Skocz do zawartości
yacenty

Umowy na zakup nowego sprzętu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    567

Hej chłopaki i dziewczyny,

Przyszła kryska na matyska jak to mówią.

Za kilka dni czeka mnie podpisanie umowy z dilerem na zakup nowej maszyny do gospodarstwa.

Z racji tego ze nigdy nie kupowaliśmy tak drogiej maszyny i to w dodatku z dużym wyprzedzeniem czasowym jestem zielony jak tego typu umowy powinny wyglądać aby obie strony transakcji były zabezpieczone.

Możecie mi zwrócić uwagę na punkty które muszą się pojawić w umowie a które powinny?

Wg mnie na pewno powinna się pojawić dokładna konfiguracja maszyny, wszystkie opcje które mają być

dokładna cena

dokładny termin dostarczenia maszyny

dokładny termin wpłaty 100% ceny maszyny

pewnie jakieś kary umowne za nie dotrzymanie terminu dostarczenia maszyny

kary umowne za nie dotrzymanie terminu płatności z mojej strony.

Jakieś możliwości odstąpienia od umowy w razie tzw W, przy czym tu pewnie też jakieś kary umowne - np firma nie zwróci wcale, albo zwróci tylko część zaliczki.

Co jeszcze?

Na co zwracać szczególną uwagę? Na czym się przejechaliście podpisując tego typu umowy?

Jeżeli kupujesz od dilera to oni maja już gotowe umowy i jest w nich zawarte to co wymieniłeś . Ja na swojej miałem cenę wyposażenie ciągnika datę do kiedy mi maja dostarczyć i ze mam 14 dni na zapłacenie od chwili dostarczenia mi ciągnika ja przejechałem się na tym ze dostałem ciągnik 2 tygodnie później ale za to ze oni się nie wywiązali z umowy to chyba 300 zł kary zapłacili na moją rzecz...

rafalkom555    13

Napisałeś dokładna cena: pasowało by aby było ustalone w złotówkach, a jeśli w euro to np. po jakim kursie euro na zł przeliczane.

Wiadomość z agroFakt.pl

rafalkom555    13

skuter :)

tak mi się wydaje że kombajn, pisałeś w temacie kurs kombajnisty że juz zrobiłeś kurs i teraz tylko kombajn kupic, a też tutaj piszesz że nie kupywaliśmy tak drogiej maszyny, to kombajn :)

Nikita_Bennet    100

...Możecie mi zwrócić uwagę na punkty które muszą się pojawić w umowie a które powinny?

...

nie chce być mraudny ale:

- termin - dzień, miesiąc, rok, kto pokrywa koszt transportu, rozładunku (potrzebna będzie rampa? będą mieli składaną czy ty musisz im załatwić?) a także to że sprzęt ma być dostarczony za dnia a nie jak się sciemnia i nic nie można obejrzeć (dla mnie siewnik gość przywiózł rano a wyjechał o 1 w nocy),

- cena netto i brutto, waluta, termin płatności,

- spis niezbędnych dokumentów które otrzymasz ze sprzętem (coby nie było że jest to np pojazd podlegający rejestracji a w książce pojazdu będą błędy takie jak np inny VIN niż na pojeździe a tak bywało na rynku samochodowym i gość bujał się 2 miesiące aby wyprostować sprawy), ja np do MTZta zachciałem ksiąkę użytkownika, katalog części i książkę oryginalną użytkownika,

- żaden dealer nie zgodzi się aby do umowy wpisać kary za niedtrzymanie terminu dostawy lub kar za niezgodność towaru z umową (wersja uboższa/bogatsza niż w umowie),

- poczytaj dobrze o zadatku i zaliczce (drogi sprzęt a dealer będzie chciał pewnie zaliczkę a nie zadatek), ja teraz chciałem zadatkować sprzęt (dużo bezpieczniejsze dla mnie) a gość uparł się zaliczkować (sprzęt do 50 tys więc odpuściłem ale powyżej tej kwoty żądałbym albo zadatku albo nie podpisze umowy i idę do konkurencji). Zadatek jest gwarancją wykonania umowy a zaliczka jest na poczet sprzętu, spóźni się o jeden dzień z dostawą i płaci tobie kasę a przy zaliczce spóźni się i nic mu nie zrobisz. Ogólnie sprzedawcy unikają jak ognia zadatku bo każdą sprawę przegrają w sądzie.

- faktura bez głupich wpisów: odbiór faktury potwierdza zgodność towaru z zamówieniem, lub odebrano sprzęt sprawny lub podpisem kwituję odbiór towaru (kumpel traktor odebrał, zarejestrował, zapłacił i teraz czeka i czeka),

- ubezpieczenie, pakiet (rozpisane dokładnie co) gratis,

- ewentualne przeglądy - ja miałem pierwszy (najdroższy) przegląd gratis.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni