Adrianos

JD 6630P vs FENDT 414

Polecane posty

Adrianos    30

jak w temacie panowie, zainteresowani jesteśmy zakupem nowego traktora po dogłębnych analizach na placu boju zostały te dwa więc nic innego nie wchodzi w gre. chciałbym teraz dowiedzieć się orientacyjnych cen wyjściowych na oba modele(wyposażenie napisze na dole), koszta, dostępność serwisu a także wszystkiego co mogło by się przydać przy wyborze ów traktorka.

 

- JD 6630 Premium z CommandARM skrzynia bezstopniowa AutoPowr, amo oś i kabina przedni tuz i WOM

 

- FENDT 414Vario z przednim tuzem i womem, tutaj bezstopniówka to standard.

 

liczę na rzeczowe odpowiedzi użytkowników i ludzi którzy mają styczność z tymi maszynami,(ma ktość JD z CommandARM?) chętnie bym posłuchał o tym podłokietniku bo jeszcze nie widziałem tego w żadnym jeleniu, z góry dziękuje za pomoc.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mav ma w swoim 6630 command arm, ja mialem 6430 skonfigurowanego z command armem, ale nie wyszlo.

pojedynek dosyc glupi, bo dlaczego porownujesz ciagnik 4 i 6 garowy?

najpierw sie zdecyduj na ilosc cylindrow, a pozniej na marke. poza tym tak jak wspominalem mav kiedys zakladal podobny temat, wiec najpierw tamten przeczytaj od dechy do dechy, a zapewniam cie ze znajdziesz odpowiedz na 95% swoich pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

dlatego fendt w 4 garach gdyż na 714 nas nie stać cena 100tyś euro netto jest "troche" zaporowa.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ale chyba najpierw oceniasz jaki ciagnik ci jest potrzebny, a pozniej dobierasz do tego marke czy poziom wyposaazenia.

 

jesli tylko cena powoduje to ze chcesz wziac nawet fendta w 4 garach, to ja nie mialbym najmniejszego dylematu i bral jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

w naszym gospodarstwie spokojnie powinien poradzić sobie 4cyl, 6 cyl był by lepszy ale jeśli chodzi o fendta to jak już mówiłem cena... nam nie potrzebne są żadne systemy automatycznego prowadzenia, tylko skrzynia bezstopniówka przedni TUZ z womem amo oś i na dobrą sprawe to wszystko. jeśli 414 będzie w lepszej cenie od 6630p to na pewno na podwórku pojawi się fendt.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

w naszym gospodarstwie spokojnie powinien poradzić sobie 4cyl, 6 cyl był by lepszy ale jeśli chodzi o fendta to jak już mówiłem cena... nam nie potrzebne są żadne systemy automatycznego prowadzenia, tylko skrzynia bezstopniówka przedni TUZ z womem amo oś i na dobrą sprawe to wszystko. jeśli 414 będzie w lepszej cenie od 6630p to na pewno na podwórku pojawi się fendt.

 

I bedziesz bardzo żałował tego wyboru,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dolacze sie do opinii brzozak2

 

nie jest to trafne porownanie, AP w JD nie jest tak dopracowana i sprawdzona jak vario. Ile ha masz do obrobienia?

 

ja mialem podobny dylemat ale u mnie 6 odpadla ze wzgledu na brak uniwersalnsoci, u mnie chodzi przy kosiarkach, prasie, beczce a tam akurat lepsze rozlozenie masy jest niepotrzebne tak jak w przypadku prac polowych ktorych % mam zdecydowanie mniej.

 

716 kosztuje 92 tys euro netto, taka cena bylo ostateczna po negocjacji, za 412 dalem 76 tys, a 6430 AQP kosztowal 280 netto, gdybym dolozyl AP to bym mial cene 412.

 

jesli bedziesz bral 414 to doloz radar, zlacze ISO i przedni EHR, ja zaluje najbardziej ze nie wzialem radaru, a i wez bez przedniego balastu, obciaznik kosztuj 12 tys zl netto:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

A ja mam pytanie jak wiecie jakie są ceny Fendta ile by kosztował fendt 309 vario 95km z podstawowym wyposażeniem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki 6630 P AP z TLS itp. to prawie 90 kafli € będzie. :) Szczerze wybrał bym jednak Fendta, bo skrzynia bardziej sprawdzona i potem łatwiej sprzedać. :)

 

Temat o którym pisał @brzozak2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@ bobek ten temat czytałem ale tam jest seria 700 a my się skłaniamy ku 400, ze względu na cene, różnica między nimi to ok100tyś, a za to to można tura z całym osprzętem plus jakoś maszyne kupić,

u nas traktor ten będzie głównym w gosp, pracował będzie głównie beczka, przyczepa samozbierająca dwie kosiarki, pow. gosp to ok 100ha z czego nieco ponad 10ha jest orne reszta łąkii pastwiska.

 

naprawde Panowie doradzcie czy brać fendta czy może w ogóle JD w comforcie i darować sobie bezstopniówkę bo z tego co @statek napisał premium też strasznie drogi


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to trzeba bylo od razu napisac jak sytuacja w gospodarstwie wyglada. mysle, ze spokojnie mozesz brac 414 tylko uwzglednij to wyposazenie o ktorym @statek wspominal, o tms nie zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no to że TMS to sprawa oczywista, o co chodzi z tym radarem?? bo ten ISObus to jakiś dodatkowy panel? czy na terminalu vario będzie pokazywał maszynę?


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na terminalu mozna obslugiwac funkcje maszyn jesli sa kompatybilne z systemem isobus.

radar podaje ci predkosc rzeczywista i na tej podstawie moze okreslac poslizg kol ciagnika, to mozesz wykorzystac np. w pracy z narzedziami na podnosniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

u nas myślę że ten radar zbędny,a i isobus tylko w przyczepie jest, w przyszłości może w beczce. bo obecna meprozetu to bez jakiejkolwiek elektroniki. więc na nasze typowo mleczne gospodarstwo polecacie 414? odpowiednio obciążony śmiało może konkurować w uciągu z 6630?


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

jeżeli masz takie wymagania to 4 będzie lepszym wyborem ze względu na zwrotność co przy kosiarkach ma duże znaczenie ale co będę pisał o takich oczywistych sprawach


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie moze konkurowac z sila uciagu jd 6630, dlaczego niby mialby? nie znam sie na pastwiskach, ale radar moze rowniez zadbac o darn, tylko nie wiem czy mozna go w jakis sposob wykorzystac, moze lepiej niech @statek powie jakie widzi zastosowania radaru w gospodarstwie hodowlanym.

 

juz masz praktycznie 2 maszyny pod isobus, a w przyszlosci raczej mniej nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no ale ze to taka sama moc jak w 6630 to chyba porównywalne osiągi... żeby nie wyszło że sąsiad będzie Johnem szybciej zbierał przyczepą ode mnie;P :)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no rzeczywiście nie ma to jak rzeczowa argumentacja.

 

 

jak to jest: statek mówił że 412 za 76tyś E netto wyrwał a tutaj415 jest za 90E netto i to jest popokazowy traktor...

wszystko kwestia dogadania ze sprzedawcą?

FENDT 415

 

a no i ten nie ma ani TMS-u ani przedniego WOM a z tego co się orientuje u @statka jest.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie strasz wcale;P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

u nas myślę że ten radar zbędny,a i isobus tylko w przyczepie jest, w przyszłości może w beczce. bo obecna meprozetu to bez jakiejkolwiek elektroniki. więc na nasze typowo mleczne gospodarstwo polecacie 414? odpowiednio obciążony śmiało może konkurować w uciągu z 6630?

 

Auto Powr w JD ma standardowo system TMS tylko to nie ma w JD nazwy, Vario bez TMS to połowa sukcesu.

Porównanie ciągnika 4 i 6 cylindrowego zawsze było kontrowersyjne, osobiście uważam że jeśli ciągnik powyżej 120 KM to tylko 6 garów. Mimo że moc podobna to 6 jest dłuższa, ma mniej wyżyłowany silnik, ten 6630 będzie robił co chciał z tą 414.

Jeśli cena podobna to nawet bym się nie zastanawiał, za 90 tys euro netto kupisz 6630 z AP i Command Armem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyżyłowanie czwórki silnika do 140km nie jest tak brawurowym wyżyłowaniem jak np.z szóstki cylindrów do prawie 400km...To tylko dwa cylindry więcej a bez mała 260km różnicy.I dopiero tam można mówić o naprawdę dużym wyżyłowaniu-jednak sądzę że nie zmienia to faktu co do tego że 6będzie ładniej i stabilniej pracowała w takiej samej pracy z ciągnikiem o porównywalnej mocy-bo to jest normalne :) Ale 140 km w czwórce silniku na pewno się nie rozleci,jedynie chwilami może brakować mu takiego potencjału jak dla szóstki.Zależy co dla kogo...

Adrianos zawsze żeby zbić cenę możesz wziąć z samym AP,bez commond arm-u.Trochę mniej wygodnie,ale taniej.Po negocjacjach fendta byś wyrwał za ok.86-87000euro.

@robertbara z tą samowolką przez 6630 to lepiej uważaj,pozory mogą mylić...Fendt ma to do siebie że jest zbity sam w sobie,i nie potrzeba dużych gabarytów,alby dobrze przełożyć siłę uciągu na koła...Wystarczy nawet obejrzeć kilka filmów na jutube,w których zostało to udowodnione.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@robertbara tylko żer za 90tyś Euro netto to ja mam fendta 714... i myślę że on jest lepszy od JD. tylko nie wiem czy 6cyl jest nam potrzebne, bo jak już pisałem do tej pory głównym ciągnikiem był 100konny zetor i dawał radę, najgorzej w przyczepie było, tak więc myślę że z kosiarkami czy właśnie z przyczepą to taki 4cylindrowiec spali mniej, w beczce raczej też, ziemi ornej mamy mało, ok 13ha, chyba ze się zwiększy pod qq, ale nawet 20ha to spokojnie można obrobić 80km traktorkiem, myślę że tym bardziej ze 130konnego fendta silnik nie wyskoczy bokiem w orce na 6klasie ziemi;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj