Adrianos

JD 6630P vs FENDT 414

Polecane posty

brzozak2    241

Przepraszam Panowie mój błąd zapędziłem się db myslałem źle napisałem chodziło mi o 8520 na Ps. No skoro Kolega wyżej jest tak bardzo obeznany to chyba musi mnie czegoś nauczyć jeżeli chodzi o duże ciągniki :mellow:

chodzi o to, ze wpadasz do nas jak ura bura szef podwora, piszesz ze masz najlepsze maszyny na swiecie, to ci sie zepsulo (chociaz u innych chodzi), tamto jest super, a w drugim poscie popelniasz taka gafe, ze 12 latkowie wystarczy troche interesujacy sie rolnictwem, by jej nie zrobili.

 

odpowiedz sobie zatem sam jak bardzo wiarygodny w naszych oczach jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a może byś tak wstawił fotę tych twoich fendtów i janków :mellow:

jest tych fotek troszkę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

brzozak2 ile ty masz lat ? bo czytając twoje wypociny masz jednak mniej niż 15, gdzie bym nie wszedł, do jakiegokolwiek tematu to zawsze czytam twoje wredne i obraźliwe uwagi w stosunku do nowo zalogowanych na forum, sam jednak co 20 post jest czymś poparty, w większości pewnie jakimś czasopismem, wiec proszę cię daruj sobie, sam jesteś nabijaczem postów i chyba pragniesz dobić do 5000

 

skoro Maciek011 pisze że ma taki sprzęt to dlaczego niby by nie miał mieć , i dlaczego nie ma prawa napisać co o nim myśli ? może ma ci przesłać dowód rejestracyjny żebyś mu uwierzył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie wlasnosc jest wazna i wpis w dowodzie, tylko wartosc merytoryczna. skoro jej nie ma, a ktos sie podaje za wlasciciela, to jaki jest sens sluchania takiego uzytkownika?

 

na AF mielismy juz synow romanowskich i innych wlascicieli majatkow ziemskich, co po jakims czasie okazywalo sie nieprawda. w internecie jestesmy anonimowi, wiec kazdy moze powklejac zdjecia sasiada, jak bedzie pisal madrze to ok - jego sprawa, ale jak pisze glupio, to wybacz, ale nie bedziemy tego tolerowac.

 

ty jestes tu od miesiaca, a juz myslisz, ze znasz mnie i forum lepiej od uzytkownikow z wiekszym stazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nie chodzi tu o to od kiedy jestem, jestem tu po to żeby dowiedzieć się czegoś więcej, i nie lubię obraźliwych form postów,

kupiłem Fendta bo tak mi doradzono choć w mojej miejscowości same JD,Ursusy i Zetory, częściowo swoją decyzję oparłem na opiniach z forum, nie jestem specjalistą, i myślę że 99% osób tego forum nimi nie jest, forum jest dla wszystkich, i chyba o to chodzi żeby była rzetelna dyskusja :mellow:

 

może trochę się zapędziłem z wychwalaniem Fendta, bo w sumie dopiero mi pokaże co potrafi, myśle że dalsza dyskusja nie ma sensu, po prostu się nie obrażajmy na wzajem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro sie zapedziles, a ja cie utemperowalem to o co chodzi?

 

jak moze byc rzetelna dyskusja gdy ktos nie jest specjalista, nie zna sie na danym zagadnieniu?

 

zwracam sie bezposrednio bo przewaznie rolniki to twarde chlopy, nie wzialem pod uwage, ze jestes bardziej wrazliwy od innych, bedziesz mial powodzenie u dziewczyn :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

za późno już, żonaty już dawno :lol:

 

jakby na forum mieli być sami specjaliści, to może było by z 10 osób :mellow: co to za forum ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek011    1

chodzi o to, ze wpadasz do nas jak ura bura szef podwora, piszesz ze masz najlepsze maszyny na swiecie, to ci sie zepsulo (chociaz u innych chodzi), tamto jest super, a w drugim poscie popelniasz taka gafe, ze 12 latkowie wystarczy troche interesujacy sie rolnictwem, by jej nie zrobili.

 

odpowiedz sobie zatem sam jak bardzo wiarygodny w naszych oczach jestes?

Koleś jak dla mnie jesteś troglodytą daje Ci swoja obiektywna opinie z użytkowania tych maszyn a Ty próbujesz mi w mówić ze u kogoś chodzi niech chodzi ja powiedziałem jak to chodziło u nas zrypał się wiec napisałem ze się zrypał . I skoro chcesz mnie poprawiać to siądź i posiedź w jednym i 2 ciągniku po co najmniej 10 tys godzinek to wtedy pogadamy a nie poczytałeś kilka prospektów . Na Twojej opinii mi nie zależy jeśli ktoś będzie chciał posłuchać to posłucha jeśli nie to nie. a Błąd faktycznie był mój db myslałem źle napisałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

napisałem wcześniej żeby @Maciek011, wstawił foty, ponieważ jak wchodziłem do niego zaraz po tym jak napisał 1posta w temacie po wciśnięciu galerii nie było komunikatu że brak obiektów do wyświetlenia tylko całkiem to okienko się zwinęło i myślałem że nie ma fot :) Tak dla sprostowania :)

I mam takie pytanko, to są twoje sprzęty czy pracujesz w gospodarstwie u kogoś?

@brzozak2 - bez urazy, niby jesteś moderatorem forum a tu piszesz taki tekst, moderator chyba powinien zwracać uwagę tym co innych obrażają, a twoją wypowiedz można potraktować jako obraźliwą :lol: Każdy może pisać co chce, czy to jest prawda co pisze czy nie to jego sprawa :) A tak poza tym to jak się szybko pisze to bardzo łatwo pomylić się np. 8530 a 8520 :) Z tych twoich prawie 5tys postów na pewno nie wszystkie były tak idealnie napisane, @brzozak2 sory bardzo ale napisałem co myślę, w końcu od tego jest to forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Panowie skończcie już te kłótnie, póki co na wniosek idzie 414. Jeśli macie jakieś inne propozycje wyposażenia, co brać a co nie to proszę o pomoc, jaki byłby najlepszy zaczep do beczki o masie 20 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kulowy. :lol: Nam dadzą kulowy jako prezent od dilera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ide poczytac prospekty zatem <_<

oczywiscie, ze kazdy sie moze pomylic, szczegolnie posiadacz takich maszyn. wiadomo jest bardziej zapracowany niz ja czytajacy prospekty jak komiksy za dzieciaka, takie fakty nawet powinny byc pomijane. druga sprawa, ze mod w nastepnym poscie naciskal i to na bank jego potencjalny wplyw mogl wywolac taka sytuacje :P

kurna i znow bylem niekulturalny, wszak powinienem byl napisac: drogi "nowy" uzytkowniku portalu AgroFoto - oczywiscie jesli tylko moge sobie pozwolic zauwazyc - czy, aby jestes pewien, iz owy johan deer jest dostepny z taka skrzynia, zwana przez producenta PS, a w kolokwialnej mowie technicznej full powershift, ktora charakteryzuje sie wszystkimi biegami zmienianymi pod obciazenie, czy to byloby uznane za nieobrazliwe, och, ach???

 

@robert zorientuj sie jak z hydraulika zewnetrzna, bo korbanki lubia wpakowac do 400'tki pompe bez load sensing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

load sensing jest w standardzie:) ja nie zwracalem uwagi na to ale dostalem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak mi robili oferte na 412 to zwrocilem uwage i nie bylo <_<

popa tutaj http://www.korbanek.pl/spolka/ws/pl/maszyny_uzywane/ciagniki_rolnicze/fendt/ciagnik_fendt_vario_412.html

i tutaj http://www.korbanek.pl/spolka/ws/pl/maszyny_uzywane/ciagniki_rolnicze/fendt/ciagnik_fendt_vario_415.html

 

dodatkowo ta pompa jest taka glupia, ze pracuje caly czas z max. wydajnoscia i generuje dodatkowe straty mocy

 

jeszcze wracajac do 312 vario w ogole bym go nie bral pod uwage gdyz moze miec tylko mechanicznie sterowana hydraulika zewnetrzna, a codziennie przydaje sie ehr w tej kwestii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy tak dużym beczkowozie będzie już miał hydrauliczną stopę, więc kula jest lepsza, bo nie masz luzy na niej. :D W przypadku hitcha szarpać będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Niby racja ,ale jaka wygoda sprzęgania...kule trzeba co jakiś czas smarować.

Pochwal się co tam zakupiłeś? :D

 

 

EDIT - 20ton to oczywiście masa pełnej beczki? zatem ile wynosi nacisk na zaczep??


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

2 tony to jest max jaki może być na zaczep. Fakt gadając raz z gościem odnośnie ciągania dyżych czy to przyczep czy innej maści sprzętu to polecał kulą sprzęgać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każdy jeden zaczep trzeba smarować. wink.gif Nawet zwykły z bolcem. tongue.gif

 

Przy DMC 20 ton w granicach 15-20 kN, zależy od konstrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Wiecie może jak jest różnica cenowa między kulowym a hitch'em??


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj