tomi83

Zetor 7745 turbo czy MF 698 T

Polecane posty

Mrmagyster    31

siemka,moim zdaniem Massey Ferguson 698 T, dlatego że zetor trochę więcej pali ,a w fergusonie masz perkinsa:):)


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ja bym Wziął Zetora, Ponieważ:

-bedzie pewnie młodszy,

-jest droższy, co znaczy o jakości,

-Jak mniej Mtg ma zetor to weś zetora,

-Lepszy komfort

Mf :

Mniejsze spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeXet121    0

Zdecydowanie zetorek

U nas ma klijent takiego mf i przyznam ze to jest złom

Zetor pujdzie ci na rzepakowym i opałowej ropie..

wiadomo morze i spali troche wiecej lub troche mniej niewiem jakie tam są te spalania bo ja sie znam ale na ursusach:))

Wiec moje zdanie zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Ale macie te argumenty, jak gadanie dwóch chłopów na miedzy ;)he he

P.S post kolegi Dexeta rozbawia do łez, twardo się wypowiada o obu markach a na końcu stwierdza że się zna tylko na ursusach..

Dobra a teraz konkrety:

Zetor: skrzynia 10/2, udźwig 2400 kg, wyd.hyd. 37 l/min, waga 3490 kg

MF: skrzynia 12/4, udźwig 3300 kg, wyd.hyd. 63l/min, waga 3900 kg

No i teraz możemy rozmawiać który lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Witam. Sam posiadam takiego MF-a tylko ze bez turba i jestem bardzo z niego zadowolony. Mało pali, jest bardzo zwrotny, tak jak u mnie pracuje z turem spisuje sie swietnie. No i uciag MF napewno bedzie mial lepszy od zetora.. Probowalem mojego na linie z 1224 to sie oba zakopaly ;)Moim zdaniem MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

MF-90KM

Zetor-81KM

Komfort raczej podobny

Części do Zetora tańsze

Hydraulika w MF ma prawie 2x większy wydatek

Skrzyna... jedna drugiej warta :)

obie maja stanowczo za mało biegów...

 

...osobiscie nie wziął bym ani jednego ani drugiego

rozejrzyj się lepiej za czymś "zielonym"


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Ja bym wolał MF , ale zalezy jeszcze co ci  sie trafi do kupna   :)  (w jakim stanie i za jakie pieniądze) to tez zadecyduje czy mf czy zetor  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1910    6

Moim zdaniem lepszy byłby MF. Myślę, że za zetorem, są tylko tańsze i łatwiej dostępne części. Mf ma skrzynię biegów częściowo zsynchronizowaną, a u zetora nie wiem jak jest.

 

Znajomy ma MF 690 i złego słowa o nim powiedzieć nie może. Mało pali ale perkinsy mają "słabe" pompy paliwowe i lanie byle jakiego paliwa może jej trochę szkodzić.

 

Ogólnie radzę wybrać Massey'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja bym Wziął Zetora, Ponieważ:

-bedzie pewnie młodszy,

-jest droższy, co znaczy o jakości,

 

 

Rozkładam ręce, jak masz takie rady stawiać gów... wiedząc to się wogle nie udzielaj :)

 

Dobra a teraz konkrety:

Zetor: skrzynia 10/2, udźwig 2400 kg, wyd.hyd. 37 l/min, waga 3490 kg

MF: skrzynia 12/4, udźwig 3300 kg, wyd.hyd. 63l/min, waga 3900 kg

No i teraz możemy rozmawiać który lepszy.

To mówi samo za siebie, bierz MF'a bo jak widać pod każdym względem jest lepszy :)

Mało pali ale perkinsy mają "słabe" pompy paliwowe i lanie byle jakiego paliwa może jej trochę szkodzić.
.

 

Mój perkins śmiga na polskiej, ruskiej i pompie nic złego się nie dzieje, jeżeli coś ma ją uszkodzić to tylko opałówka :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

MF-90KM

Zetor-81KM

Komfort raczej podobny

Części do Zetora tańsze

Hydraulika w MF ma prawie 2x większy wydatek

Skrzyna... jedna drugiej warta :)

obie maja stanowczo za mało biegów...

 

...osobiscie nie wziął bym ani jednego ani drugiego

rozejrzyj się lepiej za czymś "zielonym"

 

Ja myślę że kolega szuka prostego ciągnika, typowo mechanicznego. Zawsze jednak może poszukać alternatywy w tych dwóch markach, właściwie to jednaj bo Zetor dopiero po 20 latach wypuścił ciągniki zaawansowane technicznie takie jak MF miał w latach 80-tych.

A z "zielonych" to tylko Deutz kwalifikuje się do tego przedziału cenowego, ale skrzynie 15/5 i 16/8 też nie są zbyt bogate ale zawsze więcej biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

To ja też coś dołoże od siebie. Nie kupiłbym bym ani jednego ani drugiego. Jeśli jestes bardziej za zetorem to kupiłbym cos z serii 7540-10540. Ciągnik znacznie ciekawszy od 7745. Fakt że też szału nima ale skrzynia juz 18x6 i ma troche bajerów.

Co do Mf (oszczedny w paliwie to fakt ale ma minus według mnie delikatny na olej w skrzyni i takie tam piedroły) trzeba o niego bardzie dbać. polecam raczej serie 3XX. Nowsza no i może trafisz tak jak ja skrzynie 12x12 z rewersem i juz robota idzie inaczej.

Ja przy kazdym swoim zakupie dlugo myslałem nad kazdym ciągnikiem. No i mam zetora 8540, Mf-a 365 i c-360 3p. na 25 hektarów ogien!Pozdrawiam.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83    0

Zetor 8540 to troche zadurzy,a mf z tego co słyszałem to ma skrzynie niezawodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dlaczego za duży jego mocy jest większa niz 7745 ale mniejsza od MF'a

Wg mnie to 8540(czy też inny z tej serii) lepszą ma on skrzynie od obydwu 16/4 z dwoma półbiegami bez sprzegła(czyli jakby PowerShift)...

 

Może Deutz'a Dx 90 lub Fendt'a 309LSA bardzo trwałe i ekonomiczne ciągniki o stosunkowo protej budowie...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

to może zamiast się wywodzić to niech kolega odpowie na najważniejsze pytanie. Ile chce wydać na ten ciągnik?? Bo bez tego ani rusz:P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Za MF przemawia wiecej biegów lepszy podnosnik i komfort bardzo podobny dla mnie wrecz lepszy bo kabine ma mniejsza co sie przekłada na wieksza widocznosc. Spali napewno mniej a zrobi tyle samo no moze jedynie z obrotów szybciej spada od zetora ale i szybko sie podnosi z nich o ile nie zgasnie :) ale to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Ja byłbym za MF chociaz Zetor to niby tanie czesci ale wybór nalezy do Ciebie.

 

 

Ale tak ogolnie za cene 7745T masz juz MF 3070 z którym wiaze sie pewne ryzyko ale technicznie bije zetora na głowe i zapewnia ogromny komfort i zadowolenie z pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

za cenę wszystkich filtrów do zetora kupisz jeden do mf'a a gdzie reszta? akurat zetory 7745 to bardzo udane maszyny, no nie grzeszą jakąś oszczędnością w spalaniu ale to porządne maszyny, tylko również trzeba dobrze szukać aby dobrego trafić na dobrego. I można dorwać takiego z rewersem z wzmacniaczem momentu który podwaja biegi załączany bez sprzęgła. O MF się nie wypowiadam bo tylko miałem styczność z 255:D jeszcze raz piszę aby kolega napisał ile chce wydać na ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No to teraz kolego pojechałes i widac ze duzo o MF wiesz :) Ceny filtrów do MF sa na normalnym poziomie ja do 3080 za filtr paliwa płaciłem po 10zł x 2 a za oleju 30 zł ale filtrona jest jeszcze tanszy wiec czy to jest duzo? i czy do Zetora kupi taniej? W to watpie i to bardzo.

Nie wiem jak do skrzyni ale mysle ze nie ma tragedii.

A powietrza to wiadomo ze bedzie drozszy bo w MF jest suchy a w Zetorze mokry a to jest spora róznica.

 

Za 38 tys kupi takiego sobie 7745 i 698 w bardzo dobrym stanie jesli dobrze poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

za cenę wszystkich filtrów do zetora kupisz jeden do mf'a a gdzie reszta? akurat zetory 7745 to bardzo udane maszyny, no nie grzeszą jakąś oszczędnością w spalaniu ale to porządne maszyny, tylko również trzeba dobrze szukać aby dobrego trafić na dobrego. I można dorwać takiego z rewersem z wzmacniaczem momentu który podwaja biegi załączany bez sprzęgła. O MF się nie wypowiadam bo tylko miałem styczność z 255:D jeszcze raz piszę aby kolega napisał ile chce wydać na ciągnik?

 

Dobra :) Daje Ci kilkanaście złotych (tyle kosztuje np. filtr paliwa do MF) a Ty kupujesz Mi komplet filtrów do Zetora;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To zwracam honory koledzy:( nie wiedziałem że do tego modelu również są tanie jak i do zetora. Wybaczcie. Ja również jestem na etapie zakupu ciągnika i wybieram między MF a Case i z tego co się orientowałem to wychodzi drogo za jednostkowe elementy, ale to już maszyny od 2000r w górę. Następnym razem sprawdzę dokładnie do danego modelu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

No to teraz kolego pojechałes i widac ze duzo o MF wiesz :) Ceny filtrów do MF sa na normalnym poziomie ja do 3080 za filtr paliwa płaciłem po 10zł x 2 a za oleju 30 zł ale filtrona jest jeszcze tanszy wiec czy to jest duzo? i czy do Zetora kupi taniej? W to watpie i to bardzo.

Nie wiem jak do skrzyni ale mysle ze nie ma tragedii.

A powietrza to wiadomo ze bedzie drozszy bo w MF jest suchy a w Zetorze mokry a to jest spora róznica.

 

Za 38 tys kupi takiego sobie 7745 i 698 w bardzo dobrym stanie jesli dobrze poszukac.

 

Akurat cena filtra Powitrza do MF'ów sa Szokujące ! do 595 MKII na przyklad trzeba wydać blisko 300 zł.. ;)

moim zdaniem to nie jest "normalny poziom". :) do zetora kupi taniej, bo tylko zmienisz olej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Cena filtra powietrza do MF 595MKII to wydatek ok 50-70 zł. Do innych zachodnich marek ceny oscylują też w tej granicy, do nowszych Zetorów też. Oczywiście ceny zamienników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj