Zaloguj się, aby obserwować  
Daro81

Jaki ciągnik wybrac?

Polecane posty

Daro81    2

Witam, mam zamiar kupić ciągnik o mocy 60-70 KM będzie pracował na 12 ha, ziemie są głównie średnie, tylko trochę ciężkich. Szukam prostego ciągnika bez nadmiaru elektroniki, który będzie stosunkowo niedrogi w utrzymaniu no i mało awaryjny. Który z tych modeli według Was ma najlepszy stosunek jakość/cena? Zetor Proxima65 F4, New Holland T4020, Farmer F4-7258, John Deere 5070M, Landini Powerfarm 75, Case JX60, dużo tego ale liczę że coś doradzicie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam jesli moge cos doradzic co do twojich wymagan to najbardziej nasuwa mi sie case jx60 to taki zgrabny oszczedny ciagniczek mysle zeby sie nadal elektroniki zero conowo tez atrakcyjny :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camre    0

a nad jakimś mniejszym zetorem, ew. z turbo się nie zastanawiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro81    2

cena to najlepiej coś tańszego bo na ten areał nie chce wydac nie wiadomo ile:) wypisałem wszystkie ciągniki bo nie orientuje się ile kosztuje np landini ale pewnie sporo więcej, cena to najlepiej tak ok 120 tys. I z tego co patrzyłem to New Holland to bardziej model 5010 ale to jest chyba to samo co case jx60 jeśli się nie mylę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdrianIH    0

Landini Powerfarm 75 Zdecydowanie mały wytrzymały do tura dobra hydraulika i pod maską też nawet dużo


Case 1594 zawsze i wszędzie najlepszy będzie...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Ja bym Ci proponował zetora proximę 75 wydaje mi się że jest to ciągnik godny polecenia, nie jest zbytnio skomplikowany ja jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił TD/JX - zależy co Tobie taniej wyjdzie. Tylko nie 5010, a 72konny TD5020. :) Kosztuje 110-115tys brutto. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja bym postawił na JD 5070m i nie należy bać się Chińskich części, ponieważ nawet w mercedesie klasy E produkowanym od 2002 roku można znaleźć części z Chin czy tramwaju (pewnie, dlatego tak się psują zwłaszcza elektronika) to, czemu nie w ciągniku. Seria m miała być tania i jest ludzie to kupują i cieszą się, więc fabryka produkuje i sprzedają i wszystko jest ok. Tak przy okazji można popatrzeć na części związane z elektroniką tam zawsze można przemycić najwięcej chińszczyzny nie mówię, że akurat tak jest. Z tymi normami to nie do końca tak musi być. Przy projektowaniu konstruktor określa, z jakich materiałów ma być cos wykonane, jakie łożyska, z jakich stopów itd. Produkt może wyglądać tak samo a różnić się, jakością użytkownik nie jest w stanie tego stwierdzić w chwili zakupu. Jako przykład podam wtryskiwacze Cr w mercedesie czy bmce będą chodziły długo nawet przy minimalnie gorszym paliwie w fordzie volvo czy renault szlak trafia je szybko nawet przy jednym zatankowaniu gorszego paliwa w fordońskim tdci jak padają przy 200 tys km to norma. W niosek tania maszyna złożona z tańszych często gorszych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Hmm a niezastanawiałes się nad Valtrą A72...

Silnik 3TI o mocy 74KM skrzynia 12/12...

Niestety niewiem czy by się zmieściła w 120 000zł...

 

Ale z tych co podałeś to JD lub Case

 

Farmera lepiej nieeee :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad farmtrac-iem 670DT 66KM prosty i oszczędny traktor skrzynia 12/12 wujek urzytkuje 690DT i jest zniego bardzo zadowolony bardziej niż z zetora chociaż na niego też nie nazeka poprostu jego FT ma 88km a pali mniej niż zetor 8441 82km przy takiej samej robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z mojej strony polecam ci JX 60,ciągnik tani w utrzymaniu,nie awaryjny,zawsze gotowy do pracy,mało pali i jest zwrotny,noi w kwesti elektroniki nie ma jej prawie wogule więc POLECAM!


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

ja bym wybrał zetora z tych wszystkich bo mam dwa i sprawują się świetnie...


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja bym polecił case lub NH TD5020... masz tam skrzynię 12x12, 540/1000WOM, a za dopłatą klime i pneumatykę... ale jak chcesz kupić NH to do końca roku są tańcze o ok 15tys zł, po nowym roku drożeją... ja mam zamówionego NH TD5050 na 11ha za 132tys brutto z bogatym wyposażeniem m.in. klima i pneumatyka, radio, CBM, kogut i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

propozycja jeśli chcesz ciagnik składany w Polsce to masz dwa Farmera i Farmtraca a co do zagranicznych to tera w tej cheili kożystnie mozna kupić case i nh seri td albo zetora reszta tojuz musisz mieć wiećej kasy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj