Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
walkol    33

Pewnie to cena hurtowa, u mnie pośrednik sprzedaje po 700 to też pewnie kupuje nie więcej jak po 600 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    175

U mnie w okolicy pszenne 780 zł a jęczmienne 840zł za tonę :wacko: do tego jeszcze ostatnio nie było na stanie i pełno zamówień :blink: kto je kupuje ? Dla porównania kukurydza mielona 960zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

sajgon    12

Jak w Polsce pogłowie świń wynosiło ponad 20mln to otręby były dużo tańsze względem zboża niż obecnie. No własnie pytanie, kto je właściwie kupuje? Lepiej już kupić zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    33

Jak w Polsce pogłowie świń wynosiło ponad 20mln to otręby były dużo tańsze względem zboża niż obecnie. No własnie pytanie, kto je właściwie kupuje? Lepiej już kupić zboże.

 

A kto rozsądny daje świniom otręby?

Dla macior nawet wskazane i dla bydła szczególnie mlecznego-także pogłowie świń chyba niema tu znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    354

Tak jak kolega Sajgon napisał ...Lepiej kupić zboże niż otręby . Dziś otręby z tych nowoczesnych młynów są słabej jakości . Od ponad roku ,nie kupuję ich dla moich krów ,ponieważ szkoda pieniędzy ,no i ta cena swego czasu . :rolleyes: Pamiętam pszenicę po 1 tyś za tonę ,a otręby po 800 zł . Gdzie tu sens i logika to kupować ?

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

 

A kto rozsądny daje świniom otręby?

Dla macior nawet wskazane i dla bydła szczególnie mlecznego-także pogłowie świń chyba niema tu znaczenia

Nie rozumiem twojej wypowiedzi. To znaczy co? Maciora to nie świnia? Maciorom jest wskazane, ale świniom dawanie to nie jest rozsądne. Wejdź na "Moje dawki żywieniowe" Tam niektórzy sami przyznają, że dawali lub nadal dają otręby w ostatnim etapie tuczu. np. (@lukaczmarek). Sam dawałem kiedyś otręby w ilości 15% w ostatnim etapie tuczu w latach kiedy plony były słabe i paszy brakowało. W Polsce było ok.20 mln świń teraz jest ok. 11mln. To znaczy, że w hodowli bydła mlecznego tak wzrosło zużycie otrąb?, bo chyba drobiu otrębami to nikt nie karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Ja płaciłem tydzień temu 680 zł/t. Naprawdę warto żywic tuczniki otrębami, szczególnie w drugiej fazie tuczu, spada wtedy zużycie paszy na tucznika i poprawia się mięsnosc ponieważ wzrasta zawartosc włókna w paszy, ja stosuję 100 kg na mieszalnik w paszy PT-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

Otręby są wskazane, wręcz potrzebne w tuczu na ruszcie gdyż dostarczają włókna. Poprawia to perystaltykę jelit.

Otręby można wyeliminować dając znaczny udział jęczmienia w paszy ale przy cenie prawie 800 zł za jęczmień nie jest to dobrym rozwiązaniem. Można też zastąpić owsem ale wtedy musimy uzupełnić dodatkowo białko i cenowo wychodzi prawie na to samo co otręby a śrutowanie owsa jest dosyć uciążliwe. Obecnie stosuje 15% otrąb

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    333

Łukasz, u mnie za jęczmień wołają po 900!!! Otręby 700, trochę do finiszera dodaje choć mam na ściółce, bo jednak mięsność lepsza wychodzi zwłaszcza przy sprzedaży powyżej 120 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

otreby jeczmienne  380zł  oplca sie kupowac?

Edytowano przez edi25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

gmina Kolno otręby pszenne 620 brutto worek

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096
       
      Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?
×