Adrianos

JD 6630P vs FENDT 414

Polecane posty

brzozak2    241

@statek jesli juz cos przeciagamy to tak zeby mialy swoje standardowe obciazenie, podobne ogumienie, cisnienie w oponach i zaczepione byly na tej samej wysokosci.

 

na YT jest filmik na 933 przeciaga odciazonego kirovetza, ktory byl niewlasciwie zapiety, mial stare opony itd.

 

oczywistym jest tez, ze ciagnik kolowy, jesli podloze jest w stanie zapewnic trakcje przeciagnie bez problemu porownywalny ciagnik gasiennicowy, dla mnie to jest normalne z uwagi na wielokrotnie mniejszy nacisk jednostkowy i mozliwosc zageszczenia drogi pod soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 w pełni się z Toba zgadzam... samo przeciąganie jako sztuka dla sztuki to nie porównanie. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tylko ze moje przeciaganie bylo po to aby ojcu cos udowodnic:)

 

a ogolnie to chwyt dilerow, na pokazach, mi tez fendt zaimponowal ze tego claasa przeciagnal dopoki nie zrozumialem na czym to polega:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No cóż ja zakładam do swojego pług 1300 kg na przód biorę 2 belki sianokiszonki 1000 kg, 5600 + 1300 + 1000 kg daje 7900 kg, dajcie jakiś słabo z balastowany ciągnik 150 KM, pewnie małe miałby szanse. Przeciąganie dwóch ciągników o różnym stopniu dociążenia jest bezsensowny, nie ma jak pług czy inna maszynka i w pole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Przeciąganie dwóch ciągników o różnym stopniu dociążenia jest bezsensowny

A czy czy przeciąganie ciągników w ogóle ma jakiś sens?

Przecież nie ma znaczenia ani marka, ani moc ciągnika.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Myślę że w jakimś stopniu odzwierciedla możliwości, pokazuje np czy ciągnik ma tendencję do skaknia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

np. forterra skacze jak opetana :(


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moj same tez :( , ale nie niuniek juz nie. dzisiaj 25 ton netto pod gore i jeszcze dolek zaczal kopac na szlace, w zniwa 32 tony netto z pola, ale to z dociazeniem i tez wyciagnal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Mnie się wydaję że na łąki lepszy będzie fendt ponieważ jest lżejszy bardziej kompaktowy i z kosiarkami powinien pięknie chodzić lecz mam pewne obawy co do tej samozbierajki torro bo to bycza maszynka już jest i fendt wydaję mi się za mały :(


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wlasnie taki test jak ciagniecie przyczepy z takim ladunkiem powinien byc wymiernikiem mozliwosci ciagnika:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Mnie się wydaję że na łąki lepszy będzie fendt ponieważ jest lżejszy bardziej kompaktowy i z kosiarkami powinien pięknie chodzić lecz mam pewne obawy co do tej samozbierajki torro bo to bycza maszynka już jest i fendt wydaję mi się za mały :(

 

 

co do torro to my jej nie mamy! posiadamy na chwile obecną europrofi4000, ale powoli myśli się o jeszcze jednej przyczepie tak żeby samemu sprawnie wszystko obrabiać,


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jesli masz laki na torfie to warto inwestowac w przyczepe, ale jesli ma orne i zbierasz z nich trawe to lepiej przejsc na wieksza ilosc kukurydzy.

 

U siebie sotosuje 70% kukurydzy w zywieniu i jak narazie dobrze to sie sprawdza


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja wiem że qq jest najlepsze, tate ciężko przekonać, ale pozatym nie ma zbytnio gdzie siać u nas, za słabe ziemie.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Ale gdyby dać na maxa obornika,gnojówki, zasiać qq z dozowaniem nawozu wieloskładnikowego ;)To urośnie :unsure:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

to rób tak dalej, ja nie widzę ekonomi w takim działaniu.... lepiej gotowej paszy kupić.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to lepiej powiedz jakie osiagasz wydajnosci od 1 szt skoro nie widzisz ekonomii w siewie kukurydzy z dobrym nawozeniem?

 

na 1ha 16tys l gnojowicy, koszt wywozu 30zl (samo paliwo)

350 kg yara mila 8-24-25 500zł

300 kg soli potasowej 600zł

200 kg saletry 300zł

oprysk 120zł

siew, wysiew nawozow i oprysk 120zł we własnym zakresie, samo paliwo

 

zbior 500zł (licze jakbym robil usluge, tak sam zbieram) plus folia ale to nie wspolmierne, nie wiem jak to przeliczac:)

 

ogolem wychodzi 2 tys zł na 1ha a daje plon 70/ha


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

u mnie licz 80tyś gnojowicy żeby urosło;P co to jest 16tyś gnojowicy? gorzej jak pół litra na dwóch... ja na łąki na wiosne leje po 27tyś na ha, w tym roku posialiśmy 4ha, bo się uparłem, tata nie chciał, gnojowicy wylałem 35beczek na to, nawozy poszły(tylko nie wiem dokładnie co... tata siał, napewno polifoska), 6 razy odżywiałem+ na każdy opryskiwach 400l 50kg mocznika, rezultat: w jednym kawałku połowe dziki zorały, na drugim przypaliło (były dwa tygodnie bez deszczu) i taki efekt;P

 

 

w tym roku posiałem żyto na poplon żeby worać, zamierzam pole wywapnować, na wiosne myśliwi mają ogrodzić przeciw dzikom i myślę że będzie pierwszy rok kukurydzy u nas(15 ha mamy zamiar zasiać) @ statek jeśli masz jakieś rady co do uprawy qq to zapraszam na pw lub gg.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Adrianos lepszej paszy niż dobra kiszonka z kukurydzy do bydła nie wynaleźli a wiadomo że samo to nie urośnie ale coś za coś :unsure:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ile kosztuje ładowacz na fendta seri400?? odpowiednio fendta stolla i quicka (z góry przepraszam za błędy) ;P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A może MX quicka wyprzedza pod względem rozwiązań o wiele lat :P


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to troche duzo

 

mx byl w cenie stolla a ja dalem 28 netto


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

co do tego fendta 700 seria, to w czwartek na allegro był 712 vario tms za 430tys brutto z Rajgród, to było wieczorem i do zakończenia zostało 12godzin, więc go na allegro juz nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

co do tego Fendta... Jeden z rolników się zadał z tym dealerem, wpłacił mu zaliczkę na ciągnik 712 nowy później przetrzymał go z fakturą do ostatniego dnia złożenia wniosku o płatność bo ciągnik dopiero wtedy przyjechał na plac. Klient wziął fakture bo juz nie miał wyjścia i opłacił. Ciągnik 500 godzin pół roczna gwarancja, bez balastu na przód i zapłacił 30 tys więcej niż sąsiad za 714 z balastem opony szersze, łącznik hydrauliczny , TMS i Ti. Instrukcję obsługi skserował sobie od sąsiada :P Byłem u nich na placu w czwartek i tego ciagnika nie maja. Pewnie podpucha by klienta przyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

to poziomowanie hydrauliczne w mx wcale nie jest takie dobre, quicke bedzie najmocniejszy z duza sila wyrywania czyli typowy do najciezszych prac, jak dla mnie najlepszy stoll jesli nie bedziemy jakos bardzo go forsowac bo chyba najdelikatniejszy jest z tej trojki. jakby moglo wygladac sterowanie ladowaczem w serii 400, daloby rade calkowicie podlaczyc go pod ten joystick wielofunkcyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj