Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
szczepek2

Docieranie OM352 po szlifie wału

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szczepek2    4

W ostatnim dniu żniw mój DO 80 "zagadał" do mnie dźwięcznym klekotem, po którym domyśliłem się, że obrócił sobie panewkę w silniku. Po rozebraniu silnika to się potwierdziło - na ostatniej korbie z panewki zostały tylko strzępy. Za kilka dni odbieram wał po szlifie i wszystkie panewki do niego. Po złożeniu silnika i założeniu do kombajnu trzeba będzie go dotrzeć i tu mam pytania:

1. Jak i ile godzin docierać?

2. Czy olej, który teraz wleję zostawić na pierwsze żniwa, czy raczej po docieraniu wymienić na nowy?

3. Po założeniu głowicy trzeba będzie ustawić luz zaworowy - jaki?

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

LOST    7

Mogę odpowiedzieć tylko na 2 pytanie:

a więc olej trzeba wymienić po dotarciu, ponieważ przy docieraniu powstają opiłki itp.

KPK Kumurun Team

Skrzypek    2

szzepek jeżeli tylko szlifowałeś wał,to tutaj nie ma w parze czop-panewka żadnego docierania.Gdybyś wymieniał pare-tuleja-tłok,to wtedy tak.Jednak potych 25-30mtg wymień olej ze względu,że w trakcie montażu silnika zawsze mogły się dostać jakieś zanieczyszczenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kandzik
      Witam, mam problem a mianowicie nie wiem czy listwy w podajniku pochyłym mogą trzeć o blachę dolnią podajnika 
    • Przez AgroKasztan
      Witam,jestem nowy na tym forum, mam na imię Bartek. W najbliższym czasie planuję zakup kombajnu claas mega lub medion do świadczenia usług rolnych, nie posiadam swojego pola a kombajn ma być dodatkowym źródłem dochodu. Wiedzę jak ekspolatować czy kosic mam bo sporo pracowałem na gospodarstwach więc o doświadczeniu nie trzeba wiele dyskutować. Tu moje pytanie, czy takimi kombajnami da się dorobić dodatkowe pieniążki? Tzn jak jest u was z usługami, czy na przykład ciężko jest znaleźć 150 dodatkowych h w sezonie? Usługi chciałbym świadczyć w południowej części Polski łącznie z transportem itp do tego zastanawiam się nad koszeniem kukurydzy. Co sądzicie o otwarciu takiej małej firmy, ma szansę się utrzymać? Oczywiście zakup kombajnu bez kredytu (gilotyny) nad głową. Wiem że jest to zależne od konkurencji, w moim województwie (opolskie) nie ma jakoś bardzo wiele firm usługowych, jednak chodzi mi bardziej i ogólną ocenę pomysłu.
      Pozdrawiam
      AgroKasztan
    • Przez aress
      Witam.
      Temat trochę nie typowy ale może do rzeczy,
      posiadam dominatora 85 już od kilku lat z chederem o szer. roboczej 3.80m który moim skromnym zdaniem jest nie adekwatny do wydajności claasa a jakie kolwiek próby szybszej jazdy tą szerokością powodują nie równomierne podawanie zboża lub co gorsza awariami zespołu tnącego którego w tym roku mnie totalnie zdenerwowały, pęknięta kosa, urwany targaniec, ukręcony wałek napędu kosy, pęknięcia uchwytu mocowań wałka kosy,  więc postanowiłem na następny sezon kupić większy cheder.
      I teraz pytanie do użytkowników dominatora 85 jakim waszym zdaniem jest najlepsza szerokość robocza zespołu tnącego by wykorzystać w pełni wydajność claasa.
      użytkuję ktoś szerokość 5,10m takim claasem ? bardzo interesuje mnie twoje  zdanie jak oceniasz taką szerokość. 
       dodam że szerokość nie wpływa u mnie na dojazd do pola. 
      z góry dziękuje i pozdrawiam  

• Przez jonybrawo8
      Witam potrzebuje pomocy musze w dominatorze 98 wyminic opony na przedniej osi i pyt brzmi jaki inny rozmiar moge zastosować bądź jakie macie zamontowane u siebie. Moja 98 wyszla z fabryki na 23.1 r30 (620/75 r30)
      Dodam ze felgi zostają te same chodzi tylko o sama gumę 
      Dodam ze felgi zostają te same chodzi tylko o sama gumę 
    • Przez imtgumniska
      Witam!
      Panowie dziś ojciec zalał wodą silnik w claasie europie mamy tam silnik perkinsa, normalnie leje wodę do chłodnicy aż tu nagle woda zaczęła przelewać się bagnetem od oleju... Co to może być? Woda przelewa się w dość szybkim tempie a silnik przed zimą był w 100% sprawny, Woda niby też spuszczona. Czy mogło gdzieś wywalić korek w głowicy który jest ukryty pod pokrywą rozrządu czy w ogóle takowy korek istnieje w tym silniku? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.