Adrianos

JD 6630P vs FENDT 414

Polecane posty

statek    140

spalanie w testach mierzone na WOM tez nie jest moim zdaniem miarodajne a nie widzialem do tej pory zadnego testu ktory porownywał ciagniki z tymi samymi maszynami.

 

Nie chce robic nastepnej dyskusji ale ze spalaniem na prawdę odczuwam roznice. A co do JD to nie przekonują mnie argumenty ze swoja prace zrobi, a czesto sie to pojawia.

Sasiad ma 6630 i na prawde ma apetyt na paliwo, a przesiadl sie z lamborghini (nie znam modelu)o 20 koni mniejszych

 

co do TMS powinien byc w standardzie i wliczony w cene


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jd ma taka charakterystyke silnika i zuzywa paliwo inaczej niz pozostale marki, ale to dlatego, ze takie sa zalozenia marki i w taki sposob celuja w klienta - ma isc, ma sobie radzic bardzo dobrze z bardzo duzym obciazeniem i stad takie wyniki. moj claas z silnikiem dps, potrafi nawet srednio wciagnac na godzine 40 l paliwa, massey pracujacy z tym samym plugiem 25, ale liczac zuzycie na ha zaoranego pola wychodzi juz porownywalnie w sprzyjajacych warunkach. w takich tez warunkach moglbym zapiac do claasa jeszcze jedna skibe i podejzewam, ze wtedy zuzycie paliwa mogloby byc nawet mniejsze w przeliczeniu na ha niz w MF.

ponadto silnik w claasie spelnia juz surowa norma toksycznosci spalin. moje pomiary sa o kant d. rozbic, bo popelniam w nich mase bledow, jesli chcialoby sie dokladnie okreslic zuzycie paliwa, ale pozwalaja na wysnucie w/w wnioskow.

 

wysokie zuzycie paliwa w jd wynika tylko i wylacznie ze zlego doboru osprzetu, inne charakterystyki potrafia to wybaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

brzozak masz w 100% racje tylko jak w moim gospodarstwie 40ha dobrać idealnie każdy sprzet do ciągnika??

w takich gospodarstwach ciągnik musi być uniwersalny-moja opinia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,

czytajac forum wyciagam opinie, ze na spalanie JD najbardziej narzekaja Ci co nie maja JD:) Jak dla mnie to troche smieszne :unsure: Mam wlasnie takiego JD 6430 na tych 40 ha i tez uwazam ze jest uniwersalny:) Nie narzekam na spalanie, zarowno w polu jak i w obejsciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

nigdy nie miałem wiekszej styczności z JD wiec za duzo tak jak mówi @wojtaso powiedzieć nie moge ale mam poównanie z Zetorem 8441 i w porównani do 312 to szok co on potafi zrobić z paliwem (czasami sie zastanawiam czy bak nie jest dziurawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to fajnie ze idzie, ale w gospodarstwie hodowlanym nie ma az tak wielu prac polowych w ktorych ciagnik "musi isc" transport z beczka, uganiatanie itp w ktorych kazdy litr jest oszczednościa


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@statek i @kamil41 zgadzam sie z wami w calej rozciaglosci :unsure: .

 

nie mam 6430, wiec tez sie nie wypowiem, byc moze wzieli pod uwage to, ze przy takim ciagniku uniwersalnosc jest wazna, ze czesto sie bedzie latac na pusto, albo polpusto, ale pewnosci nie ma ;) .

byc moze kolega co ma 6430 przedstawi nam jakies orientacyjne wyniki zuzycia paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

co do spalania to moge powiedziec ile pali w transporcie i rozrzucaniu obornika:) pole oddalone o 7,5km, rozrzutnik o masie 5t ladowanoc ok 10t. zbiornik wystarczal mi na ok 16 kursow tam powrot i rozrzucenie. tylko to tez nie jest miarodajne, bo 4km jade zwirowka, a 3,5 asfaltem... na zwirowce idzie duzo ciezej:)w transporcie z przyczepa o masie 17 ton na 100 km spalil ok 45 litrow. przyczepa samochodowa lekka w uciagu. i tyle co do spalania wiem:) a tak, nie mam za bardzo jak zmierzyc spalania bo nie mam takich robot:) zazwyczaj sa mieszane prace:) jeszcze ciagnikiem malo robi sie w polu bo co to 40 ha piachow. w tym roku zrobilem 750h(ciagnik pracuje sezonowo) wiekszosc to lekkie prace:) dlatego wlasnie mam 4 cylindry:) moze na wiosne podczas siewu spalanie zmierze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Najbardziej miarodajne podałeś 45 litrów/100 km, i to według mnie jest troche dużo, jak na taki ciągnik.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

co to za różnica czy odnosi się to do mnie czy do moich znajomych ?

 

co do wyważenia to nie chodziło mi o silnik a o rozkład masy w ciągniku, równomierne rozłożenie masy przód tył

 

od czasu do czasu jezdze Fendtem Farmerem412 i ni cholery te ciagniki nie maja rozlozonej masy bez obciaznika na przodzie nie nadaja sie do transportu a ni do prac polowych, jesli chodzi o spalanie to w testach nebraski Fendt 412 vario i odpowiednik JD o tej samej mocy i rowniez bezstopniowce spalaja praktycznie taka sama ilosc paliwa (roznica to 30ml na korzyść Fendta) zas jesli chodzi o moc to JD na kola przekazuje ja o prawie 2KM więcej,

 

 

a jesli chodzi o spalanie w transporcie to Fendtem farmerem 412 z przyczepa od kamaza i hl 8011 ze sloma w transporcie na odleglosci okolo 120km (4 kursy po 30km w obie strony plus zaladunek i rozladunek 32 bel) spalił mi 63 l ON transport glównie droga krajowa 74 i odcinkiem gorajec zagroble -szczebrzeszyn wiec jak ktos tamtedy przejezdzał to widział po jakich gorkach musze jezdzicwink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Nie wiem czy to się komuś przyda i wiem że to taka propaganda firmowa lecz zaciekawiła mnie dzisiaj :unsure:

Mój odnośnik


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Najbardziej miarodajne podałeś 45 litrów/100 km, i to według mnie jest troche dużo, jak na taki ciągnik.

wg mnie nie jest to duzo, bo te 100 km zrobi w 2 godziny, bo ciagnik osiaga predkosc 50km/h. jadac ze zredukowanymi obrotami spalilby mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Czyli 22 l/h , a przeciesz silnik nie jest zbytnio obciążony.

czy ja wiem czy nie jest obciazony. 17 ton i predkosc 53km/h to sporo jak na 120 koni w 4 cylidndrach. poza tym jestem ciekaw jak u innych pala inne ciagniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

orka 25-30cm pług zagonowy kverneland ab 100 ustawiony na 50cmx4 gleba srednia, ani ciezka ani lekka 10l/ha

 

beczka joskin 8400l gnojowicy 6,2l/h

prasa vicon 2160 okolo 8l bez nozy i 10l z nozami na godzine

gruber 3m ustawiony gleboko 14l/h wiecej nigdy mi nie spalila 412


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

312 u kolegi gdzie zawożę QQ w pługu 4 x 45 na glebie średniej i lekkiej pali mu od 12 l/ha w górę, jak dobrze przyciśnie to i 20 l/h mu spali

 

No na 17 ton ładunku to przy 50 km/h 120 konny ciągnik dostanie trochę po garach, jak będziesz sobie po woli delikatnie jechał to spali mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

nigdy 312 nie spaliła mi 20litrów na godzine, raz nie mógł pługa uciągnąć to wyszło 18litrów

@wojtaso uświadomiłeś mnie jak dobrze zrobiłem kupując (przepłacajac) Fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

A czy ta średnia prędkość 50 km/h nie jest deczko przesadzona?

Ciężko określać prędkością maksymalną możliwą prędkość średnią.

Wg mnie nie można liczyć w ten sposób spalania jednostkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kolega napisał że 100km robi w 2godz wiec chyba wie co mówi, musi mu iść troche ponad 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ciekawe jakim cudem-od paru lat ciagniki sprzedawane w Polsce mają max. szybkość ograniczoną do 40 km/h (jakieś tam drobne odchyłki mogą być ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

ciagnik jest z angli:) predkosc nie przesadzona bo u mnie rowno wszedzie jest:) i nie wiem czemu porownujecie oranie do transportu? :o w transporcie przeciez gaz do dechy, a w orce sa uwrocia gdzie ciagnik pali cale nic... wiec 18l/h w orce to bym musial chyba ciagnac phx6 z predkoscia 6km/h.... jadac z predkoscia 40km/h spalilby ok 16,17l na h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jechałem wspomnianym wcześniej F312 z mojej wioski do Koła, (45km z czego jakieś 5km przez miasto) z przyczepą Zasław (cały zestaw ważył 20400kg) warunki raczej słabe(sporo śniegu, część drogi przejechana na 4x4) ciągnik spalił 18l(wg. komputera) wiec analogicznie 40l/100km (100*18/44) ;)

Myślę, że gdyby nie zima udało by się spalić mniej. Mimo to uważam, że wynik podobny do wspomnianego wcześniej jelenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

jadac 40km/h tez spalanie wynosilo by ok 40l na 100km. zestaw troche ciezszy, bo 22,5t :) fizyki sie nie da oszukac. konie swoje pala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po przeczytaniu postów począwszy od mojej ostatniej wypowiedzi zaczynam pojmować kryterium Roberta. smile.gif Uważam, że taki mocny, jak na czterocylindrowy silnik, ciągnik ze skrzynią bezstopniową jest bardzo uniwersalnym. blush.gif Chyba zacznę pisać list do Mikołają, aby za zbierał na Fendta. wub.gif Kiedy trzeba będzie ciągnął, na granicy poślizgu, zapewniając maksymalne wykorzystanie siły pociągowej ciągnika, natomiast w pracach lekkich ustali obroty możliwe nisko, aby praca była maksymalnie ekonomiczna. happy.gif Zdarza mi się prasować siana na ciasnych łąk i wielokrotnie tęsknię za zwrotnym 3514, kołując jak Boeing, przygotowujący się do startu, tym niezwrotnym TD. dry.gif Ale ja jestem mądry. laugh.gif Amerykę odkryłem... Szkoda, że Kolumb zrobił to samo, tyle, że za darmo. biggrin.gif

 

 

W okolicy jest F312 Vario i rolnik chwali bo go, bo jest uniwersalnym ciągnikiem. Jeździ około 15km z rozrzutnikiem Fliegl ASW (jakieś 12 ton) i jak sam przyznaje Vario zapewnia mu komfort podróży. wink.gif Czasem również nim prasuje prasą DF i z tego co mówił, to ciągnik z bezstopniówką lepiej wykorzystuje potencjał silnika i przepustowość prasy. rolleyes.gif Fendt sieje również pracując z Rapidem i wtedy ustala sobie stałą prędkość siewu, a "mądrala" dba o jego kieszeń, zapewniając możliwie najniższe spalanie. cool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj