Adrianos

JD 6630P vs FENDT 414

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    61

@Robert a nad jaką prasą myślisz, może praso-owijarka? jak tak to do takiej prasy i beczki 14tys to chyba bym postawił na 6 garów JD, bo do tura chyba zostawiasz 6320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Robert podobnie jak ja ma gospodarstwo hodowlane w ktorym 4 mysle ze bedzie lepsza.

 

obciaznik na stronie korbanka kosztuje 12 tys zł brutto, a juz podczas negocjacji jakies 5 tys od calej kwoty.

Wyposazenie jest bogate, EHR na przod tez chcialbys?

 

moi zdaniem nizej niz 94 tys euro ciezko bedzie zejsc;/ jeszcze opcja wziecia 412 i podciagniecia mocy po roku


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kurcze myślałem że poniżej 90 tys E da się zejść tylko 2 tys E by zeszli z takiej ceny? :P

 

Takie pytanie dla wtajemniczonych:

1. Czy 414 ma moc zmienioną tylko mapami wtrysków, czy konstrukcyjnie jest silnik wzmocniony?

2. Dopuszczalna masa całkowita w 414 jest o 500 kg większa niż w 412 i czy to tylko jest trik w homologacji czy jednak wzmocnienie konstrukcyjne? No bo to już klasa prawie 150 konna i może homologacją podciągają ładowność do 4 t?

 

Robert czemu szóstka za duża? smile.gif Ile ta bombka 870kg kosztuje? W cenie 1150kg z logiem Jelenia jest 1700kg bez loga. tongue.gif

Te 145 KM mocy maks wykorzystałbym jedynie w pługu i czasami w transporcie, ciągnik pracowałby dużo w lżejszych pracach, średnich i chciałbym kompaktowy traktor.

Bombę z logo Fendta mogę sobie odpuścić, mam takich fachmanów że dorobią coś fajnego około 1 t.

 

@Robert a nad jaką prasą myślisz, może praso-owijarka? jak tak to do takiej prasy i beczki 14tys to chyba bym postawił na 6 garów JD, bo do tura chyba zostawiasz 6320

 

Prasa to raczej John Deere i tu się chyba nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

u mnie wlasnie tyle zeszli, ale u Ciebie jest o wiele lepsze wyposazenie, wiec nie wiem, moze sie uda cos nizej:)

 

z tego co mi serwisant mowil to tylko tym, tylko sterownikiem silnika, reszta jest taka sama.

 

moglbys napisac za ile by ta bombke Ci zrobili?

 

Prasa JD? dlaczego?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Moim zdaniem różnią się tylko szczegółami w oprzyrządowaniu silnika np. większa chłodnica, a sam silnik jest taki sam. DMC jest większe o 500 kg, a masa o 50 kg gdzie na oponach jest z 20 kg

412 - 480/540,

a 414 - 540/600.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Prasa to raczej John Deere i tu się chyba nic nie zmieni.

Jeśli mogę dodać swoje 3 grosze. Serwisanci JD nawet twierdzą, że prasy od jelenie nie należą do najlepszych ;) coś z tym jest bo u nas z 3 pras JD została jedna a dwie zostały wymienione na Kuhny czyli w sumie to stare Vicony :P

Co ciekawe Kverneland sprzedał zakłądy produkujące prasy Kuhnowi i podpisał umowę z Gallani na sprzedaż pras ze swoim logiem ;) :lol:

Co do silnika to kiedyś czytałem w droszurze Deutz AG na konferencji, że silniki z Fendta 414 i 415 są wyposażone w inne materiały ze względu na dużą moc, poniżej 140Km różnią się mapą sterowania i układem zasilania, takie same różnice są pomiędzy 140 i 150KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a moim zdaniem to tez chwyt marketingowy, zapelniona luka w ofercie poprzez model o wiekszej mocy

 

co do chlodnicy to nie wiem co trzeba robic zeby podniesc temp w 412:) najciezsza praca u mnie byl gruber 3m i przy temp 30 stopni wiecej niz 4 kreski na 10 nie bylo, a gdy wrocilem do domu i sprawdzilem olej w skrzyni to miarka byla niewiele cieplejsza od temp mojego ciala, jakies 40 stopni


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

statek ale to nie był folder Fendta i nie jego konferencja tylko spotkanie organizowane przez Deutz AG :P

4 cylindrowe silniki o mocy 130-160KM też mają o pojemności ok 5dm3. Tylko dla Fendta jest 4dm3 i 140/150KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@statek taka bombka to nie problem, udało mi się teraz dorwać rurę grubościenną 50 cm średnicy i 2,4 długości za 400 zł, po cenie złomu, waga 400 kg. 2,4 to troszkę za szeroki, obcinasz ile Ci pasuje, zalewasz betonem ze żwirem płukanym, zaspawujesz końce blachami, potem spawasz wieżyczkę, uchwyty na cięgła, szlifujesz, docierasz, malujesz i jest obciążnik. Oczywiście możesz dać rurę grubszą, nawrzucać ciężkiego złomu i wychodzi Cię około 1 zł/kg obciążnika.

 

Prasa JD bo jak handlowcy sprzedawali jeszcze Vicona i JD prasy to maszyny były porównywalne, cenowo zależne od kursu Euro.

 

Myślałem że Fendt robi tak jak JD czyli 2, 3 modele o identycznych silnikach, a potem jakieś wzmocnienia, np. silnik 6630 to c oś innego jak w 6830 i 6930, to samo z 7430 i 7530, ten większy ma wzmacniany silnik.

 

Ale DMC i ogumienie to mała różnica, bo 412 w opcji może mieć też takie kapcie jak 414. Niby 500 kg ale założyć tonę na przód i 3 t siewnik do 412 to już przeciążony ciągnik. Mnie ciekawi jak osiągnięto tą większą ładowność skoro folder podaje identyczne masy własne.

 

4 cylindrowe silniki o mocy 130-160KM też mają o pojemności ok 5dm3. Tylko dla Fendta jest 4dm3 i 140/150KM

 

No właśnie Valtra wyciska 140 KM z 5 l, JD z 4,5 a Fendt jedynie z 4 litrów, ale patrząc w drugą stronę JD 8345 z 9 litrów ma 350 KM i jakoś to się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja bym powiedział że lepiej by to było gdyby wieżyczka była przyspawana do tej rury ale także wpuszczona w środek, wypalić dziurę, włożyć a później przyspawać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do mniejszych miałbyś 6320, a taką szóstkę można zapiąć do sporej beczki i rozrzutnika. Wiem, że obecnie masz bodaj dwa małe, ale w przyszłości nie wiadomo jak to będzie z kierowcami. ;) Poza tym gruntu przybywa i jak już wcześniej pisałem, trzeba patrzeć długoterminowo. wink.gif Jaki potencjał eksploatacyjny czy to w latach czy to godzinach zakładasz dla tegoż ciągnika? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Popieram Bobek_Farmer ;) 6320 zapiąłbyś do rzeczy mniejszych tj kosiarki prasa i inne,a do 6 pług i większe rzeczy B) Jeśli masz już JD to postawiłbym znów na tą firmę zarówno w prasach z punktu widzenia ekonomicznego przeglądy za jedną drogą oleje te same itd,i jeszcze gdybyś brał od jednego dilera to on też inaczej wtedy patrzy :) A teraz w sprawie ciągnika w tych pracach 6 lepsza ze względu na większą pojemność gabaryty i mocniejszy silnik ;) a i jeszcze cena tak jak mówisz za 414 byłby już 6830 full opcja ;)a to jest różnica spora między jednym a drugim traktorkiem ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To aż tak szóstka JD jedt mniej skrętna od Fendta 414?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

musi byc :D

fendt zawraca w 9,5 metra, wiec chyba zadna szostka nie da rady sie w tym wyrobic.

 

ja tez w gospodarstwie roberta widzialbym czworke, nawet jako ten glowny ciagnik, bedzie prawdopodobnie bardziej wykorzystywany uniwersalnie niz maly ciagnik w gospodarstwie gdzie tylko rosliny sa uprawiane :)

 

jest tez kolejny argument. john roberta popracuje jeszcze kilka lat i bedzie zmuszony pojsc na emeryture, wiec role tego mniejszego zawsze moze taki fendtciak przejac i bedzie dobrze robil nawet z tymi maszynami co teraz john. jesli kupi 6 cylindrow to juz szkoda go do tych maszyn wykorzystywac, do ladowacza w oborze tez tak srednio. przy kupnie kolejnego ciagnika robert bedzie mial fendta, ktory moze zastapic malego, ale tez dalej spelniac role wiekszego konia i wtenczas bedzie mial wiekszy komfort w wyborze :lol: .

 

fendt ramke jakas ma, wiec nie strach mu zalozyc tone na przedni tuz, dlatego ze stabilnoscia nie powinno byc problemu. ja do swojej popierdolki 900 kg zakladam, fakt ze jezdze troche z dusza na ramieniu, ale zadowolony jestem z 4 cylindrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby JD miał w ofercie mocną 4 z silnikiem 140 KM to z wyborem ciągnika nie miałbym problemu.

Przecież John Deere ma w ofercie ciagnik 6534 premium o mocy 145 koni w 4 cylindrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

czytając te wypowiedzi miałem zaproponować jd 6534, no ale jest to tak jakby 6 w gabarytach.

A jd 6430 i podrasowanie go o parę km? na te 140km to chyba nie da rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

6430 gabarytowo jest duzo mniejszy od fendta 400 i na glowny ciagnik nie bardzo sie nadaje, bardziej z seria 300 go mozna porownywac.

 

poza tym po co szukac na czegos innego, skoro jest fendt 400, ktory idealnie pasuje do takiego gospodarstwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dużo mniejszy ???-brzozak zawsze mi się wydawało że one są baaardzo porównywalne jeżeli chodzi o gabaryty :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jak patrze na 312 Vario co w okolicy śmiga to on mniejszy od 6030 jest. smile.gif Jak teraz patrze na Vario 400 to on trochę wyższy jest od 6030 czterocylindrowego. Tyle, że F około tony cięższy. wink.gif Biorąc po uwagę rodzaj skrzyni to ta masa przypada głównie na skrzynie. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ciekawe, skrzynia Vario powinna być nawet lżejsza od power shift, różnica wagi skrzyń na pewno nie wynosi 1 tony :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Różnica w wadze między DF Agrotronie m620 a ttv 620 to 800kg. :) W NH t7030 PC i t7030AC różnica wynosi już tylko 150kg. :lol: W DF Agrofarmie ttv 420 i 420 różnica wynosi 650kg. smile.gif Wbrew pozorom skrzynia w DF M nie jest bardzo złożona. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wątpię, że taka jest różnica mas ww. modeli, ale nie jest to wyłącznie zasługa skrzyni. 800 kg to jakieś 100 dm^3 stali, chyba nie da się o tyle więcej upchnąć w skrzyni bezstopniowej(która składa się z przekładni planetarnej, pompy i silnika i pewnie przekładni mechanicznej 2-6 zakresowej) :D.

Sam jestem ciekawy skąd taka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj