondycji Łukowa, ponieważ jeżdzą z tej mnleczarni w mojej okolicy i namawiają do przejścia z mlekiem do nich

a mie mogę znaleźć w internecie żadnych informacji o tej spółdzielni. A boję się iśc w ciemno, wiec jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek info o Łukowie to byłabym wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ciekawa, z punktu widzenia rolnika sytuacja powinna być dobra, a czy jest naprawdę taka, to nie wiem. Płatności są terminowe. Zakład w ostatnich latach się rozwija. Budowane są nowe linie produkcyjne (praktycznie tylko do masła i niedawno powstała linia do produkcji sera żółtego, dlatego szukają nowych dostawców), kupowane są nowe autocysterny. Istnieje możliwość negocjacji cen przy większych ilościach dostarczanego mleka. Stronę internetową mleczarnia posiada, ale nie ma tam za wiele informacji i tej strony chyba dawno nie aktualizował.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

to może ja coś podpowiem na temat łukowa, napisze krótko - to prywatna banda złodzieiiiii!, odstawiałem tam mleko odkad pamiętam ale na szczęście mam to już za sobą-zmieniłem odbiorcę, najbardziej denerwujace było to, że oni płacili ile chcieli, nie patrzyli na żaden cennik, miałem te same ilości mleka o identycznych parametrach a dostawałem nawet do 30 gr na litrze mniej od innych osób, (wiem bo widziałem faktury), jedyne co u nich było ok to to, że wyniki były zawsze w klasie ekstra, (czy się pilnowało czy nie), oczywiście do czasu kiedy nie złożyłem wymówienia, wtedy się zaczeło, zarówno bakterie jak i komórki nie z tej ziemi, napisze jeszcze coś ciekawego, gdy kierowca pobrał mleko na wykonanie prób ja z resztek, które zostały w zbiorniku wykonałem na własną rękę badania w certfikowanym labolatorium, oczywiście wyniki z mleczarni były kilka razy wyższe od mojej próby na którą miałem dokument, no ale oni mówili wtedy, że to było inne mleko, ostatecznie po wielu kłutniach na sam koniec 3 miesiąca od złożenia wymówienia zaoferowali śmieszną 5-cio groszową podwyższkę, olałem ich i jestem bardzo zadowolony, także nikomu nie radze tam przechodzić!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa    0

dziekuję za cenne informacje, a jak można wiedzieć do kąd uciekłeś??

a ja znam dostawce w naszym terenie, któremu Łuków dobrze płaci za mleko parametry też nie zle, płatności terminowe... ale jestem ciekawa innych opini bo nie do końca wieżę sąsiadom ;)

ja mleko dostarczam do Jabłonny Lackiej,w sumie nie narzekam, ale przeszłabym w lepsze warunki :)

czekam na więcej komentarzy na temat Łukowa ...

 

Błędy ortograficzne !!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

spotkałem się ostatnio z opinią na zebraniu,szkoleniu że ponoć w mlekpolu mamy w umowie małym druczkiem kare 30 000 zl tylko nie zrozumiałem za co dokładnie ale coś związanego z przenosinami do innej mleczarni wiece coś o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@subiektywny, jaką ilość mleka miesięcznie do Łukowa odstawiałeś? Ogólnie rzecz ujmując, ich postępowanie nie było fair. Jeśli mogę spytać, czy jeszcze inne problemy z łukowskim zakładem miałeś?


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

@subiektywny, jaką ilość mleka miesięcznie do Łukowa odstawiałeś? Ogólnie rzecz ujmując, ich postępowanie nie było fair. Jeśli mogę spytać, czy jeszcze inne problemy z łukowskim zakładem miałeś?

 

mam kilkanaście krów także maksymalnie odstawiałem do 10.000 l miesięcznie, co do problemów z łukowskim zakładem to co może być bardziej wkur.... niż to że dostajesz nawet do 30 gr taniej na litrze od znajomego prezeski albo osoby która zasiada w radzie, zresztą tak czy siak to płacili zawsze mniej od okolicznych spółdzielni (Garwolin, Radzyń, Ryki a nawet Michów), mało tego jak mleko drożało to oni podnosili ze dwa miesiace później jak wszystkie skupy dookoła, jak taniało to zawsze byli pierwsi, odstawiałem przykładowo cały miesiąc mleko licząc, że cena bedzie taka jak w poprzednim miesiącu po czym jak przychodziła faktura dowiadywałem się że mam taniej liczone, w tym prywatnym zakładzie nikt nikogo nie informował o zmianie ceny, płacili jak chcieli, prawdą też jest to, że bardzo dużym dostawcom płacili bardzo dobrze ale to wszystko było robione po cichu a tak chyba nie powinno być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W Siedlcach do tej pory nikt nie ponformował dostawców ile najwięksi członkowie rady sobie ustalili. Faktura w kopercie i cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

W mleczarni do której oddaję największy dostawca też miał indywidualną negocjację ceny, po zmianie rady krótka piłka albo tak jak wszyscy albo wypad :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

i to mi sie podoba kazdy chce sprawiedliwej zapłaty zaraz sie zacznie gadanie ze wiekszy dostawca bo to bo tamto a jak o równe dopłaty bezpośrednie to obszarnicy też by chcieli sprawiedliwego podziału zrównania na poziomie UE od innych wymagają a sami kadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj