Polecane posty

Lukasz007    2

@rmiecz8 z tym ze jesteś w radzie to pewnie następna ściema. Wiesz co wszedłem sobie w twój profil i tam można wyświetlić wszystkie posty które pisałeś. Przeczytałem część i miałem niezły ubaw. Moderator to powinien nakładać kary za notoryczne ściemnianie.

 

A odnośnie cen mleka to OSM Łowicz podobno planuje podwyżkę, tak słyszałem od kierowcy. Ktoś coś wie na ten temat?

Edytowano przez Lukasz007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

tak ja tez slyszalem od kierowcy od 1listopada +10gr ale narazie nie potwierdzone na pismie a ja tylko takie uznaje :)

@kokoman0 zgadzam sie z toba my nie powinnismy sie badz zagranicy tylko sami siebie bo holender czy francuz za darmo nie bedzie produkowal bo ma wyzsze doplaty i poprostu mleko wyleje albo sobie odpusci a u nas jest takie glupie podejsci ze jak ci sie nie oplaci to co trzeba zrobic? a no zwiekszyc produkcje i to europa sie powinna bac wlasnie nas bo my ich bedziemy zalewac tanim mlekiem

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

no i dzieciaki sie dogadały mam namysli skotiego i rmiecz8 wypijcie po szklance mleka na zgode i spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@Lukasz mi kazda podwyzka odpowiada niewazne ile :) niby 10 to bylby duzy skok ale artykuly mleczne podrozaly zwlaszca maslo to moze cos z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic    0

Na zdrowie

u nas też ostatnio na zebraniu prezes mówił że będą podwyżki nawet do 10-12 gr, także jest dobrze.

@komodo tak to już jest z polakami że zawsze wszystko tanie i opóźnienie, ale miejmy nadzieję ze damy radę. jestem optymistą :), a Tusk nic o rolnikach nie wspominał i o dopłatach. Myślał że się uda, ale kilka osób na szczęście pamięta o nas.

a te podwyżki to pewne bo ja o nich nie słyszałem choć jestem dostawcą piątnickim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

OSM Łowicz cena:1,19zł tłuszcz: 4,33 białko:3,21 Wielkość dostaw: +10000l miesięcznie Mam nadzieje, że coś sie bujnie w góre bo cena naprawde nie może cieszyć tym bardziej, że co mięsiąc potrącane jest 440zł na udział członkowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Panie i panowie... nie dziwcie się że sami się swoim mlekiem zalejemy. Polski chłop nie jest głupi, jedynie chce zarobić. Zautomatyzowano i zrobotyzowano obory, wielu mając wybór między: obora na 40 mlecznych tańszym kosztem lub full wypas z robotami na 70 wybierze drugi wariant ze względu na mniejsze nakłady pracy. W takim systemie - udój nawet 5 x dziennie - krowy zwiększają wydajność. Na jednego delikwenta który rzucił się na stado 150 sztuk aby uzyskać tą ilość mleka trzeba nawet 300 sztuk z mniejszych gospodarstw. Nawet jak mali i średni znikną to i tak mleka będzie za dużo. Krowy dają coraz więcej i coraz więcej ich przybywa....

Branża mleczarska jest jedyną gdzie nie ma tragicznych wahań cen a i opłacalność występuje dosyć często. Ten co ma krowy raczej z nich nie zrezygnuje bo gdzie zarobi? Coraz gorzej z pracą, z samej ziemi też kokosów nie ma tym bardziej że gospodarstwa są rozdrobnione. Jak ma 10ha to kukurydzy nasieje, zboża dokupi, łąkę za sprzątnięcie skosi i stado 15-20 mlecznych utrzyma.

Wszędzie słyszę że trzeba się rozwijać, powiększać gospodarstwo itp. Efekty "powiększania" mieliśmy na rynku wieprzowiny, mleka również. Zarobią firmy zaopatrujące obory, banki a nas batem i do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

rozwoj jest normalną rzeczą ale nie nie normalną jest sytuacja limitu produkcji,który jest nie współmierny do rozwoju produkcji a tym bardziej konsumpcji przez wzrastającą liczbę ludności - mleka na całym świecie brakuje. Praca może i jest ale napewno nie jest prosta lekka i przyjemna i kto jest zdesperowany to trzyma i trzymał będzie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

@Hala Madrid :-) Mam nadzieję, że to pewna informacja, jak będzie zimowy dodatek to nareszcie ta cena będzie chodź trochę adekwatna do ceny pasz i oleju napędowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ta jest pewna w 100% :) a nie pewna jest ze bedzie nastepna w grudniu bo taki jest zamiar ale to sie okaze za jakies 15-20dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ma się te układy w radzie ;p


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

atomik - z tym wzrostem ludności się zgodzę jednak mleka jest za dużo. Stąd dołki np w 2008r, pare miesięcy temu też nie było wesoło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios    0

Rolmlecz Węgrów 4600litrów białko 3.64 tłuszcz 4.35 cena 1.24 ,od listopada podwyżka.Moim zdaniem ok.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj