Polecane posty

jaro    166

tylko że mlekpol stracił dużego dostawcę- Pietruszyńskiego, choć mogli mu zaproponować lepszą cenę, ale tego nie zrobili i przeszedł do piątnicy, a ja słyszałem że takie przepisywanie się do innej mleczarni nie jest takie łatwe i nie wszystkim pozwalają.

I z Bogiem :D -swego czasu byłem na zebraniu i duży dostawca (pominę milczeniem nazwisko bo się dobrze znamy) wyskoczył z rewelacjami w stylu-"dzięki nam DUŻYM dostawcom wszystko to się kręci i dlatego to powinno nam się o wiele więcej płacić bo ponosimy największe koszty itp itd".Akurat siedziałem z dwoma znajomymi-popatrzyliśmy na niego jak na wariata i stwierdziliśmy że tak się śmiesznie składa że we trzech oddajemy jednak cokolwiek więcej mleka niż on a siła mleczarni opiera się nie na paru największych dostawcach (bo ilu ich w końcu jest) a na całej masie tych średnich.Pomyliłem się gdzieś ? :D

Duży dostawca jest dobrą wizytówką mleczarni-i na dobrą sprawę niczym więcej-a przypominam wam kochani "średni" że Wy zrzucacie się na pensyjkę dla owych "dużych".Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Zależy od umowy. Jakby płacili połowę ceny, to oddajemy tylko 10% produkcji, a resztę do mleczarni, z którą mamy podpisaną nową umowę, i po temacie. Prawa wolnego rynku obowiązują każdego i wszędzie.

w umowach masz przeważnie zakaz sprzedaży do innych mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no czy dla Piatnicy liczy sie kazdy dostawca to bym polemizowal w takim razie co robi artykuł w poradniku o tym jak 90 dostawcą z dnia na dzien wypowiedziano umowy?gdyby wszystkie mleczarnie tak postepowaly i zostawialy sobie najwiekszych dostawcow i najblizej zapewne tez płacily by lepiej bo nie ukrywajmy koszty transportu mleka sa bardzo duze przy obecnych cenach paliw czesto dochodza jeszcze dziurawe drogi do tych najmniejszch i bedac na miejscu tej mleczarni to wydaje sie rozsadne postepowanie tylko wtedy nie powinna byc juz ona spoldzielna bo spoldzielnia raczej tak nie postepuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@komodo piatnica tak nie robi. szanuje swoich klientów wbrew wielu opiniom :) ma charakterystyczny zarząd. Moi znajomi oddają do piątnicy i nikt nie narzeka. Słyszałem ze jak ostatnio byly kary za przekroczenie kwoty mleczarnia wziela wsyztsko na siebie. to jest wrecz mało spotykalne :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ja nie mowie ze ktos narzeka bo takiej ceny nigdzie nie dostaniesz i w cenniku tez roznic duzych nie ma ale jednak teraz byli opisani w gazecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ja tam nie wiem ale sa wywiady z rolnikami a tytul jest spoldzielczosc wedlug piatnicy czy cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

@komodo też czytałem ten artykuł i OSM Piątnica nie pozbyła się wcale takich małych dostawców. Jak jest napisane w artykule spółdzielnia odmówiła skupu mleka od dostawcy który odstawia 150 tys litrów rocznie, albo od takiego który odstawia po 1000 litrów co drugi dzień. To chyba nie są tacy mali dostawcy. A artykuł jest chyba wiarygodny, bo są zdjęcia tych dostawców i ich imiona i nazwiska, a także gminy z których pochodzą. Powodem wypowiedzenia umów które dostawcy otrzymali z dnia na dzień są zbyt wysokie koszty transportu.

@a8185 to faktycznie OSM Piątnica "szanuje" swoich dostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To zależy ile km jada po to mleko. Drogo jest jak piłują auto 20km żeby zabrać 3 tys l. Co innego (a tak jest najczęściej) gdy robiąc trasę 50 km po kolei tankuje się cysternę do pełna. Od jednego sąsiada do drugiego jest po 200-300m a od wioski do wioski 500-1000m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Z moich stron biorą nawet mleko do Niemiec, do granicy jest 200km. Cen w miejscowej mleczarni nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

@miecz8 co ty woogole gadasz jak rejonizacja? to taak jak ja w lodzkim gdzie mleczarni jest jak wina w sklepie miałbym ooddawac do najblizszej:)))Nadmienie ze w mojej okolicy z jednej wioski obieraja Radomsko, Bakoma lowicz i kawalek dalej jogo lodz iiii krosniewice i jeszcze jest troche tego:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

mleczarnia nie musi brać mleka ? spółka tak, ale Piątnica to podobno spółdzielnia. więc co ma myśleć inny członek spółdzielni ,kiedy na mnie kolej ? na pewno inni których to nie dotyczy pomyślą sobie ,a niech tam wypie ...lą kilku co koszta działalności spółdzielni zawyżają będzie więcej hajsu dla nas . i tak upadła w Polsce spółdzielczość ,i dziwią się chłopy że ktoś nimi pomiata .


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tyle że kol.AWEJ idealnie ujął to czego TY zdaje się nie zrozumiałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Równie dobrze możesz napisać że :" to bardzo dobrze że mój sąsiad zginął w wypadku bo dzięki temu będę mógł taniej kupić jego ziemię no a przecież nic tak nie poprawia humoru jak dodatni bilans-nie ?".

Wiesz co ?-ręce nogi opadają jak słyszę takie wypowiedzi.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Można by rzec Business is Business. Dużemu zawsze mało...


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj