Adrianos

JD 6630P vs FENDT 414

Polecane posty

statek    140

a no i moja 412 jest 1 vario na terenie pow. sejnenskiego:)))


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no to myśle że w powiecie łomża już śmiga ich -naście jak nie -dziesiąt ;D ja nie ukrywam że Twoja opinia na temat tego traktora znacznie wpływa na moje zdanie, gospodarstwa są podobne(Twoje i nasze) także i maszyny podobne są potrzebne, wiec jako użytkownik wyrażasz się o nim w samych superlatywach to musi być coś na rzeczy;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

a homologację na ten ciagnik też dostaniesz certyfikat zgodności? Bo jeśli to fabrycznie nowy to powinien to mieć? A serwis kto będzie pełnił? Bo w przypadku awarii to ważne są tez pieczątki w książce serwisowej. Jak możesz też porównywać ciągnik który juz raz był gdzieś tam rejestrowany do nowego? To tak jakby kupić samochód za granicą, zarejestrować go na siebie i próbować sprzedać jako nowy. Ty będziesz jego juz drugim właścicielem jak nie patrząc. Jeśli o Pana Mirka O. chodzi to jednak ma nowy ci od nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrianos w samej mojej parafii chodzą 4 na vario i 3 trzysetki Ci...Napisz kiedy będzie stał na placu,to trzeba będzie się przejechać i obejrzeć :huh: I co bierzesz w jakimś innym kolorku np.black beauty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie no co Ty;P człowiek się z kasą szczypie;P szkoda tyle kasy dokładać za kolor...;/ kiedyś coś tak nieśmiało się myślało, ale teraz to ja za te pieniądze wole coś innego kupić;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh no fakt,ale jak byś takim przejechał przez wieś to by każdy głowę podniósł :huh: Czekamy na fotki.A może pan Krzysztof załatwił by Tobie 712 też 10tys taniej co?Wtedy byś miał problem z głowy 6cyl,i cena dobra ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie wiem;P

820(nie wiem czy napewno ale wiem że200km) 300mtg za 100tyśE proponował;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie raz pisalem o plusach i minusach 412,

 

plusy to przede wszystkim sila uciagu, spalanie, komfort vario, zwrotnosc, udzwig, rozlozenie masy

 

minusy, przede wszystkim kabina, prawe drzwi sa zbedne bo i tak sie przez nie wsiadzie, a miejsce na nogi pasazera jest raczej symboliczne (MF wypada lepiej), moim zdaniem zbyt twardy fotel operatora, porownywalem z MF i tam jest bardziej miekki, nie wiem jak bedzie z paleniem w zime, koszty eksploatacji sa naprawde duze, glupie filtry potrafia kosztowac 700zł na przeglad.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Statek-ale Vario to raczej z uciągu nie słynie ? (tzn. chodzi mi o stosunek mocy silnika do uciągu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

nie raz pisalem o plusach i minusach 412,

 

plusy to przede wszystkim sila uciagu, spalanie, komfort vario, zwrotnosc, udzwig, rozlozenie masy

 

minusy, przede wszystkim kabina, prawe drzwi sa zbedne bo i tak sie przez nie wsiadzie, a miejsce na nogi pasazera jest raczej symboliczne (MF wypada lepiej), moim zdaniem zbyt twardy fotel operatora, porownywalem z MF i tam jest bardziej miekki, nie wiem jak bedzie z paleniem w zime, koszty eksploatacji sa naprawde duze, glupie filtry potrafia kosztowac 700zł na przeglad.

 

jesli chodzi o uciag podczas transportu to ursus 1224 wiecej pociagniej jak 412

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

820 miał bo dopytywał u nas ile nowa a ile roczna uzywana kosztuje :D

 

no to ile u Was??;>


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jesli chodzi o uciag podczas transportu to ursus 1224 wiecej pociagniej jak 412

Jeśli chodzi o uciąg to 1224 trzeba porównywać z 712.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

byłem świadkiem jak 1212 i 1224 wyciągały samochód ciężarowy w śniegu. Co prawda opony miały łyse ale mordowały z pół 40 minut. Kiedy gospodarz podjechał 412 na oponach 650 tył i 540 przód obciążnik 1200 kg to wyciągniecie samą 412-tką trwało 30 sekund. Krótki łańcuch i buta. Dla przykładu obejrzyjcie ten film :D

www.youtube.com/watch?v=3nFqg8MrXL8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Heh,a od kiedy to uciąg ciągników porównuje się na śniegu? :D

I jeszcze wyklektane Ursusy z nowym 412 z dobrym kierowcą za kółkiem...

Zimą nawet marka opon ma kolosalne znaczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Koło mnie gościu 412 ciąga dosyć duże składy, po 32-38 ton netto i 412 daje rade, tylko mówił ze lepsza by była 6tka jakaś bo ciągnik krótki i trochę lekki do takich ładunków ale daje rady normalnie rozpędza się do vmaxa ale tak szybko nie jeździ. Co innego z pola wyjechać to są problemy ale to można na dwa ciagnac lub pojedynczo przyczepy wyciagnac na drogę i tam szczepić i jechać. Jak ja zetorem ciągałem takie składy to co fendt nie da rady? 120 niemieckich koni a 100 czeskich to chyba różnica.

Poza tym Ursusy 1212/1224 mają dobry uciąg, szczególnie jak zdrowy silnik. Swoją 1212 szybciej się rozpędzam do pełnej prędkości ( skrzynia szybka 40) niż Nh o mocy 140 koni - ruszaliśmy razem i juz mnie nh nie mógł dogonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

technicznie, od strony ksiazkowej jaro ma racje sprawnosc vario jest gorsza o 10% w porownaniu do stopniowych skrzyn

 

ale komfort pracy jest taki, ze naprawde o wiele latwiej i lzej idzie vario niz stopniowa skrzynia, głownie chodzi mi o prace polowe


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się powtarzać ale bezstopniówki mają to do siebie że występują u nich spore straty oleju w uciągu,a wiadomo że na biegach coś takiego nie istnieje....Oczywiście,dobre dociążenie i problem z głowy.We wszystkich testach (a i ze swojego doświadczenia wiem)że vario ma o wiele większą siłę w uciągu na wom,niż w biegówkach.

Rogeryk co pan Krzysztof 822 kupuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Robert zamów to Ci ściągnie;D może Ci lepiej wyjdzie jak z tarnowa;P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

czy lepiej to bym nie powiedział bo w przypadku jakiejś usterki to i tak bym musiał sie do Tarnowa zgłosić, żeby naprawili bo wątpię, ze Pan Krzysztof ma programy serwisowe za które trzeba zapłacić ...dziesiąt-tysięcy i ludzi przeszkolonych do obsługi Fendta :D Wspólpraca pomiedzy dilerem a klientem nie kończy się tylko na ''ściągnięciu'' i wypchnięciu za bramę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

skoro wyszła na jaw tak duża awaryjność fendta to na powrót trzeba się zastanowić nad JD


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

No i co wybraliście w końcu bo ciekawi mnie ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj