Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
walkol    34

Pewnie to cena hurtowa, u mnie pośrednik sprzedaje po 700 to też pewnie kupuje nie więcej jak po 600 ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

U mnie w okolicy pszenne 780 zł a jęczmienne 840zł za tonę :wacko: do tego jeszcze ostatnio nie było na stanie i pełno zamówień :blink: kto je kupuje ? Dla porównania kukurydza mielona 960zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Jak w Polsce pogłowie świń wynosiło ponad 20mln to otręby były dużo tańsze względem zboża niż obecnie. No własnie pytanie, kto je właściwie kupuje? Lepiej już kupić zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jak w Polsce pogłowie świń wynosiło ponad 20mln to otręby były dużo tańsze względem zboża niż obecnie. No własnie pytanie, kto je właściwie kupuje? Lepiej już kupić zboże.

 

A kto rozsądny daje świniom otręby?

Dla macior nawet wskazane i dla bydła szczególnie mlecznego-także pogłowie świń chyba niema tu znaczenia


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak kolega Sajgon napisał ...Lepiej kupić zboże niż otręby . Dziś otręby z tych nowoczesnych młynów są słabej jakości . Od ponad roku ,nie kupuję ich dla moich krów ,ponieważ szkoda pieniędzy ,no i ta cena swego czasu . :rolleyes: Pamiętam pszenicę po 1 tyś za tonę ,a otręby po 800 zł . Gdzie tu sens i logika to kupować ?

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

 

A kto rozsądny daje świniom otręby?

Dla macior nawet wskazane i dla bydła szczególnie mlecznego-także pogłowie świń chyba niema tu znaczenia

Nie rozumiem twojej wypowiedzi. To znaczy co? Maciora to nie świnia? Maciorom jest wskazane, ale świniom dawanie to nie jest rozsądne. Wejdź na "Moje dawki żywieniowe" Tam niektórzy sami przyznają, że dawali lub nadal dają otręby w ostatnim etapie tuczu. np. (@lukaczmarek). Sam dawałem kiedyś otręby w ilości 15% w ostatnim etapie tuczu w latach kiedy plony były słabe i paszy brakowało. W Polsce było ok.20 mln świń teraz jest ok. 11mln. To znaczy, że w hodowli bydła mlecznego tak wzrosło zużycie otrąb?, bo chyba drobiu otrębami to nikt nie karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Ja płaciłem tydzień temu 680 zł/t. Naprawdę warto żywic tuczniki otrębami, szczególnie w drugiej fazie tuczu, spada wtedy zużycie paszy na tucznika i poprawia się mięsnosc ponieważ wzrasta zawartosc włókna w paszy, ja stosuję 100 kg na mieszalnik w paszy PT-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Otręby są wskazane, wręcz potrzebne w tuczu na ruszcie gdyż dostarczają włókna. Poprawia to perystaltykę jelit.

Otręby można wyeliminować dając znaczny udział jęczmienia w paszy ale przy cenie prawie 800 zł za jęczmień nie jest to dobrym rozwiązaniem. Można też zastąpić owsem ale wtedy musimy uzupełnić dodatkowo białko i cenowo wychodzi prawie na to samo co otręby a śrutowanie owsa jest dosyć uciążliwe. Obecnie stosuje 15% otrąb

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Łukasz, u mnie za jęczmień wołają po 900!!! Otręby 700, trochę do finiszera dodaje choć mam na ściółce, bo jednak mięsność lepsza wychodzi zwłaszcza przy sprzedaży powyżej 120 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

dzisiaj 530/t loco magazyn


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

pzz białystok pszenne luzem 390 tona ale to było tydzień temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

460 brutto -złodzieje w młynach


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

otreby jeczmienne  380zł  oplca sie kupowac?

Edytowano przez edi25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

gmina Kolno otręby pszenne 620 brutto worek

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj