Polecane posty

komodo    277

najedzony nigdy nie zrozumie głodnego i tyle a punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia w tych kwestaich nigdy nie dojdziemy do porozumienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Można by rzec Business is Business. Dużemu zawsze mało...

Business is business... ale life is brutal and full of zasadzkas and samtajms kopas w d*pas :D .Po tym ostatnim czasami dochodzi do nawróceń :D .Mój Ś.p Dziadek zawsze powtarzał "módl się synku aby z dziada nie zrobił się pan..." jak teraz widze co poniektórych to muszę przyznać iż miał 1000% racji-co to z ludźmi się porobiło to aż strach-niektórym pieniądze (najczęściej niestety unijne-bo swoich wcześniej to jeden z drugim nie widział) porobiły wżery na korze mózgowej-paniska że hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Co do Piątnicy to była sentencja że dali wypowiedzenie 2 - 3 miesiące przed zakończeniem roku. Dali czas na zmianę mleczarni. Po nowym roku już nie będą od nich odbierać. Ci co bardziej efektywni to już dają mleko do Giżycka.

 

@ jaro popieram Zawsze jest mało, lub mogłoby być więcej - tyle w skrócie :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

@rmiecz8 to może nam przedstawisz te fakty skoro ich nie znamy. Jeszcze parę postów wyżej pisałeś że to bardzo mało prawdopodobne żeby Piątnica tak wyrzuciła swoich członków i w tym przypadku to ty nie znałeś faktów. Po drugie uważaj co piszesz, bo "dziadek się śmiał i to samo miał". Więc i do Ciebie może zrobić się im za daleko. I faktycznie dobrze by było jak byś się przestał udzielać na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

no ale ty bys wtedy sam został i by było wtedy najlepiej dla ciebie wielka dama tanczy sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

a moze ty jesteś tam prezesem pisz fakty a nie sie chwalisz moze i jestaś ale kogo to tu obchodzi miecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

a po drugie zebyś ty dostał po 1.54 to 20 mniejszych dostawców musi dostać po 1.10 przy tych samych parametrach co ty a ich mleko jest tyle samo warte zeby nie mali to duzi nie mieli by racji bytu napewno nie po takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

nie obchodzi mnie to ze jesteś w radzie piątnicy i mi nie powiesz tego ze mleczarnia zarabia więcej na twoim mleku niz na np moim czyli korzystasz kosztem innych i to sie nie nazywa konkurencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

no to jak jesteś w radzie to chyba masz jakiś wpływ na równość cen to rzuc taka propozycje że ty rezygnujesz z 5 gr na korzyść tych co mają po 1.05 hehe (nie realne kolego) ja też jestem za mniejszą różnicą w cenie i nie zamierzam sie tu kłócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

na dużych dostawcach mleczarnia opiera stabilność produkcji a zysk wypracowuje na mniejszych bo jaki procent dostawców w piątnicy jest twojej wielkosci zapewne nie duży a w procencie skupionego sórowca to juz całkiem malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

ja oddaje do hiszpana illas polonia ciechanow jestem raczej małym dostawcom ok 10tyś miesiecznie średnio to co mi sie tu podoba to cennik dla wszystkich taki sam a nie ze ktos na boku dostaje wiecej może kiedyś nadejdzie normalność u nas w kraju , bo jak zniosa limity to niemcy holendrzy i francuzi nas wykończa tak jak wykończyli nasza chodowle trzody

Edytowano przez skoti22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

przy tych proporcjach doplat to marne mamy szense policz ile francuz moze wychodować z np 20h w ich warunkach klimatycznych a ile ty jak nie bedą u nas traktować wszystkich równa to żle sie to skończ a pamietaj ze spaśc z wiekszego końia to wiekszy bół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

ale nie chodzi mi o jednoski sam nic nie zrobisz jeżeli np w piatnicy upadli by dostawcy do 200 tyś limitu to cała mleczarnia leży a z nią automatyczie ty aktualnie w naszych realiach nie ma racji bytu dla samych duzych bez małych moze z czasem sie to zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Według mnie nie trzeba żadnych francuzów czy holendrów bo sami się wykończymy jeśli w tym tempie będzie dalej rosła produkcja mleka (pomijając już nawet inne państwa). W tej chwili nawet ludzie jakoś zapomnieli o limitach i teraz jeśli naprawdę zostanie przekroczony limit ogólnokrajowy no to będzie ciekawie . Z resztą już jest bo non stop ktoś dzwoni do mnie czy nie wiem kto ma kwotę mleczną do sprzedania lub czy sam nie mam trochę żeby wydzierżawić jej.

A co będzie kiedy skończą się limity i związane z nimi sankcje? Najnormalniej "chłopy" zaleją rynek mlekiem a jak to zwykle ma w świecie miejsce im większa podaż tym niższe ceny. Wczoraj kierowca podczas odbioru mówił, że podczas zebrania zarządu szacowali, że jeśli po 2015r. tendencja wzrostowa w dostawach mleka się utrzyma to poziom ok. 70gr. za litr jest bardzo realny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj